Krallıkların Savaşına Ne Dersiniz?

Sizce nasıl fikir? Tutar mı?

• Tutar

• Tutmaz

• Geliştirilirse Tutar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Krallıkların Savaşı

Bu konu birilerinize tanıdık gelebilir :D daha önce açmıştım bu konuyu, hatta ondan öncede :D
neyse bence artık iş yalancı çobana dönmeden yapmalıyız şu oyunu.
tasarım.png

Güncelleme: Katılmak isteyenler / gelişmeleri takip etmek isteyenler aşağıdaki linkten discorda ulaşabilirsiniz.
**********/G967Dac
162378

Gelelim nasıl bir şey olacağına;
İlk olarak 3 veya 4 belkide daha fazla krallık olacak, her krallığın kaleleri oyunun başında hazır olarak verilecek, her krallıkta ne kadar oyuncu olması gerektiğini kesinleştirmedim ama 10, 15 kişi olabilir diye düşünüyorum, bu sayı katılıma göre de belirlenebilir, her takımdaki oyunu sayısı eşit ayarlanacak.
Discord sunucusu üzerinden her takım için ayrı kanallar ayarlanacak, takım üyeleri oradan sesli sohbetler, toplantılar gerçekleştirebileceklerdir.

Sunucuda tpa, ışınlanma olayları olmadığından dolayı arkanızı sağlama almak zorundasınız ki gafil avlanmayasınız, sunucuyu birkaç güvenlik (Giriş, Hile korumaları) ve hikayeye uygun işleyiş için gerekenler dışında bir plugin kurulmayacağından dolayı vanilla gibi düşünebilirsiniz Her krallığa oyuna başlarken hangi krallığın kalesi nerede diye koordinatlar verilecektir. Krallıkların arasındaki blok mesafesi baya bir fazla olacağından dolayı buda sizin başka kaleye saldırmaya giderken yanınıza almanız gereken her şeyi aldığınızdan emin olmanızı gerektirecek, çünkü biliyorsunuz ki ölürseniz eşyalarınızı kaybeder ve tekrar kalenizde geri doğarsınız.* aynı zamanda kalenizi de boş bırakmamanız gerektiği veya çeşitli tuzaklarla koruma altına almanız gerektiği ve anlamına geliyor.
tasarım.png

Gelelim işin sistemler kısmına;

Şuanda elime yaklaşık 1 aylık 32GB makine mevcut, devam eden ayda bir sunucu daha ayarlayabilirim ama şunu da belirtmek isterim ki, bende survival sunucu kurmak için bu yola çıkmıştım, daha sonra aklıma bu proje geldi ve bu karantina günlerinde daha eğlenceli olur diye düşündüm. Amacım kazanç elde etmek değil ama sunucunun da kendisini döndürmesini isterim tabi ki de, aslında eğer istediğim gibi bir katılım olursa herkes 1 TL dahi elini taşın altına koysa bu gemi kendini döndürür. Böyle bir sunucudan nasıl para kazanılır bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum :D

Her takımın oyun içi yazışmalarına sadece kendi takımı görebileceği şeklinde bir ayarlama getirmek istiyorum, bunun için sizlerin fikirlerine de ihtiyacım var, mesela aralarında belirli bir blok mesafe olan kişiler birbirlerinin yazdıklarını göremesin falan ?

Her takımın bir kazanma kaybetme olgusunun neye dayandırılacağına karar vermemiz gerekiyor, mesela kaleyi kuşattınız ne yapmanız gerekiyor da kaleyi fethedesiniz ? Ben kalelerinin korunaklı bir kısmına (tabi burayı korunaklı hale onlar getirmeli) bir blok (egg, taş, değerli bir şey) konulabilir ve eğer bu kırılırsa takım kaybetti denilir, olabilir diye düşünüyorum, yine bu kısımı sizin yorumunuza sunuyorum.

*
Yukarıdaki metinde yıldız koyduğum bir kısım vardı, burası hakkında açıklama yapmak istiyorum. Öldükten sonra doğma meselesi; ben öldükten sonra yatakhanelerinde tekrar spawn edebiliriz ama her öldüklerinde puanlarından azaltabiliriz diye düşünüyorum.

Herkesin bir puan sistemi olacak, bireysel puanlar toplanarak krallıkların puanı belirlenebilir diye düşünüyorum.
tasarım.png

Şuanda planlama aşamasında sizin önerileriniz doğrultusunda şekillecektir.

İsteyen birkaç kişi (sayıları artmamak şartıyla) herhangi bir krallığa bağlı olmadan haritanın herhangi bir yerinde büyücülük, okçuluk, savaşçılık, çiftçilik alanlarında kendini geliştirebilir veya öylesine hayatını sürdürebilir. (Kim bilir belkide gezerken bir takımın kale kuşatmasına denk gelir ve savaşın seyrini değiştirir.)

Mae Govannen

Son düzenleme:

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
bence gayet güzel bir proje :1:

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Bu sanki bana bir oyun modunu hatırlattı: Towny Wars?
Şaka bir yana, gerçekten kurallarına göre oynandığı sürece çok eğlenceli olacak gibi görünüyor. Sabırsızlıkla gelişmeleri bekliyorum!

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu sanki bana bir oyun modunu hatırlattı: Towny Wars?
Şaka bir yana, gerçekten kurallarına göre oynandığı sürece çok eğlenceli olacak gibi görünüyor. Sabırsızlıkla gelişmeleri bekliyorum!
Forumu incelediğimde bu tür sunucuları sevenlere denk geldim gerekli kişiler konuyu görürlerse geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Bu aşamada fikirleriniz çok daha önemli!
Towny Wars'a daha önce denk gelmemiştim siz deyince biraz baktım, buna göre daha komplex bir yapıda anladığım kadarıyla köyler, kasabalar vs. ilk önce bunu başaralım da :D sonra bunu başarmıştık diyerek onu yapmakta nasip olur umarım.​

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Aklımdaki gibi bir proje bu. Bende böyle bir şey deniyorum :D Discordunuz var ise size yardımcı olmak isterim.

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aklımdaki gibi bir proje bu. Bende böyle bir şey deniyorum :D Discordunuz var ise size yardımcı olmak isterim.
Tabi memnun olurum, Burakydn#2209 ekleyebilirsiniz. :)
Böyle bir proje olursa bunu discord sunucusu üzerinden organize etmek gerekecek, en kısa sürede discord sunucusunu ayarlayıp burada paylaşacağım

Batutuz5

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Benim fikrim puan almak/kazanmak için herkesin kulesinde bir bayrak olabilir ve üyelerin amacı bayrağı korumak ve karşı takımın bayrağını alığ kendi bayrağının yanına getirmek olabilir. Eğer ölürse bayrak yerine manuel olarak konarsa hatta daha fazla rekabetli olabilir diye düşünüyorum.

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim fikrim puan almak/kazanmak için herkesin kulesinde bir bayrak olabilir ve üyelerin amacı bayrağı korumak ve karşı takımın bayrağını alığ kendi bayrağının yanına getirmek olabilir. Eğer ölürse bayrak yerine manuel olarak konarsa hatta daha fazla rekabetli olabilir diye düşünüyorum.
Haklısın, bunun için oyundaki flamaları kullanabiliriz

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucunun discord kanalından gelişmeleri takip edebilirsiniz. Katılmak isteyenleri discorda davet ediyorum. **********/G967Dac

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Şu anda kurucuyla birlikte harıl harıl çalışmaktayız. Gelişmeler için yukarıda paylaşmış adminimiz. Mapler pluginler vs. yapılacak ve sizlerin karşısına aşırı güzel bir şey çıkacak :1:

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Fikir hoş duruyor gerçekleştirilirse büyük sunucularda sunucularına bu konseptte bir oyun ekleyebilirler.

Burakydn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fikir hoş duruyor gerçekleştirilirse büyük sunucularda sunucularına bu konseptte bir oyun ekleyebilirler.
Haklısın, projeyi gerçekleştirip duyurabilirsek ileride bunu daha minimalize hale getirip Egg Wars - Bed Wars gibi nispeten daha uzun sürecek bir oyun haline getirebilirler. Tabi böyle bir şeyin Türkiye de gerçekleşebilmesi için daha çok yolumuz var :D

FatihCLKR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet güzel bir proje böyle bir sunucuda krallık kurmak isterim açıkcası.
Herhangi bir kuşatma sırasında kuşatan takımın kazanması için bir blok kırmalı diye yazmışsınız.
O kısmı blok deilde sancak halinde yapsanız daha mantıklı ve gerçekçi olur.
Ayrıca eğer böyle bir projede build konusunda yardım etmek isterim