local host server nasıl kurulur

halo443

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
sa local host server nasıl kurabilirim yardım eder misiniz?

YunusEmreGT

"Talk is cheap, show me the code."
En iyi cevaplar
2
Merhaba!
localhost sunucunu altta verdiğim işlemleri yaparak kurabilirsin. Bir uyarı vereyim localhost sunucu açılan bilgisayarın RAM'ını kullanır. Bu konuda dikkatli olmanı isterim. Sunucu açacak yeni bir bilgisayar olarak VDS alabilirsin. Uzak masaüstü ile gerçekleştirirsin bunları :)

1- İstediğin biryerde klasör aç.

2- Klasörün içine hangi sürümde sunucu açmak istiyorsan ona uygun bir Spigot yüklemelisin.
Bu link yardımcı olabilir: https://getbukkit.org/spigot

3- Sunucunu daha hızlı başlatabilmek için bir kısayol oluşturacaksın. Bu gerekli bir aşama değil ama yardımcı olacaktır. Açtığın dosyaya yeni bir metin belgesi at ve içine şu kodu yaz:
Kod:
java -jar SpigotDosyasininİsmi.jar -o true
PAUSE
SpigotDosyasininİsmi.jar yazan yeri dosyaya attığın Spigot dosyasının ismiyle aynı olacak şekilde değiştirebilirsin. Örneğin; spigot-1.11.jar
Daha sonra bu metin belgesinin uzantısını .bat olacak şekilde kaydet ve çalıştır.

4- Kaydettiğin .bat uzantılı uygulamayı aç. Karşına konsol çıkacak. Buradan sunucunu yönetebilirsin :)

Yardıma ihtiyacın olursa yazabilirsin.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Tabii bu da bir yöntem.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
peki onu sunucu olarak kendi bilgisayarımı kullanırken nasıl yapcam
Sunucunuzu kurdunuz ve tek siz girebiliyorsunuz, arkadaşınız giremiyor. Ben böyle anladım dediklerinizden, buna göre yöntemler sunacağım.
Portlu felan ilk başta zor gelebilir, hamachi indirin ve hamachi oturumu kurun arkadaşınız da oturumunuza bağlansın sonra sunucu IP adresini verin ve bağlansın.

Daha fazla detaylı bilgiler için google'da aratabilirsiniz "minecraft hamachili server kurma" gibi...

Son düzenleme:

YunusEmreGT

"Talk is cheap, show me the code."
En iyi cevaplar
2
peki onu sunucu olarak kendi bilgisayarımı kullanırken nasıl yapcam
Sunucuyu kendi bilgisayarından açtıysan yapman gerekenler şunlar;

1- Öncelikle IP'ni öğrenmen lazım. Bu site yardımcı olabilir; http://www.ipsorgu.com/
2- Çıkan IP'yi direk olarak kullanma. Sunucu dosyasındaki "server.properties" metnini aç.
3- Bu metnin içinde birkaç ayar olacak. Daha sonra bu metinde "server-port=" yazan kısmı bul.
4- Karşısında yazılan sayıyı kopyala. Bu sayı genelde 25565'dir. Bu sayıya Port denir.
5- Üstte verdiğim siteden aldığın IP ile bu portu arasında : (iki nokta) olacak şekilde birleştir.
Örneğin; IP'n 123.123.123.123 ve metinden aldığın port 25565.

Sunucunun IP'si;
123.123.123.123:25565
olur.

Tekrar bir sorun olursa sormaktan çekinme :)

halo443

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu kendi bilgisayarından açtıysan yapman gerekenler şunlar;

1- Öncelikle IP'ni öğrenmen lazım. Bu site yardımcı olabilir; http://www.ipsorgu.com/
2- Çıkan IP'yi direk olarak kullanma. Sunucu dosyasındaki "server.properties" metnini aç.
3- Bu metnin içinde birkaç ayar olacak. Daha sonra bu metinde "server-port=" yazan kısmı bul.
4- Karşısında yazılan sayıyı kopyala. Bu sayı genelde 25565'dir. Bu sayıya Port denir.
5- Üstte verdiğim siteden aldığın IP ile bu portu arasında : (iki nokta) olacak şekilde birleştir.
Örneğin; IP'n 123.123.123.123 ve metinden aldığın port 25565.

Sunucunun IP'si;
123.123.123.123:25565
olur.

Tekrar bir sorun olursa sormaktan çekinme :)
Teşekkür ederim ben kendi IP adresim yerine hamachi IPV4 adresimi kulanmıştım:D

xSkyLake

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ama bana sadece eula ve server diye metin belgeleri geldi

GoldJailTM

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Eulayı Kabul Et TÜm Dosyalar Otamatik Yükleniyor Eula : true