Haber Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
1548.png

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!
Hepimizin bildiği ve sevdiği Kurban Bayramı geldi çattı tabi bu sadece bizim değil midemizin de bayramı olduğunu unutmamak gerek.

Kurban bayramı İslam dinindeki en önemli iki bayramından biridir. Kurban Bayramı Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren 4 gün boyunca kutlanır ve her yıl 11-12 gün daha erken kutlanır bunun sebebi ise Hicri takvimin Miladi takvimden 11-12 gün daha kısa olmasıdır.

Kurban Bayramının unutulmaya yüz tutmuş bir anlamı vardır bu anlam ise şudur;
Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasına ermek niyetiyle kesilmektedir. Kur'an'da geçen İbrahim peygamber ve oğlu İsmail ile ilgili kıssadan yola çıkarak, kurban kavramı, çok daha genel bir adanmışlığı, Allah için bireyin her şeyini feda edebilecek olmasını, Allah'a teslimiyeti ve ona karşı şükür içinde olmayı ifade etmektedir. Eğer bilmiyorsanız Hz. İbrahim ve oğlu İsmail'in hikayesini okumanızı tavsiye ederiz.

Unutmayalım Kurban kendi nefsimiz için değildir Allah rızasına ermek içindir ve Allah'ın rızasını kazanmak içinse kestiğimiz Kurbanların en iyi yerlerini veya en azından güzel yerlerini Kurban kesemeyenlere ve ihtiyaç sahiplerine verelim.

Gamer Ekibi olarak hepinizin Kurban Bayramını kutlarız.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
İyi bayramlar forum gamer! Bir tasarımcı olarak bütün tasarımcılardan bu bayram indirim yapmasını beklerdim de işte hepsi yapmıyor :/

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum hayırlı bayramlar.

Sismei

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Tüm foruma iyi bayram geçirmesini diliyorum. .:) (Keşke indirim gelseydi)

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Hayırlı olması dileklerimle! Kurban kesemeyenlere yardımcı olursak çok seviniriz.