Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu iki oyundan birini oynayan 5-10 kişi olacağını düşünüyorum. Bu iki oyun hakkında sohbet etmek istiyorum.

Öncelikle, bu kesinlikle "x oyunu daha ey xdééééé" muhabbeti değildir. Bu konuda LoL veya DotA 2 oyununda hoşunuza giden detaylardan konuşmanızı istiyorum.

Örnek:
Ya x'te şöyle bir olay var abi müthiş ya.

@Rayandu beni DotA hakkında bilgilendir :|

Nano_Sensei

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
dota dan esinlenilmiş bir oyun gibi lol fakat bayağı güzel şampiyonlar gamemodelar felan.

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Dota diğer birçok oyunun aksine aşırı fazla oyun mekaniğine bağlıdır. Turn rate, movement slow, spell immunity vb. Oyunu oynarken istemeden çoğu şeyi hesaplıyorsunuz. Heronun dönüş zamanı bile fight'ı sizin kazanıp kazanamayacağınızı belirleyecektir. Deny olayı var mesela farm olayını 2x hardlaştırıp oyunu dahada çekişmeli hale getiren. Kendi creeplerinizi öldürüp sizinle aynı lane'de olan karşı takım oyuncularını altın ve belirli bir miktar experience düşüşüne sebep olursunuz. Dotayla ilgili bilgiyi açıklayarak değil oyunu oynayarak edinebilirsiniz.

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
LoL: Küfürler yediğimiz oyun ama yinede saran bir oyun.
DotA 2:Grafikleri fazla hosmua gitmedi (bence) ama küfür olmayan.

Ardart

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dota oynamıyorum ama onda eşya ve şapka mekaniği var sanırım. O LoL'de olaydı eyiydi

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Dota2'nin karmaşık oyun yapısı yerine LoL'deki gibi daha sade bir yöntemle aktarılsaydı bugün LoL olmayabilirdi...
Fakat LoL'deki şampiyonlar ne kadar Dota2'den esinlenerek yapılsa da Dota2'deki karakterlerden daha hoşlar.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Her ikisinide oynadım. Ancak dotayı pek çözemedim ondan dolayı 3-4 oyundan sonra sildim.

Lol: Sürekli güncellenen ve oyuncuların yorumlarına göre gelişen bir oyun. Oyunda 2-3 kez küfür ettikten sonra hep küfür eden oyuncular gelir. Hiç küfür etmezsen ve küfür edenleri rapor edersen düzgün oyuncular gelecektir. Arayüzü çok kolay bir şekilde çözülebilinir. Oyun içinde anlamadığın bir yer varsa çok kısa bir araştırmayla çok çabuk öğrenebiliyorsun.

Dota: Arayüzü pek çözemedim. Arkadaşla (ablamla) oynamaya çalıştım ancak oyuna davet edemedim. Sanırım ikimizden birisi paralı bir oyun satın alması gerekiyor. Ve bu sistemi hiçbir oyuna para yatırmayan biri olarak hiç sevmedim. Ayrıca oyunda hiç Türk göremedim. Ya rus, ya alman, ya da çin (veya başka bir ülke) oyuncuları var. İngilizce konuşan birisini bile göremedim.

Yurekreo_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Lol dotadan özenmiş diyen arkadaşlar var herhalde gene öncelikle şunları bi bilgilendirin. Dota yapımcıları olan bazı kişiler birleşip League of Legends oyununu yapıyor daha sonradan git gide popüler olan oyun haline gelmeye başliyor.

Lolde genelde küçük çocuklar ve sürekli küfür eden paleler dolu çünkü genelde çok saran bi oyun ve öğrenilmesi dotaya göre çok daha kolay ve anlayişli bu yüzden genelde tercih edilen oyun haline geldi.

Dota ise biraz oynadığım bi oyundu gerçektende lol ile karşilaştirirsak oyun yeterince güzel fakat bi okadarda zor birçok mantık ve düşünce isteyen bi oyun örnek verirsek farzedin ki lolü 1 haftada öğreniyorsunuz dotayı 1 ayda falan öğrenirsiniz baya bi pratik yapmaniz ve oynamanız lazım.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Poppy ile 2000 vurup 30 saniyede penta atmasını bilirik. Sana ne lazım?
Lol dotadan özenmiş diyen arkadaşlar var herhalde gene öncelikle şunları bi bilgilendirin. Dota yapımcıları olan bazı kişiler birleşip League of legends oyununu yapıyor daha sonradan git gide popüler olan oyun haline gelmeye başliyor.

Lolde genelde küçük çocuklar ve sürekli küfür eden paleler dolu çünkü genelde çok saran bi oyun ve öğrenilmesi dotaya göre çok daha kolay ve anlayişli bu yüzden genelde tercih edilen oyun haline geldi.

Dota ise biraz oynadığım bi oyundu gerçektende lol ile karşilaştirirsak oyun yeterince güzel fakat bi okadarda zor birçok mantık ve düşünce isteyen bi oyun örnek verirsek farzedin ki lolü 1 haftada öğreniyorsunuz dotayı 1 ayda falan öğrenirsiniz baya bi pratik yapmaniz ve oynamanız lazım.
Bilgisayarım Dota kaldırmadığı için ecchi animelerinden fırlamış yalnız bir kızı kaçırdım. LoL'e bağımlı oldum Bronz Cehennemine düştüm çıkamadım. O kadar basitki her şey. 10 maçtan 2sini pc yüzünden kaybettim geriye kalan 6sını ise feeder,troll ve afklar yüzünden kaybettim 2 galibiyet alıp bronz 1 kümesine düştüm. Bu da yetmezmiş gibi yine feederlar troller ve afklar yüzünden bronz 2 ye düştüm. Bu tür oyunlarda kazanmak için öncelikle kızmayacaksın ikincisi ise mutlaka takımın olacak arkadaş grubun olacak çevren olacak beraber çok güzel taktikler yapıp oyun kazanacaksın ve metanın dışına çıkıp garip tekniklerle rakibi şaşırtıp galibiyetlerin keyfine baka aksın bana göre.

Dota2'nin karmaşık oyun yapısı yerine LoL'deki gibi daha sade bir yöntemle aktarılsaydı bugün LoL olmayabilirdi...
Fakat LoL'deki şampiyonlar ne kadar Dota2'den esinlenerek yapılsa da Dota2'deki karakterlerden daha hoşlar.
Bi kere şunu söyleyeyim. LoL'den hiçbir şampiyon dotadakinden özenilmemiştir. Eğeri Corki derseniz Corkinin benzediği O flying dwarh corkiden daha sonra çıktı. Ashe falan benzeme onlara girmiyorum.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Poppy ile 2000 vurup 30 saniyede penta atmasını bilirik. Sana ne lazım?

Bilgisayarım Dota kaldırmadığı için ecchi animelerinden fırlamış yalnız bir kızı kaçırdım. LoL'e bağımlı oldum Bronz Cehennemine düştüm çıkamadım. O kadar basitki her şey. 10 maçtan 2sini pc yüzünden kaybettim geriye kalan 6sını ise feeder,troll ve afklar yüzünden kaybettim 2 galibiyet alıp bronz 1 kümesine düştüm. Bu da yetmezmiş gibi yine feederlar troller ve afklar yüzünden bronz 2 ye düştüm. Bu tür oyunlarda kazanmak için öncelikle kızmayacaksın ikincisi ise mutlaka takımın olacak arkadaş grubun olacak çevren olacak beraber çok güzel taktikler yapıp oyun kazanacaksın ve metanın dışına çıkıp garip tekniklerle rakibi şaşırtıp galibiyetlerin keyfine baka aksın bana göre.

Bi kere şunu söyleyeyim. LoL'den hiçbir şampiyon dotadakinden özenilmemiştir. Eğeri Corki derseniz Corkinin benzediği O flying dwarh corkiden daha sonra çıktı. Ashe falan benzeme onlara girmiyorum.
Yanlışınız olduğunu belirtmem gerek. Gyrocopter ve diğer herolar Warcraft tabanlı Dota modundan aktarılmıştır. Lol bazı heroları oradan taban almıştır özellikle hepsi demiyorum çünkü farklı herolarda var. Dota ise tamamiyle uyarlıyor eski karakterleri 2 karakter sonra yeni karakterler oluşturulmaya başlanılıcak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...