Yardım Küçük Bir RP Sunucusu İçin Yeterli Mi?

Eziy0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.16.x
Arkadaşlarım arasında küçük bir rp sunucusu açmayı düşünüyoruz ve şuanlık 8 veya 12 kişiyiz Batihost adresinden 3GB ram'i olan Xeon & E5 işlemcili paketi almayı düşünüyoruz fiyatı bölüşerek ödüyeceğimiz için fazla sıkıntı değil içinde an fazla 15 tane plugin olur ve 1.16 sürümünde oynamayı düşünüyoruz ama bu kadar kişiye 3gb ram yeter mi bilemiyorum ve sitede 1.16.x sürümleri için güçlü versiyonları almamızı öneriyor. 3gb'lik paket yeterli olur mu?

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
RP sunucular genelde büyük çaplı olur. Küçük ve tutmuş olan RP sunucusu görmedim. Eğer bu işi ciddi olarak yapmak istiyorsanız imkanlarınızı zorlayarak en iyisini almanızı tavsiye ederim. Yine de ben küçük çaplı bir sunucu istiyorum diyorsanız plugin ve maplerin boyutlarını da düşük tutarsanız 3 GB fazlasıyla yetecektir.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Harita ve pluginler küçük olacağından 3 veya 4 GB ram'in yeteceğini düşünüyorum. Ama tabii lag genelde ram yeterli ise işlemciye bakar. Güzel bir işlemci almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca eğer bilgisayarı güzel bir arkadaşınız varsa bilgisayarı host gibi de kullanabilirsiniz ama tabii ki tavsiye etmiyorum.

Eziy0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Harita ve pluginler küçük olacağından 3 veya 4 GB ram'in yeteceğini düşünüyorum. Ama tabii lag genelde ram yeterli ise işlemciye bakar. Güzel bir işlemci almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca eğer bilgisayarı güzel bir arkadaşınız varsa bilgisayarı host gibi de kullanabilirsiniz ama tabii ki tavsiye etmiyorum.
eğer arkadaşımın bilgisayarını server olarak kullanırsak sunucuya istediğimiz zaman giriş yapamayabiliriz bu yüzden 7/24 açık bırakabiliceğimiz bir cloud server araışındayım ama şuanlık bir acelesi yok ortalama 2 ay sonra alıcaz server'i

Eziy0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
RP sunucular genelde büyük çaplı olur. Küçük ve tutmuş olan RP sunucusu görmedim. Eğer bu işi ciddi olarak yapmak istiyorsanız imkanlarınızı zorlayarak en iyisini almanızı tavsiye ederim. Yine de ben küçük çaplı bir sunucu istiyorum diyorsanız plugin ve maplerin boyutlarını da düşük tutarsanız 3 GB fazlasıyla yetecektir.
kendi aramızda zaten yazıda bir rp dönüyor yanlızca bunu bir oyunda devam ettirmek istedik giricek olanların hepsi tanıdığım kişiler

Eziy0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ve bir öneriniz varsa alabilirim yani sunucu satın alma sitesi olarak

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Ayrıca eğer bilgisayarı güzel bir arkadaşınız varsa bilgisayarı host gibi de kullanabilirsiniz ama tabii ki tavsiye etmiyorum.
ve bir öneriniz varsa alabilirim yani sunucu satın alma sitesi olarak
@killerpro4242 arkadaşa katılıyorum. Zaten kendi aranızda oynayacaksanız kendi sisteminizi kullanmanız daha iyi olur. Hem hesaplı hem de RAM'de ve işlemcide sınırlı kalmamış olursunuz.

Eziy0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
@killerpro4242 arkadaşa katılıyorum. Zaten kendi aranızda oynayacaksanız kendi sisteminizi kullanmanız daha iyi olur. Hem hesaplı hem de RAM'de ve işlemcide sınırlı kalmamış olursunuz.
her zaman hepimiz giremeyebiliyoruz o yüzden 7/24 açık olabilicek bir sunucu açmak istiyoruz