l AlphaChest l - Sıfırdan Paket Hazırlıyoruz l Tanıtım B.1

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1

Herkese merhaba,
Ben 'Bycakr' forumda çoğunuz tanıyorsunuz. Herkes bi çaptan plugin/plugin paketi paylaşıyor, tanıtıyor. Bu seriye katılıyorum fakat seri sonucunda birlikte büyük bir paket tasarlamış olacağız. İlk pluginimiz olan alphachest plugininin tanıtımına hoşgeldiniz.
İyi Forumlar.

Öncelikle alphachest plugini, bir çeşit SanalSandık görevini görmektedir.
Bunun yanı sıra /workbench komutu yetkisini verdiğinizde, SanalCrafting görevini görmektedir.
Plugin tüm sunucu türlerinde olması gereken, oyuncuların özel eşyalarını saklayabileceği bir plugindir. Genel olarak sunucuların %99'u bu plugini kullanıyor.

# SanalChest Özelliğinin Görüntüsü # /Chest #

# SanalCrafting Özelliğinin Görüntüsü # /Workbench #

WorkBench'in özellikleri aynı 'Çalışma Masası ( Crafting Table )' neyse onun sanallaştırılmış halidir. Bu sistemin çalışması için Yetkiler ( Permissions ) kısmındaki yetkileri vermeniz gerekmektedir.

Oyunculara Verilicek Yetkiler ;
# - Alphachest.chest
# - Alphachest.workbench

Yetkililere Verilecek Yetkiler ;
# - Alphachest.admin
# - Alphachest.save

Not : 'Save ( Kayıt )' yetkisini oyunculara vermenizi tavsiye etmiyorum. Oyuncular sürekli save çekip genel olarak sunucuyu laga sokabilirler.
Not : Plugin Config dosyasındaki Autosave : 10 kısmını 0 yapmanızı veyadda daha uzun bir süre olarak ayarlamanızı tavsiye ediyorum. Sebebi iste büyük kitleli sunucularda aynı anda kayıt etmesi halinde laga neden olacaktır. Diğer 3 ayarlama size kalmıştır.
Not : Pluginin oluşturduğu klasörün içindeki 'Chest' klasöründe her oyuncuya ait bir yml dosyası oluşmaktadır. Bu dosyalar oyuncunun sanal sandığının içinde ne gizlediğini kayıt altına alır.

Pluginin Linkine Gitmek İçin Tıklayınız.
Pluginin Version Listesine Gitmek İçin Tıklayınız.
Official Tanıtım Videosuna Gitmek İçin Tıklayınız. (Yabancı)

# Bilgilendirme Ve Tag Listesi #
Tanıtım konusunu okuduğunuz için teşekkürler.
Konuda eksik gördüğünüz yerleri yazarsanız, değiştirme fırsatım olacaktır.
Saygılarımla, Bycakr
@KahramanTR​
@Deniz_ert
@RoWTeeN
@yeni065
@Edoo81
@seco7241​
@admiraldus
Ve daha eklemeyi unuttuğum nicelerine...

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Öncelikle Konu Gayet Başarılı. Tanıtım da Güzel. Ancak AlphaChest Plugini Yerine PlayerVaults Eklentisini Şiddetle Tavsiye Ederim.
Yorum için çok teşekkür ederim, playervaults pluginini sıraya ekliyorum. Bununda tanıtımını detaylı kullanıktan ve denedikten sonra yapacağım.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yorum için çok teşekkür ederim, playervaults pluginini sıraya ekliyorum. Bununda tanıtımını detaylı kullanıktan ve denedikten sonra yapacağım.
Bence İlk Denemen Gereken Bu Olmalı. Chest Konusunda AlphaChest İle Aynı Olsa da Onu Ayıran En Büyük Özellik /chest 2 , /chest 3 Gibi Birden Fazla Sanal Chest Ayarlıyabiliyor olman :D

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Bence İlk Denemen Gereken Bu Olmalı. Chest Konusunda AlphaChest İle Aynı Olsa da Onu Ayıran En Büyük Özellik /chest 2 , /chest 3 Gibi Birden Fazla Sanal Chest Ayarlıyabiliyor olman :D
Anladım hocam, seri sonunda tanıtabildiğim herşeyi tanıtıp güzel bir paket ortaya çıkarmak isterim. Videolu tanıtımlarımızda 'ÇOK ÖNEMLİ' gördüğüm pluginlerde olacaktır. Videoya konuk olmak isterseniz özelden bi yazın :)

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anladım hocam, seri sonunda tanıtabildiğim herşeyi tanıtıp güzel bir paket ortaya çıkarmak isterim. Videolu tanıtımlarımızda 'ÇOK ÖNEMLİ' gördüğüm pluginlerde olacaktır. Videoya konuk olmak isterseniz özelden bi yazın :)
Konuyu Fazla Baltalamamak Adına Bu Konuya Yazdığım Son Mesaj Olacaktır. Gerisini Özelden Bildiririm. Videolarınıza Beni Alma Şerefini Bana Verdiğiniz İçin Teşekkür Eder, Elimden Geleni Yapmaya Hazır Olduğumu Bildirmenin Mutluluğunu Bildiririm...
Saygılarımla,
SonOsmanli --- H.İ.D. --- SpaceTR​

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Amacın tek tek eklentileri tanıtıp, seri sonunda tanıttığın eklentilerle bir paket oluşturmak değil mi?
Evet tabikide toplu bir paket halinde sunmak fakan, bi hocamızında katkılarıyla spigotta ve bukkitte bulunan kullanılmayan ama işlevselliği büyük olan pluginlerinde tanıtımı.
Kusra bakma farklı anladım.

CngzhnDSTN

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaman geçtikçe elimizde güzel bir paket olucak gibi :kaş: