LoL PBE(Açık Beta) Kayıtları Başladı!

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2

Screenshot_1.png

Uzun zamandır başvuruları açılmadığı için Açık Beta hesapları belirli ücretler karşılığı satılmaya başlanmıştı, gün itibari ile Açık Beta kayıtları tekrardan aktifleştirildi!

PBE Nedir?

LoL yamaları, büyük güncellemeler, League of Legends'a eklenmeden önce test sunucusuna eklenir ve topluluk tarafından test edilir. Açık Beta Ortamına kayıtlar çok nadiren açılır. Global bir sunucudur yani bölge sınırlaması yoktur. Ortak sunucu, Los Angeles kentinde yani Kuzey Amerika'da barınmaktadır.

Açık Beta Ortamında, sınırsız Riot Point'e sahip olursunuz. Böylece yeni çıkan tüm güncellemeleri test edersiniz.
Nasıl Kayıt Olurum?
Açık Beta Kayıt sayfasından kaydolabilirsiniz. Şuanlık başvuruların ne zaman kapanacağı belli değil. Ama en son başvuruların üç yıl kadar önce açıldığını hatırlatmakta fayda var.
Kayıt Olma Şartları
  • Takdir Seviyeniz en az 3. Seviye olmalı
  • Aktif bir cezanızın bulunmaması lazım (yasaklama, sohbet yasağı vb.)
Hata Geribildirimleri
Oyun içerisinde bulduğunuz hataları, sağ alttaki kutucuktan geribildirim ile Rioter'lara gönderebilirsiniz!
Screenshot_2.png
SSS
Ping Değerleri Hakkında:
Sunucular Kuzey Amerika'da barınmakta olduğundan dolayı şu an bulunduğun bölgeye göre ping değerleri değişebilir. Daha yüksek pingle karşılaşılması son derece olasıdır.

Hesabımda Riot Point veya Mavi Öz Yok:
Hesabınızı yeni oluşturduysanız, 24 saat içerisinde hesabınıza uzun süre faydalanabileceğiniz RP ve Mavi Özler yatırılır. Belirli dönemlerde bakiyeler yeniden doldurulur.

Uzun Eşleşmeler:
Eşleştirmeler uzun sürmesi olasıdır. Bunun sebebi Açık Beta Ortamının diğer sunuculara nazaran daha az oyuncu barındırmasından kaynaklıdır.

Hesap Paylaşımı:
Hesap paylaşımı kesinlikle yasaktır. Tespiti durumunda PBE hesabınız ve ana hesabınız yasaklanır.

Bekleme Sıraları:
Genellikle yeni bir güncelleme geldiğinde çeşitli bölgelerden birden çok oyuncu aynı anda bağlanmaya çalıştığında, izin verilenden fazla kişi bağlanmaya çalışırsa sıraya eklenirsiniz. Sıra bitiminde oyuna giriş yaparsınız.

Sunucu Kapalı:
Sunucular günde bir veya iki saat kadar bakıma alınabilir. Bunun sebebi sürekli yapılan test güncellemelerinden kaynaklıdır.

Rapor Sistemi:
İhlalleriniz, sicilinize işlenir. Kurallar, normal sunuculardan çok daha katıdır. Birçok kural ihlali yapmanız PBE hesabınızın askıya alınmasına neden olur.

Takdir Seviyesi Sıfırlanınca Ne Olacak?
Sezon sonunda takdir seviyeleri sıfırlansa bile hesaplarınız açık kalmaya devam eder.

Eğer Açık Beta Ortamına kaydolduysanız PBE sihirdar adınızı gönderi altında paylaşıp birbirinizi arkadaş ekleyebilirsiniz!

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Keşke kuzey amerika sunucusu dışında hiçbir yerden pbe ye girilmediğini söyleseydin.

BerkantKT

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben kayıt oldum hemen kabul ettiler :)

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucuya her ülkeden giriş yapılabilmektedir.

Yeni sistemde gerekli koşulları sağlıyorsan otomatik olarak kabul ediliyorsun. :)
girilmediği derken kayıtlarda sadece NA sunucusu kayıtları alınıyor

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayır, her sunucudan başvurulabilir. Örneğin hesabım Türkiye sunucusunda olduğu halde PBE hesabına sahibim.
olabilir yeni sistem hakkında fikrim yok. benimde pbe hesabım var ama Türkiye sunucusundan değil

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Keşke kuzey amerika sunucusu dışında hiçbir yerden pbe ye girilmediğini söyleseydin.
Hatalısın, artık bütün sunuculardan hesap kabul ediliyor, TR dilinden kayıt olduğumuz için anlamış olman gerekiyor. şu an PBE launcher'i indiriyorum, ilk işim Mainimin kostümünü alıp biraz tek atmak :D

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
girilmediği derken kayıtlarda sadece NA sunucusu kayıtları alınıyor
Başvurdum ve kabul edildim. TR sunucusunda oynamaktayım.

Hatalısın, artık bütün sunuculardan hesap kabul ediliyor, TR dilinden kayıt olduğumuz için anlamış olman gerekiyor. şu an PBE launcher'i indiriyorum, ilk işim Mainimin kostümünü alıp biraz tek atmak :D
Evet, biraz heyecanlıyım bende. Hep hayalini kurdum, şimdi gerçek oluyor.

Mainin ne? Fizz mi?

Soulless_Man

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lol oynamışlığım var fakat çok oynamadım. :) 8/10