M&B Warband Modları

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Mount-Blade-Warband-6.jpg

M&B Modları
Orta çağ savaş oyunu olan mount and blade warband modlarla birlikte daha eşsiz bir güzellik kazanıyor. Oyun, 2010'da çıkmasına rağmen hala oyuncu kitlesini korumakta ısrarcı. Tabii, bu güzel oyun için mod geliştiriciler birçok mod yapmışlar. Dilerseniz aralarından benim favorim olanlara ve Türkler tarafından yapılmış modlara geçelim.

• Kurtuluş Savaşı
Eğer, mount and blade warband adlı oyunda kurtuluş savaşını tatmak istiyorsanız bu modu sizlere önerebilirim. Modumuzda Osmanlı Devleti, Rusya, Fransa, Osmanlı Devleti gibi birçok devlet mevcut. Oyun sadece bu devletleri ekleyerek sınırlı kalmamakla beraber çeşitli tüfekler de eklemekte. Benim sevdiğim bu modu sizlere bu modu şiddetle tavsiye etmekteyim.

forums.taleworlds.com/index.php?topic=356103.0
  • Anneciğim Türkler
Modun ismi garip olsa da mod gerçekten kaliteli bir moddur. Oyuna Asya haritasını, birçok yeni eşya, yeni devletler, yazı tura oynamak gibi birçok yenilik getirir. Bu devletlere örnek verecek olursak Moğol Kanlığı, Haşhaşiler, Harzemşahlar Devleti, Haçlı Devletleri ve daha birçok devlet ile oyununuza daha farklı bir hava katan bu modu sizlere şiddetle tavsiye etmekteyim.

forums.taleworlds.com/index.php?topic=325013.0

• Selçuklu Irkların Savaşı
Oyuna Selçuklu Devleti, Karahitaylar, Bizans, Danimarka, İngiltere, Eyyübiler adlı devletleri ekler. Bunlarla kalmayıp fil, deve gibi binekler ekler ve bunlara ek olarak şehir adlarını düzenler ve krallar, lordlar gibi önemli kişilerin yüzlerini değiştirir. Sizler için güzel bir ortam oluşturmak isteyen bu modda bence en güzel özellik fil ve deve gibi binekler oldu.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,341137.0.html
  • Yeni Fisdnar Modu
İlginç hikayesi olan bu mod gerçekten de emek verilmiş gibi gözüküyor. Hikayeye göre biz, hayatı tanımak için bir yolculuğa çıkıyoruz ve geri köyümüze döndüğümüzde ailemizin yerinde olmadığını öğrenip onları öldüren kişilerden intikam için uğraşıyoruz. Bu modda ilgimi çeken şey oyuna el yıkama animasyonun eklenmesi oldu. Bu animasyonu ilk defa görünce ben de bu modu buraya ekleme kararı aldım. Umarım sizler de sever ve kullanırsınız.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,357010.0.html

• Kardeşlerin Katli Modu
1513 döneminin Anadolu'nun dönemini yansıtan bir moddur. Oyunda Osmanlı, Kutsal Alman İmparatorluğu, Vatikan, Gürcü Krallığı, Safevi Devleti, Milan Düklüğü, Sicilya Krallığı gibi birçok savaşan taraflar ekler. Ek olarak diğer modlarda olduğu gibi yeni silahlar, yeni zırhlar ve yeni haritalar eklemesi bu modun gönlümüzdeki yerine yerleştirmeye yetiyor bile.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,349625.0.html
  • Sarranidlerin Yükselişi
Bildiğiniz üzere modsuz mount and blade warbandda kral olup lordlardan görev alıyorduk. Bu mod bunu kaldırıyor ve yeni silahlar, yeni kılıçlar, ibadet yerleri, yeni kıyafetler gibi birçok şey ile oyuna renk katıyor. Benim en sevdiğim özellik kralların lordlardan görev almasını engellemesi oldu. Siz de kendi fikrinizi yazabilirsiniz.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,358450.0.html
  • Küçük Bir Mod
Oyuna silahlar, zırhlar eklemese de sizlere kendi şehrinizle başlama yahut asker olarak başlama imkanı sunan bir moddur. Ek olarak oyuna fil ekler. Daha çok dokuları değiştiren bu modu kullanabilirsiniz.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,313886.0.html

• Bozkurtlar Diriliyor
Göktürkler'i de içine alan bu mod benim için önemli modlardan birisi. Modda Göktürkler'e ek olarak Kitanlar, Sasani Krallığı, Emevi Halifeliği gibi birçok taraf mevcut. Tabii eklediği bu devletler dışında yeni silahlar, oba sistemi, avcılık sistemi, yeni sancaklar ve yeni zırhlar gibi birçok şeyle listemize girmeye başarıyor.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,339011.0.html

• Moğol Kabileleri
Bu modumuz ile dörde bölünen Moğolları birleştirme görevini üstleniyoruz. Oyuna yeni silahlar eklemese de karakterlerinin yüz dokularında, bayraklarda ve birçok şeyde değişiklik yapan bu modu kullanmak isteyeceğinize eminim.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,360210.0.html

• Turan
Hikayesiyle ilgimi çeken bu modda tek bir şehri kalan hükümdarsınız ve size babanız bıraktığı toprakları genişleterek dünyaya hüküm sürmeniz gerekiyor. Bu mod ile eşyalar Türk kültürüne uygun hale geliyor. Ek olarak yeni hükümdarlar, yeni haydutlar gibi birçok şeyde bu moda ilave edilmiş durumda.

forums.taleworlds.com/index.php/topic,296327.0.html

Konumda bana eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

İyi Forumlar!