LoL Oyuncu Sorgulama

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11

omegasquadteemo_splash_1920.jpg

LoL Oyuncu Sorgulama
Merhabalar! Bu konumuzda sizlerle nasıl bir oyuncuyu sorgulayabileceğinizi göstereceğim. Hazırsanız başlayalım.

Nedir Bu Oyuncu Sorgulama?
Oyuncu sorgulama; kişinin oynadığı maç geçmişini, istatistiklerini, oynadığı maçtaki bilgileri, ligini, en çok oynadığı şampiyonları, seviyesini gibi birçok istatistiksel verileri görebileceğiniz bir sistemdir.

Nasıl Oyuncu Sorgulayacağız?
Bunu yapmak aslında oldukça basit. Spoiler içinde verdiğim link ile siteye gidip,
alttaki resimli anlatım ile nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. İsterseniz şimdi resimli anlatıma geçelim.

Resimli Anlatım
Adım 1;
Belirtilen noktaya sihirdar adınızı girin.
Screenshot_1.png

Adım 2; Seçilen sunucunun doğru olduğundan emin olalım. Doğru değilse bulunduğumuz sunucuyu seçelim. (TR demememin sebebi EUW'da oynayan TR'lerin bulunması.)
Screenshot_2.png

Adım 3; Eğer adınızı girmiş, sunucunuzu belirtmişseniz, "Search Summoner" e basın. Eğer ismini belirttiğiniz kişinin oynadığı maç bilgilerini görmek istiyorsanız, Search Game'ye de basabilirsiniz, fakat bizim işimiz şimdilik profil bilgimiz.
Screenshot_3.png

Adım 4;
Ve işte, başarıyla bilgilerimize ulaştık.
Screenshot_4.png

S.S.S ( Sıkça Sorulan Sorular );

Soru; Bu sekmeler bize tam olarak ne gösteriyor?
Cevap; Evet, bunu söylemeyi unutmuşum. Açıkçası şöyle bir göz atabiliriz;
Summary sekmesi, son 5 maçınızı ve liglerinizi gösteriyor.
Champion Performance sekmesi, hesabınızda oynadığınız şampiyonların istatistiklerini gösteriyor. Bu istatistiklere örnek olarak o şampiyonla toplam alınan minyon sayısı, Kill/Death/Assist (Öldürme/Ölme/Assist) oranı, Win/Loss (Kazanma/Kaybetme) oranı gibi birçok örnek verilebilir.
Leagues sekmesi, liginiz boyunca attığınız maçları görüntülenmek için tasarlandı, lakin şu an aktif değil.
Stats sekmesi, oyuncunun hangi haritada, hangi modda kaç defa oynadığı, kazanmaları, kaybetmeleri gibi birçok istatistik veri içeriyor.
Match History sekmesi, oyuncunun atmış olduğu son 20 maçın istatistiklerini gösteriyor.
Runes sekmesi, oyuncunun kullandığı rünleri belirten bir sayfadır.
Masteries sekmesi, oyuncunun kullandığı kabiliyetleri gösterenbir sayfadır.
Champ Masteries sekmesi, oyuncunun ustalaştığı şampiyonların ustalık puanlarını, ustalık seviyelerini ve o şampiyona ait istatistiklerini gösteriyor.
Soru; Bu konu bizim neyimize yaradı?
Cevap; Sizin için neye yaradığını bilemem, ama bilmeyenler için neye yaradığını gayet iyi biliyorum.

Herkese iyi forumlar!​