LYS sınav seçimimi nasıl yapmalıyım acil yardım

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar sizlere sormak istediğim bir soru var. Sayısal üzerinde hiçbir bilgim yok bu yüzden lys sınavlarında sadece sözel sınavlara girmek istiyorum. Yabancı dilimde gayet iyi, lys-5 ve lys-3 sınavlarını seçmeyi düşünüyorum. LYS3 (Edebiyat-Coğrafya) , LYS5 (Yabancı Dil)
Fakat merak ettim bir konu var, bu sınavda puan durumu nasıl işliyor. Yani gireceğim 2 ayrı sınavdan aldığım puanlar toplanıyor mu ve seçimlerimde nasıl farklılık gösterecek.
Örnek veriyorum ygs den aldığım en yüksek puan 300, bu sınavlardan da aldığım puanlar nasıl toplanacak ve üni. seçim yapmamı nasıl etkileyecek. Ayrıca sormak istediğim bir diğer soru; lys3 üzerinde edebiyat coğrafya sınavında sadece edebiyat kısmını yapmayı düşünüyorum. Coğrafya bilgim yok denilecek düzeyde ve yanlış yapmak istemediğim için o kısmı komple boş bırakacağım. YGS dede sadece Türkçe yi yaptım diğerlerini boş bıraktım.
Uzun lafın kısası, lys3 ve lys5 sınavlarından örnek veriyorum 200-250 puan alsam bu puanlar ygs puanı ile bir şekilde toplanıyor ve üni seçimi yapmama yarıyor mu. Yoksa her lys bölümü kendi üni. seçimini mi etkiliyor?

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
lys ve ygs ne oluo ?? (。◕‿‿◕。)
açıklayabilrmisiniz.

Fatih the Wizard

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
LYS bu sene %70+[DOUBLEPOST=1429174060,1429173918][/DOUBLEPOST]
Dahada açıklarmısın. Farkları nedir ?
YGS daha çok mantık üzerine kurulu 160 dakika süren olan ve 160 soru bulunduran (40 Türkçe, 40 matematik, 40 sosyal, 40 fen (14 fiz, 13 kim, 13 biy)

LYS ise artık daha çok bölüm, örneğin matematiğe girersen LYS'de 50 matematik, 30 geometri sorusu ile karşılaşırsın matematik için 75 dakika geometri için 1 saat süren olur. LYS Fen sınavı, fizik kimya biyoloji hepsi 30ar soru 45er dakika süre tek oturumda yine. LYS'de mantık pek fazla işe yaramaz, formülü koy ve çöz bu yani fark.

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
LYS bu sene %70+[DOUBLEPOST=1429174060,1429173918][/DOUBLEPOST]
YGS daha çok mantık üzerine kurulu 160 dakika süren olan ve 160 soru bulunduran (40 Türkçe, 40 matematik, 40 sosyal, 40 fen (14 fiz, 13 kim, 13 biy)

LYS ise artık daha çok bölüm, örneğin matematiğe girersen LYS'de 50 matematik, 30 geometri sorusu ile karşılaşırsın matematik için 75 dakika geometri için 1 saat süren olur. LYS Fen sınavı, fizik kimya biyoloji hepsi 30ar soru 45er dakika süre tek oturumda yine. LYS'de mantık pek fazla işe yaramaz, formülü koy ve çöz bu yani fark.

okey, thanks (。◕‿‿◕。)

Fatih the Wizard

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Konuyu açanın sorusuna gelince internetten falan bulabilirsin hangi bölümün hangi sınav türü ile aldığını. MF4 (matematik ve fizik ağırlıklı fen yani matematik ve fizik daha çok puan getiriyo) inşaat mühendisliğine girmen için gereken puan türü örneğin. Yani kafanda olan bölüm ne istiyorsa internetten bul, yaz sonra da sınava gir. Ya da hepsini yaz bir şey kaybetmiyorsun nasılsa

JusticeWhip

Pilli mafya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Konuyu açanın sorusuna gelince internetten falan bulabilirsin hangi bölümün hangi sınav türü ile aldığını. MF4 (matematik ve fizik ağırlıklı fen yani matematik ve fizik daha çok puan getiriyo) inşaat mühendisliğine girmen için gereken puan türü örneğin. Yani kafanda olan bölüm ne istiyorsa internetten bul, yaz sonra da sınava gir. Ya da hepsini yaz bir şey kaybetmiyorsun nasılsa
Usta sen açık lisede mezun olacaksın heralde.Şey soracaktım. Forumdan bi arkadasım lise 3 de ayrılmıs 54 kredi ile baslamis acik liseye sen 212 kredi ile nasıl oluyor o acaba?

Fatih the Wizard

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Usta sen açık lisede mezun olacaksın heralde.Şey soracaktım. Forumdan bi arkadasım lise 3 de ayrılmıs 54 kredi ile baslamis acik liseye sen 212 kredi ile nasıl oluyor o acaba?
Oldum ben mezun bu sene hocam, son sene son dönem geçtim ben açık liseye, 212 ile başladım. Kredi sistemi hakkında pek de bilgim yok o nedenle cevaplayamıyorum.

JusticeWhip

Pilli mafya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Oldum ben mezun bu sene hocam, son sene son dönem geçtim ben açık liseye, 212 ile başladım. Kredi sistemi hakkında pek de bilgim yok o nedenle cevaplayamıyorum.
Anladım ben okudum geçen lise 1 de hiçbir dersden sorumluluga kalmamıs ögrenci 54 kredi ile açık ögretim hayatına baslar demiştide o deyince sasırdım teşekkür ederim