Thraenkost

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
oyun-forumu.png

Background.jpg

Lol Fps Arttırma
Merhaba forum üyeleri. Ben SsFightsS! Bugün sizlere LoL'de nasıl FPS'nizi arttırabiliriz onu anlatacağım.

1- Güç Planını Düzenle

"Başlat" kısıma geliyoruz. Programları ve dosyaları ara"kısmına "Güç Planını Düzenle" yazıyoruz.

fps1.png

"Güç Planını Düzenle"'ye girdikten sonra, orda bulunan "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklıyoruz. "İşlemci Güç Yönetimi"'ne tıklıyoruz.

fps2.png

"İşlemci güç yönetimi"'ne tıkladıktan sonra, "En düşük işlemci durumu"'na geliyoruz. "Pilde" ve "Prizde" kısımlarını 100 yapıyoruz. (Büyük ihtimal sizde 5'tir.) Daha sonra "En yüksek işlemci durumu"'na geliyoruz. Aynı şekilde "Pilde" ve "Prizde" kısımlarını 100 yapıyoruz. Daha sonra orada bulunan "Sistem soğuma ilkesi"'ne tıklıyoruz. "Pilde" ve "Prizde" kısımlarını "Etkin" yapıyoruz. (Büyük ihtimal biri veya ikisi "Edilgen"'dir.) Bunları yaparsanız işlemciniz daha iyi çalışacak ve sisteminiz çok ısınmaz.

2- İşlemci Sayısı ve Hizmetler

"Windows Tuşu" + "R" veya "Başlat" > "Çalıştır" yazıp bir şekilde "Çalıştır"'a giriyoruz. Girdikten sonra o kısma "msconfig" yazıyoruz.

Böyle bir ekran açılacaktır:

f1.png

Ondan sonra, "Önyükleme" seçeneğine geliyoruz. Daha sonra orada bulunan "Gelişmiş Seçenekler"'e tıklıyoruz. Üst kısımda "İşlemci Sayısı" bulunmakta. En üstteki kutucuğu tikleyip, orada bulunan en yüksek sayıya tıklıyoruz.

f2.png

Sonra "Tamam" diyoruz.

Daha sonra "Sistem Yapılandırması" ekranında, üst kısımda bulunan "Hizmetler"'e tıklıyoruz. Altta bulunan "Microsoft hizmetlerini gizle" diyoruz. Daha sonra "Tümünü Devredışı Bırak" diyoruz ve "Tamam" diyoruz.

Not: Bilgisayarınız yeniden başlatma isteyebilir. Yeniden başlat diyoruz.

3- Gamecfg Dosyası

En önemli şeyden biri budur. Gamecfg nedir?

Gamecfg, oyunda ayarlarınızı yaptığınız bir dosyadır. (Oyunda yaptığınız ayarlar bu dosyaya kaydedilir.)
Şimdi size bir dosya atacağım. Bu dosyayı indirdikten sonra şunları yapıyoruz:

Masaüstü'nde bulunan LoL'e sağ tıklıyoruz.
"Dosya konumunu aç" diyoruz.
Daha sonra şu yolu takip edin:
"Riot Games > League of Legends > Config > game.cfg"
Bu yolu izledikten sonra, o klasörde bulunan game.cfg dosyasını masaüstüne atıyoruz. (Yedek Amaçlı)
Sonra indirdiğimiz "game.cfg" dosyasını atıyoruz.
Yedeklediğimiz game.cfg'yi silmeyin. Eğer ayarlarınızı beğenmezseniz yeniden atarsınız onu.

Gamecfg indirme: Dosyayı indirmek için tıkla.
VirusTotal: VirusTotal için tıkla.

4- İstemci içinde Tasarruf Modunu açın.

İstemci içinde "Tasarruf Modu"'nu nasıl açabiliriz ?

İstemci'nin üstünde bulunan dişliye tıklıyoruz. "Genel" kısmında bulunan "Tasarruf Modu aç" ve "Oyun sırasında istemciyi kapat" a tıklıyoruz.
Sonra "Tamam" diyoruz.

5- Game Booster 3 Programı

Ben bu programı denedim ve gerçekten çok olumlu sonuçlar aldım.
İstemci öyle bi kasıyodu ki...
Bu programı kullanınca, bilgisayar jet hızına ulaştı.

Bu arada bir şey eklemek istiyorum.
LoL Forumunda gezinirken insanlar bu programı kullanınca yasaklanma aldıklarını gördüm.
Ben de Riot'a ticket attım ve sordum.
Aldığım Cevap:

asd.png

Programı nasıl kullanabilirim ?

Öncelikle Game Booster 3'ü açıyoruz. Daha sonra "Oyun Ekle" kısıma gelip LoL'ün simgesine tıklayayıp oyunu ekliyoruz. Ve "Güçlendir ve Başlat" seçeneğine tıklıyoruz.

asd.png

Bu işlemden sonra LoL hızlanacaktır.

Program indirme linki:
tamindir.com/windows/game-booster/
VirusTotal:
virustotal.com/#/file/4d186272c6e8af15259cdcde89ad04ebfe576d7c55990a7cb52a15522bc5ac98/detection

6- Sürücünüzü Güncelleyin

En önemli şeylerden biridir.
Sürücünüzü güncellemeniz gerçekten de çok yararlı olacaktır.
Ekran kartınızı öğrenmek için:

"Windows Tuşu" + "R" veya "Başlat" > "Çalıştır" yazıyoruz.
Daha sonra "dxdiag" yazıyoruz.
Yazıktan sonra önümüze bir pencere açılacak.
En üst kısımda "Ekran" seçeneğine geliyoruz ve "Aygıt" yazan kısım bizim ekran kartımızın özellikleridir.

Ekran kartı güncellemeleri için:

AMD/ATI:
support.amd.com/en-us/download
NVDIA:
nvidia.com.tr/page/home.html
#Dahası var ise, yorumlara yazabilirsiniz.

6- Windows Aero Temasını Değiştirme

Aero, FPS'yi etkileyen faktörlerden birisidir.
Aero'yu kapatmak, FPS'yi arttıracaktır.
Eğer Aero'yu kapatmasını bilmiyorsanız şu adımları izleyin:

Windows 7:

Masaüstüne gelip boş bir yere sağ tıklıyoruz. Ardından "Kişiselleştir" diyoruz. Daha sonra "Temel ve Yüksek Karşıtlık Temaları"'ndan birini seçip Aero'yu kapatmış oluyosunuz.

Benim önerim: "Windows Klasik" seçmenizdir.

asd.png

Windows Vista:

Masaüstüne geliyoruz ve sağ tıklıyoruz.
Sonra "Kişiselleştir"'e tıklıyoruz. Daha sonra "Pencere Rengi ve Görünümü"'ne tıklıyoruz. Daha sonra "Daha fazla renk ayarları için klasik görünüm ayarlarını aç"'a tıklıyoruz.
Bu kısımda Win 7 gibi, "Windows Aero"'yu değil, "Windows Vista Temel" seçerseniz Aero'yu kapatmış olursunuz.

7- Riot'a Sorun.

Eğer FPS istediğiniz gibi artmadıysa veya daha fazla arttırmak istiyorsanız, Riot Games'e "Bilet" gönderin.
Biletimizi nasıl göndereceğiz ?

support.riotgames.com/hc/tr
Adresine tıklıyoruz.
Daha sonra üst kısımda bulunan "Bilet Gönder" seçeneğine tıklıyoruz.

"Hangi konuda yardıma ihtiyacın var?" Kısmını "Teknik bir sorun hakkında." yapıyoruz.
Daha sonra başlığı siz yazıyorsunuz. (Örnek vereyim: FPS Hakkında sorun yaşıyorum.)
Açıklamaya sorunlarınızı yazıyorsunuz.
Daha sonra hangi sunucuda oynadığınızı ve dilinizi seçiyorsunuz.
Daha sonra işletim sisteminizi seçin.
"Bu sorunla nerede karşılaşıyorsun ?" kısmını "Oyun içi" yapın.
"Ne tür bir teknik sorunla karşılaşıyorsun?" kısmını "Performans - LoL normalden yavaş çalışıyor." yapın.
İnternet Servis Sağlayıcınızı seçin. (Örn: TTnet, DSmart, Turkcell Superonline vs.)

Şunun gibi:

asd.png

Daha sonra ekleyeceğiniz dosya yok ise biletimizi gönderiyoruz.

Rioterler, size geri dönüş yaptıklarında büyük ihtimal bazı kayıtlar isteyeceklerdir. Çünkü FPS'yi bu kayıtlara
bakarak çözüme ulaştırıyorlar.

Bunları yaptıktan sonra FPS'niz garanti 60 veya 60'ın üstüne çıkacaktır.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.​

SüzülenPoşet

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
En yüksek ayarlarda 400 fps alıyorum Muahah buna gerek yok !

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Lol'de Fps arttırmakmı şakamı yapıyorsun Dünyanın en güzel bilgisayarı olsa bile o fps 200den üstüne çıkmaz

Denedim hatta 3bin Tl pc ile 13bin tl Aynı fps