Lisa Studio - Server Launcher

OktayOfficial

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere yapımı yaklaşık 1.5 ay kadar süren launcher'in arayüz görünümünü paylaşmak istedim.
Nerdeyse tüm buglar ve olası hatalar engellendi, (otomatik texture pack, otomatik java yükleme v.s) methodları sağlandı.
Sunucu'ya diğer (teamextreme, hanibax) gibi bağlantılar launcherler engellendi. Halen geliştirmeye devam ediyoruz, belki projesini bittikden sonra ücretsiz olarak form'da paylaşabilirim. İyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.
(Not: duyurlar kısmı website'ye bağlı sürekli güncellenebilmektedir, görseldeki doluluk oran kısmı beta'dır örnek amaçlı başka bir sunucudan veri çekilmiştir.)

beyefendidiyebiri#4062

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
OLUMSUZ ELEŞTİRİ: bu projenin amacını anlamadım anti cheat diosunuzda kendi suncuunuzmu icin bu?
Lisa Company diye bir şirket olduğununda zannetmiyorum yalandan bilmem ne company limited yazmak suçtur diye biliyorum ben.
Onun dışında launcher güzele benziyor . Sunucuya team extremeyle girseler nolur kardeş bir şey olmuyor.
Ayrıca başka launcherlerde var girerler. TLauncher,texxit gibi gibi .Ayrıca mcreator diye mod yapmaya yarayan bir uygulamanında kendi forge launcheri var .
Yani her yolla girerler.
Başkası senin güvenlik açığını bulur girer sunucuna
OLUMLU ELEŞTİRİ:
Konu tasarımı güzel olmuş. Programın arayüzüde güzele benziyor. Ancak yazılar arkaplanla beraber zor okunuyor ama yinede başarılar

Son düzenleme:

OktayOfficial

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
bu projenin amacını anlamadım anti cheat diosunuzda kendi suncuunuzmu icin bu?
Lisa Company diye bir şirket olduğununda zannetmiyorum yalandan bilmem ne company limited yazmak suçtur diye biliyorum ben.
Onun dışında launcher güzele benziyor . Sunucuya team extremeyle girseler nolur kardeş bir şey olmuyor.
Ayrıca başka launcherlerde var girerler. TLauncher,texxit gibi gibi .Ayrıca mcreator diye mod yapmaya yarayan bir uygulamanında kendi forge launcheri var .
Yani her yolla girerler.
Başkası senin güvenlik açığını bulur girer sunucuna
(Client benim sunucuma ait.) Bak güzel kardeşim öncelikle "Lisa Company" Lisa Ortaklık anlamına geliyor, "Company" kelimesi sadece şirket demek değildir. TeamExtreme ile girersen huzuni,resilance gibi tonla hile ile sunucuya bağlantı sağlayabilir. 1.8.9 Sürümü ve bu client dışında hiçbir sürüm yada launcher ile sunucuya giriş yapmamana sağlıyor. Ek olarak oyuna istediğin özelliği entegre edebiliyorsun atıyorum gta5'deki arabaları modelleyip oyuna yükleyebiliyorsun v.s v.s

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
o modlu sunucudada olmuyormuydu? hile kökten engelleniyor iyi.
Fakat son oyuncu gibi cliente farklı kodlar ekleyip sunucuya zarar verebilirler örneğin minecraftın icinde network bölümünden gidip sunucunun chata mudahele etmesini silerlerse küfür edebilir server çökertme kodları kullanabilir banlanmayı sağlayan kısmı değiştirse banlayan kişide banlı gözükür fakat banlanmaz. onun gibi.

Özel clientlerin eksisi bu normal minecraft jarında bunu yapmak daha zorken baska cliente daha kolaydır.
Cunku kod birkere decompile edilmistir.

OktayOfficial

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Fakat son oyuncu gibi cliente farklı kodlar ekleyip sunucuya zarar verebilirler örneğin minecraftın icinde network bölümünden gidip sunucunun chata mudahele etmesini silerlerse küfür edebilir server çökertme kodları kullanabilir banlanmayı sağlayan kısmı değiştirse banlayan kişide banlı gözükür fakat banlanmaz. onun gibi.

Özel clientlerin eksisi bu normal minecraft jarında bunu yapmak daha zorken baska cliente daha kolaydır.
Kardeşim ciddi olamazsın ya :D

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali

Hiç Minecraft'a veya herhangi bir şeye kod yazdın mı bilmiyorum, ama pek te öyle değil hocam. Zaten kod her türlü durumda compile ediliyor.(interpreted language harici) Ama konumuz bu da değil, diyelim ki edilmiyor. Eleman Client kodlarının hepsine sahip, Server kodlarına da sahip olsun. Bu eleman gidiyor ve kendi bilgisayarından kodları değiştiriyor. (Sonrasında Compile ediyor ve çalıştırıyor, zaten compile edilmeden çalıştırılamaz. Bilgisayar ne anlayacak compile edilmemiş koddan. Sonuçta Java interpreted bir dil değil.) Bu eleman kodları değiştirilmiş bir Client ile BANLI olduğu bir Sunucuya girmeye çalışıyor. Şimdi mevzu burada dönüyor, bu kısım önemli. Sunucuya girmek için ilk başta sunucuya istek atması lazım. Sunucunun da bunu kabul etmesi gerekiyor. Eğer istek sunucuya, sunucunun istediği gibi gelmezse veya yasakladığını tespit ederse kabul etmiyor, buna göre geri cevap dönüyor. Bu eleman gelen cevabı yok sayıp devam edemiyor, çünkü sunucu bilgi vermiyor. Örnek olarak geri döndüğü tek cevap "Banned" oluyor, dolayısıyla ne minecraft mapini indirebilirsin ne de oyuncuların lokasyonunu. Yani bu yasaklanan eleman sunucuyu ele geçirmediği sürece, sunucuya girmesi pekte mümkün olmuyor.
Bknz. Simple HTTP Req./Res. Diagram
140432

Konuya yorumum ise,

Hileler sonuçta sadece Huzuni'den falan ibaret değil. Demek istediğim sadece Minecraft.Jar'ının editlenmesinden oluşmuyor. Pointerlar üzerinden de hile yapılmaktadır ki Minecraft dışındaki oyunların çoğunda hileler bu şekil çalışmaktadır. Ama ne kadar engellesen kârdır, o yüzden kolay gelsin. Başarılar.

SUFGANG

OYNA.SUFMEN.NET
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hoş görünüyor daha da geliştirmeniz dileğiyle beğendim :)

OktayOfficial

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hiç Minecraft'a veya herhangi bir şeye kod yazdın mı bilmiyorum, ama pek te öyle değil hocam. Zaten kod her türlü durumda compile ediliyor.(interpreted language harici) Ama konumuz bu da değil, diyelim ki edilmiyor. Eleman Client kodlarının hepsine sahip, Server kodlarına da sahip olsun. Bu eleman gidiyor ve kendi bilgisayarından kodları değiştiriyor. (Sonrasında Compile ediyor ve çalıştırıyor, zaten compile edilmeden çalıştırılamaz. Bilgisayar ne anlayacak compile edilmemiş koddan. Sonuçta Java interpreted bir dil değil.) Bu eleman kodları değiştirilmiş bir Client ile BANLI olduğu bir Sunucuya girmeye çalışıyor. Şimdi mevzu burada dönüyor, bu kısım önemli. Sunucuya girmek için ilk başta sunucuya istek atması lazım. Sunucunun da bunu kabul etmesi gerekiyor. Eğer istek sunucuya, sunucunun istediği gibi gelmezse veya yasakladığını tespit ederse kabul etmiyor, buna göre geri cevap dönüyor. Bu eleman gelen cevabı yok sayıp devam edemiyor, çünkü sunucu bilgi vermiyor. Örnek olarak geri döndüğü tek cevap "Banned" oluyor, dolayısıyla ne minecraft mapini indirebilirsin ne de oyuncuların lokasyonunu. Yani bu yasaklanan eleman sunucuyu ele geçirmediği sürece, sunucuya girmesi pekte mümkün olmuyor.
Bknz. Simple HTTP Req./Res. Diagram
Ekli dosyayı görüntüle 140432

Konuya yorumum ise,

Hileler sonuçta sadece Huzuni'den falan ibaret değil. Demek istediğim sadece Minecraft.Jar'ının editlenmesinden oluşmuyor. Pointerlar üzerinden de hile yapılmaktadır ki Minecraft dışındaki oyunların çoğunda hileler bu şekil çalışmaktadır. Ama ne kadar engellesen kârdır, o yüzden kolay gelsin. Başarılar.
Öncelikle değerli açıklamanız ve yorumunuz için çok çok teşşekür ederim, verisonların hash değerlerini alarak kayıt yaptık yani tüm hileleri engellemek yerine sadece bir sürüme giriş izni verdik 1.8.9'a halen'de geliştirmeler devam ediyor. Şimdi dediğiniz gibi pointerler ile yapılan .exe ve .dll hilelerine bir çözüm düşünüyoruz

BlondeCow

!2^4%
En iyi cevaplar
3
Bunun birçok bypass yöntemi mevcut umarım projeye başlamadan önce farkındasındır. Senin yaptığın bir launcher neden herkes tarafından güvenilir olsun? Kullanan kişilerin bilgilerini sızdırmadığını nasıl kanıtlayacaksın açık kaynak kodlu mu paylaşmayı düşünüyorsun? Sunucuya giren kişinin senin launcherın ile girdiğini nasıl tespit etmeyi düşünüyorsun? Sunucuya girerken oyuncuyu kontrol ettiğin şey her ne ise onu taklit ederek farklı istemci ile girilebilir. Yani senin anlayacağın sadece tasarım ile olacak iş değil, bunu yaparken birçok noktayı düşünmen gerek dört bir yanı açık bir ev kapıları ne kadar sağlam yaparsan yap pencereden giren elbet olacaktır.