Küpün Yan Tarafı - ...ve Nether Oluştu

Puntono

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Demonist'in başlattığı yazı serisini ben devam ettiriyorum.

Burada ne yapıyorum?
Aslında güzel bir soru.Ben Minecraft'ta farklı bir bakış açısını konu alan hikayeler yazıyorum.Minecraft, inek öldürüp et topladığınız ve elmas bulup zırh yaptığınız bir oyun olabilir size göre ama bana göre çok farklı ve karmaşık bir dünya...Gelin bu yeni dünyayı hep birlikte öğrenelim.İnanın bana hiçbir şey düşündüğünüz gibi değil.

Konu; Nether ve Nether'daki oluşumlar
Düşündüğümüz;Nether'ın lavlarla kaplı ışık taşı kasmalık bir yer olduğu.
Gerçekte öyle mi? Bir bakalım...

Bir Nether bilimcinin araştırma raporundan kısa bir alıntı;
Nether'a olan ziyaretimi tamamladım ve birçok çeşitli bilgi öğrendim.Nether aslında bir lav havuzuydu.Çok büyük bir lav havuzu hemde.Bazılarının cehennem diye adlandırdığı yer yani.Zamanla bu lavların bir kısmı soğudu ve obsidyen olma yolunda ilerledi.Ancak bu soğuma sırasında hâlâ lavla temas ediyordu ve obsidyen soğurken içi lavla dolu.İçinden gelen bu ısı dalgası ile obsidyenin sert iç basıncı Nether taşını oluşturdu.Büyük bir kütle yıllarca bu şekilde soğudu durdu.Lavları içlerine aldıkları için araları boş kaldı ve mağara şeklinde ovuklar oluşturdular.İçi lavla dolu bu Nether taşları Dışındaki yumuşamış ve kırmızıya dönmüş obsidyen yüzünden hep sıcak kaldı.Ancak ender görülen bir durum daha vardı.Bu da Nether taşının ikinci kez lavla birleşmesi.Dışı da lavla kaplanınca, 2 yönlü uygulanan basınç aradaki yumuşamış obsidyen katmanını sindirmeye ve bu karışımın içine almaya başladı böylece biraz da cilalanmış bir görünüm kazandı ve çevresine ışık vermeye başladı.Lavlar soğuyarak sadece Nether taşına dönüşmedi.Bu dönüşüm sırasında 4 bir yanı lava mağruz kalan ve hâlâ sıcak kalan obsidyenler daha da ısındı ve iyice toz konumunu aldı anca ısı dalgası bu tozların ayrılmasını önledi ve birbirlerine yapıştılar.birçok insan üstünde ruhları gördüğünü söylediği için bilim buna ruh kumu dedi.İşte Nether dünyası böyle oluştu.Bilim ise nasıl bir geçit ile bu dünyaya geçilebildiğini hâlâ açıklayamadı.

GHOSTrider889

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
güzel olmuş ama bir hikaye yerine bilimsel bir açıklama yapmışsın burada hikaye yazıyoruz

Myrddin

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
gerçekten bir emek işi paylaşım için saol puntono