ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
oyun-forumu.png

1546013466631.png

Lol Neeko

Merhaba oyunseverler, ben Eren. Bu konuda sizlere League Of Legends'e yeni gelen şampiyon Neeko hakkında bilgiler vereceğim ve birlikte inceleyeceğiz.
Şimdi konumuza geçelim.

2hy9q93.gif

Neeko bu haftalarda eu'ya gelmiştir, 1 ay gibi bir süredir bekleniliyordu zaten. Neeko bana göre çok iyi bir karakter, başka bir şampiyona dönüşebiliyor. Böyle garip bir karakter gerekliydi zaten bu oyuna.

Evet! Yanlış duymadınız, Neeko bir tarz bukalemun. Takım arkadaşlarından istediği bir karaktere dönüşüp harikalar yaratabiliyor ve rakibini saniyeler içerisinde yok edebiliyor. Neeko bu özellikleri sayesinde epey oyunda canımızı yakacak anlaşılan, sizde bu karakteri yakından inceleyin ve birilerinin canını yakın. :kaş:

Neeko Yetenekleri
1546015943648.png

Neeko'nun her yeteneği birbirinden güzel. Ayrıca e q kombosu çok iyidir. :)
Gelin, tüm yeteneklerine bir göz atalım.

Yazdıklarımı iyi anlamanız için videoları da izlemelisiniz.

Pasif

Neeko'nun pasifi herhangi bir takım arkadaşınıza dönüşmenizi sağlar.

Bir takım arkadaşınıza dönüştükten sonra, kimse sizin Neeko olduğunuzu anlayamaz ancak bir takım arkadaşınıza dönüştükten sonra, bir rakibe saldırırsanız tekrar Neeko'ya dönüşürsünüz. Bu yüzden dikkatli ve mantıklı oynamalısınız.

Eğer ormanda tek başınıza dolaşıyorsanız ve takım arkadaşınıza dönüşürseniz sadece 3 saniye sürüyor.
Eğer bir rakip var ise bu süre 15 saniye'ye kadar uzanabiliyor.

fvibz6.gif

Q

Neeko'nun Q skilli Tohum Tuzağı, yuvarlak bir şey fırlatıyor ve eğer o yuvarlak Tohum Tuzağı bir rakibe, canavara veya minyona hasar verirse, tekrar Q bastığınız zaman bu sefer 3 kere patlıyor.

Zaten video da güzel bir şekilde anlayabilirsiniz demek istediğimi, bu şekilde rakiplere ilerliyen dakikalar da çok büyük hasarlar verebilirsiniz.

fvibz6.gif

W

Neeko'nun W skilli Kandırıkçı, istediğiniz bir yere kendinizin kopyasını yolluyorsunuz ve yolladığınız yöne doğru koşmaya başlıyor, sizde tam aksine ters tarafa gidip rakipleri şaşırtabilirsiniz.

O an örnek veriyorum takım arkadaşınıza dönüştünüz, mesela Zed. Zed olarak w tuşuna basarsanız, Zed'in kopyasını istediğiniz yöne yollayabilirsiniz.
Bu da şu işe yarar, Zed karakterine dönüşüp, Zed kopyasını ileri doğru yollarsınız ve rakip saldırmaya başlar. Sizde arkadan Neeko olarak gelip rakibi savunmasız yakalayabilirsiniz ve kolaylıkla öldürürsünüz.
Neeko'nun en sevdiğim skilli W skillidir.

fvibz6.gif

E

Neeko'nun E skilli Dolaşık Dikenler, İçinden geçtiği rakiplere hasar veren ve onları kısa bir süreliğine sabitleyen(donduran) bir sarmal gönderir.

Eğer karşınızda bir tane minyon veya bir tane rakip var ise, ona e attığınız zaman çok kısa bir süreliğine donacaktır.
Karşınızda iki rakip var ise ilk rakip daha az arkada ki ise daha uzun bir süreliğine sabitlenecektir.
Karşınızda üç rakip var ise üçüncü rakip hepsinden daha çok uzun bir süreliğine sabitlenecektir.

Neeko böyle e atıp sonra ardından q atarsa rakibin pek şansı yoktur, işte e q kombosu budur!
Her skilli gibi E skillide ayrı bir güzel olmuş Neeko'nun.

fvibz6.gif

R - Ulti

Neeko'nun son skilli R yani ulti, ulti'yi kullandıktan sonra yuvarlak büyük bir çember oluşur ve Neeko birden havaya zıplar, kalkan kazanır ve çemberin içinde ki rakiplerin hepsini yavaşlatır. Zıpladıktan hemen sonra hızlıca yere çakılır ve tüm rakiplere oldukça büyük bir miktar hasar verir, Ayrıca hepsini bir süreliğine sabitler.
Bu sürede rakiplerin gelen saldırı'ya karşı koyacak pek vakitleri olmayacak.

Ultisi oldukça güzel, takım savaşlarında çok fayda sağlayacaktır. Neeko'ya bu konuyu sizlere sunarken bile aşık oldum.

2hy9q93.gif

Neeko Mid Sezon 9 Rün Dizilimi ve Eşya Rehberi (Orta Koridor)

Eşya Dizilimi
1546018132266.png

Neeko mid oynarken bu eşyaları almanız önerilir, tabi Neeko ile Orman bana göre daha iyi olur. :)

Screenshot_13.png

Yetenekler
1546018450362.png

Yetenekleri görselde ki sıraya göre açmanız önerilir, tabi siz kendiniz nasıl isterseniz ona görede açabilirsiniz ancak ilk oynayanlar için bunu tavsiye ediyorum.

Rünler
1546018489774.png

Neeko yeni çıktığı için başka rünler, başka taktikler ve daha başka eşya dizilimleri çıkacaktır.
Bu Rünleri kullanmanız önerilir. Neeko oldukça güçlenecekir bu rünler sayesinde.

fvibz6.gif

Neeko Jungle Sezon 9 Rün Dizilimi ve Eşya Rehberi (Orman)

Eşya Dizilimi
1546018684500.png

Neeko orman oynarken bu eşyaları almanız önerilir.
Screenshot_14.png

Arkadaşlar, Alternatif Yetenek Gücü Eşyalarını oyunun gidişatına göre alabilirsiniz.

Yetenekler
1546018843655.png

Yetenekleri görselde ki sıraya göre açmanız önerilir, tabi siz kendiniz nasıl isterseniz ona görede açabilirsiniz ancak ilk oynayanlar için bunu tavsiye ediyorum.

Rünler
1546018891306.png

Neeko yeni çıktığı için başka rünler, başka taktikler ve daha başka eşya dizilimleri çıkacaktır.
Bu Rünleri kullanmanız önerilir. Neeko oldukça güçlenecekir bu rünler sayesinde.

2hy9q93.gif

Neeko Hikayesi

Neeko'nun hikayesini Buraya Tıklayarak okuyabilirsiniz, gayet güzel ve heyecanlıydı. Okumanızı öneririm, Neeko karakterinin gelmesi oyuna ayrı bir renk katmış anlaşılan.

fvibz6.gif

Neeko Türkçe Seslendirme & Özel Replikleri

Neeko'nun oyun içinde söylediklerini Buraya Tıklayarak izleyebilirsiniz, oldukça güzel seslendirmeler olmuş. Video yaklaşık 11 dakika ancak kısa bir göz atmak hiçte fena olmaz. Video'yu tam 6,7 dakika boyunca izledim, Neeko'nun seslendirmeleri bu oyunda en iyisi bana göre.

fvibz6.gif

Neeko Şampiyon Tanıtım Videosu (League Of Legends Türkiye Orjinal Tanıtımıdır)

Neeko'nun Lol Türkiye tanıtımını Buraya Tıklayarak izleyebilirsiniz, o video da skilleri daha iyi anlayacaksınız ve daha heyecanlanacaksınız.
Video'nun sonunda gizemli birde soru var. :)

2hy9q93.gif

Son

Arkadaşlar Neeko karakterini tanıtım konumuz buraya kadardı, hepinize dinlediğiniz için teşekkür ederim. İyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleme:

Vearthx

-- play.ahbaplarmc.net -- 1.16.5 & 1.20.1 Survival
Sponsor
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Neeko yu bi sevemedim bir stun atıyor 5 saniye çıkamıyorsun içinden ya deli ediyor.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
evelyn is so... extreme
neeko curious
( ͡° ͜ʖ ͡°)