Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

LoL Cosplay nedir?

MeeRach

Vi3e
Mesajlar
1,110
Puanları
2,075
oyun-forumu.png

yasuo-cosplayy.jpg


LoL Cosplay nedir?

Merhaba! Bu konumda sizlere LoL Cosplay'den bahsedeceğim.

Cosplay nedir?

Cosplay, çeşitli kostümler kullanılarak herhangi bir sanal veya film karakterinin taklit edildiği sanat türüdür. Tabii ki bulunan her karaktere cosplay yapmak zorunda değilsiniz. Kendi karakterinizi yaratıp, kostümler ve aksesuarlarla süsledikten sonra bir de hikayesini yazdınız mı hem kendi karakterinizi yaratmış olursunuz hem de yeni bir cosplay yapmış olursunuz.
LoL Türkiye'de cosplay'in gelişimi

Riot Games Türkiye KONTAKT 2011’de LoL karakteri Katarina'yı temsil eden bir cosplay ile bayanlar birincisi olan Ceyda Doğan ve Türkiye’de Cosplay denilince ilk akla gelen isimlerden biri ve aynı zamanda FRPNET ekibinin Cosplay sorumlusu olan Ertunç Ertav’ın öncülüğünde bir ekip kurmuştu. Ekibin amacı gelecekte düzenlenecek etkinliklerde LoL karakterlerini temsil etmek.

Riot Games Türkiye ekibi tarafından yapılan ilk cosplay yarışması 2013 yılında gerçekleşen League of Legends Türkiye 3. Sezon Turnuvasında düzenlenmişti. Yarışma 27 Temmuz Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek TBF'de olmuştu. Şimdiki cosplay süreçlerinde League of Legends içindeki her türlü eşyanın cosplay'i yapılabilirken (totemler bile dahil) o süreçte yalnızca kostümlere izin verilmişti. TBF'ye katılma şansı bulan kişiler tarafından yapılan cosplay sayısı 30'u geçmişti. Bunun yanında yarışmaya katılmak istemiş olan 14 tane Cosplay'ci de bulunmaktaydı.
Ön elemeler sonrasında sahnede yarışma hakkı bulan 14 kostümden (Cosplay'ciler ve TBF katılanları) 3 tanesi jürinin oylarıyla podyuma yükseldi. 3. Riot çalışanlarından olan jüri tarafından belirlendi. 1. ve 2. arasında geçen kıyasıya mücadele alınan karar ile Twitter'a taşındı ve dakikalar içinde 1. ve 2. belirlendi.


KMG_6080.JPG

2013 TBF Cosplay Yarışması Kazananları:

1. Amumu = Şeyma Amman (Taora)

2. Cassiopeia = Kirin Cosplay

3. Aynasız Caitlyn = İris Sunderland


facebook.com/pg/LoLTurkiye/photos/?tab=album&album_id=504016249679267

LoL Türkiye'de cosplay yalnızca 2013 yılında bitmiyor tabii ki. Sıradaki yarışma 2014 yılının 14 Şubat – 14 Mart günleri arasında olmuştu. Ve bu yarışmada artık sadece şampiyonlar yok, League of Legends temalı her türlü kostüm ile katılabilirsiniz. Ejderha veya Baron Nashor'u bile kendinize hedef alabildiğiniz bu yarışmada bu ikisinden biri ve hatta mağazadan bir eşyanın kılığına girmenize bile fırsatınız vardı.

Sihirdarların önüne sunulan ödüller bir hayli tepki görmüştü fakat katılım yinede fazlaydı. Destek şampiyonlarının dereceye girdiği bu yarışmanın kazananları aynen şu şekildeydi:

1. Thresh: Cihan Yallı %62 oy
2. Blitzcrank: Alpgündem Yertutan %17 oy
3. Nami: Simin Mete %11 oy


indir.png


Her yıl bir birinden değişik etkinlikler ile karşımıza çıkan Riot Çalışanları, 2015 yılında ise Bilgewater'ı ele alan bir cosplay yarışması düzenlemişti. Katılım için yalnızca Bilgewater'a özel kostümler seçilebiliyordu. Çeşitlilik biraz düşük olduğu için Riot Çalışanları katılımcıların Bilgewater ve korsan temalı kostümlerini tasarlayıp, katılım sağlayabileceklerini bildirmişti. İşin ilgi çekici yanı ise bu yarışmanın 5 finalisti olacaktı! Ama ne yazık ki bu yarışmanın sonucu belirlenemedi (tahminlerim katılımın yetersiz olması) ve Riot Türkiye, bu yarışmadan sonra bir daha cosplay yarışması düzenlemedi.

Evet, konum burada bitiyor, bir sonraki konuda görüşmek üzere!
 
Son düzenleme:

Kasey00

Sudan Çıkmış
Mesajlar
6
Puanları
20
[QUOTE = "MeeRach, post: 2276100, member: 10380533"]
[ATTACH = full] 86143 [/ attach]
[ATTACH = full] 86144 [/ attach]

What is LoL Cosplay?

Hello! In this position, I will tell you about LoL Cosplay.

What is Cosplay?

Cosplay is a type of art in which any virtual or film character is imitated using various costumes. Of course you don't have to cosplay every character found. After you create your own character, decorate it with costumes and accessories, and then write your story, you create your own character and make a new cosplay.
lol development of cosplay in Turkey

Riot Games Turkey ladies with a cosplayer representing the KONTAKT 2011 lol character Katarina had set up a team under the leadership of one of the names that come to mind first Ceyda nature and cosplay, known in Turkey is the first and at the same time, which is responsible for cosplay of FRPNET team Ertunc Ertav's. The aim of the team is to represent LoL characters in future events.

Turkey Riot Games
chatrandom team is the first cosplay contest held in 2013 by the League of Legends Season Tournament was organized in Turkey 3. The contest was held at TBF which will take place on July 27 at Küçük Çiftlik Park. In the present cosplay process, any item in the League of Legends can be cosplayed (even totems), while only costumes were allowed in that process. The number of cosplays nordvpn made by people who had the chance to join TBF exceeded 30. In addition, there were 14 Cosplayers who wanted to participate in the competition.
Three of the 14 costumes (Cosplayers and TBF participants) who had the right to compete on stage after the preliminary eliminations rose to the podium with the votes of the jury. 3. Determined by a jury of Riot employees. With the decision taken between the 1st and 2nd cutthroat struggle moved to Twitter and within minutes 1 and 2 was determined.


[ATTACH = full] 86159 [/ attach]
2013 TBF Cosplay Competition Winners:

1. Amumu = Şeyma Amman (Taora)

2. Cassiopeia = Kirin Cosplay

3. Mirror Caitlyn = Iris Sunderland


[spoiler = "TBF Cosplay 2013"]
facebook.com/pg/lolturkiye/photos/?tab=album&album_id=504016249679267
[/ Spoiler]

LoL cosplay in Turkey, of course, does not end only in 2013. The next competition took place between 14 February 2014 and 14 March 2014. And no more champions in this contest anymore, you can join with all kinds of costumes themed League of Legends. In this contest, where you could even target the Dragon or Baron Nashor, you had the opportunity to either disguise yourself as one of the items in the store.

The awards presented to the summoners had seen a lot of reaction, but participation was still high. The winners of the support champions were as follows:

1. Thresh : Cihan Yallı 62% of the votes
2. Blitzcrank: Alpgündem Yertutan 17% of the votes
3. Nami: Simin Mete 11% of the votes


[ATTACH = full] 86401 [/ attach]

Riot Employees, which come to us with different events each year, organized a cosplay competition in Bilgewater in 2015 . Only Bilgewater-specific costumes could be selected for participation. As diversity is a bit low, Riot Staff reported that participants could design and participate in Bilgewater and pirate themed costumes. The interesting part of this competition would be the 5 finalists! But, unfortunately, the results of this contest could not be determined (My guess Inadequate participation) and Riot Turkey, was editing a cosplay contest after contest.

Yes, the location ends here, see you on the next topic!
[/ QUOTE]

The aim is to represent the team LoL characters in future events.

Riot Games Turkey lol character Katarina is one of the names that come to mind first.

Regards,
Kasey.
 
Son düzenleme:

Flap

Naber ; )
Ayın Üyesi
Mesajlar
42
Puanları
110
Cosplaydan çok kospilav gibi geldi.

Bence cok sacma bise genelde aşırı fan boylar,fangirler yapar bunu. Benim suan yapabilceğim tek cosplay basima karton kutu geçirip üzerine gülücük surat yapıp steve olabilirim karton kutu bile yok.
Realistic kostumler 2.000 tl yeni bilgisayar parası.

Cosplayın adı Costume Play'dan gelmektedir.