LoL Şampiyon Yol Haritası 2020

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21

LoL Şampiyon Yol Haritası 2020
Selamlar, League of Legends takipçileri! Riot Games yeni şampiyon yol haritası duyurdu, işte detaylar!

Üç Yeni Şampiyon
League of Legends son aylarda şampiyon sayısını epey arttırdı ve bu daha da hızlanacak gibi görünüyor. Her yıl 2 orta koridor olmak üzere tüm rollere toplam 6 şampiyon ekleyeceklerini duyurdular. Son zamanda çıkan Aphelios gibi harika tasarlanmış şampiyonlardan sonra her yıl yeni altı şampiyon geleceği, bizi heyecanlandırmaya yetti.

Orman oyuncuları olarak epey uzun bir zamandır ormana özel çıkan bir şampiyon çıkmıyordu. Üzülmeyin, yeni şampiyonlardan biri ormancı! Orta menzilli bir ormancı yaptıklarını duyurdular ve bu şampiyonun bir oraya bir buraya "zıplayan" bir şampiyon olacağını söylediler. Ürkek olan bu şampiyonu ormanda görmemiz biraz zor olsa da belki de aramızdan biri ona rastlamıştır, kim bilir!

Ormancı şampiyonunun ardından bir de "darkin" olduğunu düşündüğüm suikastçı bir şampiyon gelecek. Hikayeden biri geleceği ortada ve hikayedeki darkinlere baktığımızda suikasttan kaçan darkinler olduğunu biliyoruz ve bunlardan biri özellikle "Seteka" bu şampiyon olabilir.

Son olarak da yetenek komboları oluşturabileceğimiz bir nişancı geliyor. Bu nişancının savaşın sıcağında kurşun ve bıçak dolu bir hortum fırlatabiliyor ve savaştan sıyrılabiliyor. Bu sizi heyecanlandırdı mı? Bir de küçük bir "spoiler" verdiler.

Şampiyon Yenilemesi
Volibear, Fiddlesticks gibi yenilenen şampiyonlardan sonra sıra Zaun'un Delisi Dr.Mundo'da! Yenilenmiş Dr.Mundo ise 2021'de bizlerle bulaşacak. Mekanik olarak çağ dışı kalmış birkaç şampiyondan biri olan Dr. Mundo'ya değişiklik iyi gelecektir. Mundo için de Volibear ve Fiddlesticks'te gördüğümüz konsept çalışmalarını bizlere paylaşacaklar ve biz de fikirlerimizle Mundo'yu yönlendirebileceğiz.

Diğer Şampiyonlar ve Tahminlerim
Sonraki yol haritasında ise büyücü bir şampiyon ve dayanıklı bir tank için detaylar görebileceğiz. Bu yılla beraber her yıl altı tane şampiyon bizlerle olacak!

Geçelim tahminlerime. Ormancı şampiyon için çok güzel şeyler düşünüyorum. Ne zamandır ormana özel bir şampiyon göremiyorduk ve bu benim gibi orman rolüne gönül vermiş sihirdarlar için üzücüydü ama artık üzülmemize gerek kalmadı. Bir videoda ormancı şampiyon için bazı sözler söylemişlerdi. "Suikastçı mı olsun yoksa farklı bir şey mi olsun diye beş dakikada bir karar değiştirdik." Bu sözün öylesine söylenmiş bir şey olduğunu sanmıyorum. Kayn gibi sınıf değişterebilecek bir şampiyon geleceğini düşünüyorum. Beş dakikada bir özellik değiştiren bir dövüşçü olabilir ve bu bana göre müthiş olur. Takım savaşlarında takımımıza tank olarak en ön saflarda dururken baskın yaptığımızda suikastçı olarak gittiğimiz koridorda kolay skorlar kazanabiliriz.

Suikastçı şampiyon için ise bir darkin gelebileceğini düşünüyorum. Çünkü yazıda "iki ruh"tan bahsetmişler ve darkinler bildiğiniz gibi insanlarla birleşerek diriliyorlar ve içlerinde hep diğer insanın ruhunu taşıyorlar. Ayrıca, hikayelerde anlatılan biri olarak ta aklıma direkt Seteka geliyor. Seteka, hikaye için önemli biri ve bir darkin. Darkin katliamından kurtulmuş çok az darkinden biri. Gelmesi çok muhtemel. Ayrıca eğer darkin olmazsa Zed çizgi romanından gördüğümüz Zed'in ustası Kusho da olabilir. Zed onu öldürmüştü fakat bunu daha önceden de yaptılar ve aslında öldürmemiş olabilir. Bir anlaşma yapmış olabilirler.

Nişancı için ise anlatılanlar yeteneklerini biraz olsun tahmin edebilmemizi sağladı. Hortum, bıçak ve mermiler bana Ionia'yı hatırlattı fakat paylaştıkları görseldeki detaylar onun iblis olabileceğini işaret ediyor.

Büyücü şampiyon için ise pek bir fikrim yok ama yeni bölge Ixtal'den çıkması muhtemel gibi gözüküyor. Yüzyıllardır münzevi takılan ve sihirli bir halk olmalarından artık Runeterra'ya açılabilirler. Güneş Kursu'nun yapılmasına öncülük eden bir halktan bu beklenir doğrusu.

Tank şampiyon için düşündüğüm kişi Freljord'lu bir savaş anası. Braum gibi bir silahı olabilir ya da zırhla kaplanmış olabilir. Ama ben tank şampiyonun Freljord ya da Demacia'dan çıkabileceğini düşünüyorum.

Bu yol haritamız buraya kadardı, diğer güncellemelerde görüşmek üzere!