Lag sorunu

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Yeni kayıtlı oyuncular değil fakat eskiden kayıt olmuş oyuncularim blok kirarken, koyarken veya mob kestikleri zaman pinglerinin asiri arttigini soyluyorlar. Cozumunu biliyor musunuz ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Timings aşağıdaki tür şeylerle dolu. TPS genel olarak yüksek olsa da Skript sürümünü güncellemeni veya skriptlerini kontrol etmeni öneririm. Zira 2.2-dev36 şu an ki Skript sürümlerine göre eski bir sürüm. 2.3.6 veya 2.4-alpha3 kullanabilirsin. Buradan indirebilirsin.

Skript::Event: ch.njol.skript.SkriptEventHandler$1 (BlockPlaceEvent)

Bunun dışında EssentialsX sürümünü 2.16.x'e şuradan güncelleyebilirsin. Faydası olur mu bilmiyorum fakat Timings'de oda gözükmekte.

Sorun devam eder ise başlatma kodlarını da kontrol edebilirsin. Aikar'ın flagları ne kadar stabil bilmiyorum fakat TPS yüksek olduğu için baştada dediğim gibi çok yüksek ihtimal sorun Skript'te veye skriptlerinde.

Tüm bunlar dışında neden yeni kayıt olan oyuncularda bu sıkıntı olmuyor bilmiyorum fakat kullandığın skriptler ile alakalı olabilir. Skript sürümünü yükseltmeden önce skriptlerini kontrol et.

Eğer sorunu skriptlerini inceleyerek bulamıyor isen Skript configinden timings'i true yap, daha sonra yeni bir timings raporu alıp buraya at. Hangi skriptlerin ne kadar lag yaptığı timingste gözükecektir.