LGS nasıl geçti? Düşünceleriniz neler?

Sorular nasıldı?

• Kolay.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Orta.

Kullanılan: 4 66.7%
  • Zor.

Kullanılan: 2 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    6

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kısa ve net, LGS nasıl geçti? Düşünceleriniz neler?

Şahsen benim için türkçe ve matematik zorladı, fen orta, din, inkılap ve ingilizce iyi gibiydi. Tabi büyük konuşmayalım sınavımız kötü puanlar da olabilir ama şunu anladım ki gerçekten rezil bir sisteme sahibiz. Sınava gerçekten çalıştım ve istediğimi aldığımı düşünmüyorum. Biz ne hayaller kurduk: Kabataşlar, Galatasaraylar, Çapalar... Bunun sonucu böyle mi olacaktı? Rezil bir sistem olduğu için her şeyimiz çöp mü olacaktı? Pandemi döneminde sınav yaptınız, zor sorular sordunuz öğrencilere çözdürmeye çalıştınız -ki eğitmenler bile zar zor çözüyor, çözemiyorlar bile-. Eleyici dediniz MEB örnek sorularına benzer sormadınız. Pardon da biz ne yapalım? Çalışıp çalışıp olmuyorsa artık biraz sisteme bakın yahu! Ben haketmediğim liseye gitmek istemiyorum ama bu durum değiştirilir mi, hayır! Emeklerimiz peki, onlara ne olacak?! Bunun hesabını kim verecek?

pwontbe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba.

Açıkçası sözel aşırı kolaydı lakin matematik çok saçmaydı.Ne il komitelerinin yayınladığı sorulara,ne örnek sorulara,ne çözdüğüm 200 kitaptaki sorulara benziyordu.O kadar emek verdik ve 210 dakikada çöpe atıldı.Lakin tamamen sıralama sınavı.19 netle girebildiğin okula 14 netle girebilirsin.1 net seni 200.000 arkaya ya da ileriye atabilir.O nedenle küsuratlarla adalet sağlanır.Matematik belirleyiciydi ve çoğu kişi elendi zaten.Okul puanlarının düşeceğini düşünüyorum.

Umarım herkes hedefine ulaşır.

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Merhaba.

Açıkçası sözel aşırı kolaydı lakin matematik çok saçmaydı.Ne il komitelerinin yayınladığı sorulara,ne örnek sorulara,ne çözdüğüm 200 kitaptaki sorulara benziyordu.O kadar emek verdik ve 210 dakikada çöpe atıldı.Lakin tamamen sıralama sınavı.19 netle girebildiğin okula 14 netle girebilirsin.1 net seni 200.000 arkaya ya da ileriye atabilir.O nedenle küsuratlarla adalet sağlanır.Matematik belirleyiciydi ve çoğu kişi elendi zaten.Okul puanlarının düşeceğini düşünüyorum.

Umarım herkes hedefine ulaşır.
1.8 milyon kişi girdi okul puanları düşer ama çok düşmez yoğunluk var çünkü

pwontbe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Çok düşecek.Her ne kadar yoğunluk olsa da 421.10 alan kişi ile 422 alan kişi arasında yüz binlerce kişi olacak.Bu da yüzdelik açısından çok olumsuz.Düşürmezlerse 1.800.000 öğrencinin 1.000.000'u açıkta kalır.Kimsenin bunu yapmaya hakkı yok.Zaten tepkiler yağıyor twitter'da.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence düşer. Ziya Selçuk hatırladığım kadarıyla matematikten 3 net yapanın da kazanabileceğini söylemişti. Bakalım hayırlısı...

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
açıyorsun tonguç akademiyi işlem tamam, ben matematiğe baştan çalışıyorum. önce eksikleri tamamla sonra yeni konulara geç çok iyi gelir gerçekten
tonguçtan cidden odaklanarak bir şey öğrenebiliyor musunuz ki? ben canlı yayınına giriyorum arada chate öyle yazı geliyor ki seri seri, gözlerim yoruluyor gördüğüm gibi çıkıyorum yayından.

mealican

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
tonguçtan cidden odaklanarak bir şey öğrenebiliyor musunuz ki? ben canlı yayınına giriyorum arada chate öyle yazı geliyor ki seri seri, gözlerim yoruluyor gördüğüm gibi çıkıyorum yayından.
canlı yayınlarına girmiyorum ki, canlı yayın kitlesi leş. oknu anlatım videolarından falan takılıyorum