League of Legends Dumbledoge Kimdir?

Matsuri1230

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

League of Legends Dumbledoge Kimdir?

Merhabalar bugün League of Legends Türkiye sunucusunun en iyi support oyuncularından Dumbledoge'yi tanıtacağız.

Mustafa Kemal Gökseloğlu, oyundaki adı ile Dumbledoge, Türkiye Sunucusu'nda hatır sayılır bir oyuncumuzdur. Türkiye Sunucusu'nda Nişancıların hayallerinin süsleyen, supportların örnek aldığı biri olmasının yanı sıra, arkadaş ortamında da çok sevilen bir kişi olduğu bilinmekte... Dumbledoge'un, Türkiye ve West sunucusunda Challenger olmasından sonra daha çok tanınmaya başlandığı söylenebilir. Dumbledoge 16 Mart 1994 doğumludur.

Dumbledoge ilk olarak Beşiktaş e-Sports Club'da oynamaya başladı. 2015-2016 sezon arasında Beşiktaş e-Sports Club ile anlaşamamış olsa gerek, 1 yıl sonra başka bir takıma geçiş yaptı ve halen o takımda görev alıyor. Supermassive ile antlaşma yaparak süper bir kadro kurdular ve ilk yıllarında olmalarına rağmen büyük zaferler ve başarılar yakaladılar. Dünya çapında tanıdık olmasa da bu şekilde devam etmesi takdiri hak eder bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Bu sayede daha iyi bir konuma gelme imkanı da git gide artmış oluyor.

Dumbledoge'un kazanma oranına bakarsak en iyi olduğu karakterin Bard olduğu söylenebilir. Bard ile çok iyi hareketler yapması, onu ayrı bir üslupla öne çıkarması ve takım savaşlarının gidişatını değiştiren nitelikte olması, ulti atması ve takımı onun sayesinde maçı bitirmesi, takım arkadaşları tarafından çabuk sevilmesi sağladı.
Aşağıdan KD oranı verilen şampiyonlara bakabilirsiniz.
Bard 9.06
Poppy 3
Zyra 4.15
Karma 7.85
Janna 8.15
Nami 6.13
Lulu 7.07
Thresh 4
Morgana 3.48
Alistar 3.57
Elise 3.25
Leona 2.06
Annie 5.22

Dumbledoge'un turnuva sırasında yaptığı iyi hareketlerden bir örnek:

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çok kısa olmuş ve yazım hataları var.Oyuncunun kişiliği , kariyeri yayın ve aile hayatından biraz daha bahsedersen daha iyi olur.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Sona oynamamış olması üzücü. Çünkü Sona, TF lerde maç döndürebilecek derecede oynarsa takımını taşıyabilir. Mesela ben Mid Sona yapmıştım, hiç unutmam. Karşımdaki Katarina "Sona bu hasar ne?!?!" diye yazıyordu. Maç skoru ne oldu peki sizce? 36/8/8 ...
Full AP Sona oldukça iş yapıyor ama Dumbledoge uğraşmamış bile...

Bu itiraz ne derseniz Sona'sı main olan biriyim, o yüzden.

Matsuri1230

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sona oynamamış olması üzücü. Çünkü Sona, TF lerde maç döndürebilecek derecede oynarsa takımını taşıyabilir. Mesela ben Mid Sona yapmıştım, hiç unutmam. Karşımdaki Katarina "Sona bu hasar ne?!?!" diye yazıyordu. Maç skoru ne oldu peki sizce? 36/8/8 ...

Yüksek eloda kesin kazanmak için oynadıkları için hataya yer veremezler bundan dolayıda bildikleri şampiyonları alırlar

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Konu şu an çok daha güzel , fakat yine yazım hataları var.Tebrik ederim

Sona elmas elo da dahil çoğu eloda kazanma oranı yüksek bir şampiyon hasarıda çok yüksek.Fakat ne yazik ki profesyonel arenada Sona çok counter pick yiyor.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Mana bedeli yüksek ve kırılgan bir şampiyon. Hard CC'ye sahip tek skilli var ve o da ultisi. 6 olana kadar botlanede aşırı dürtülürlerse manası erkenden bitecektir. Manasız Sona = 0.