Mapimdeki Konsept hakkında görüşleriniz?

despero54

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Ben despero54. Minecraft'ı 1.3.2'de oynamıştım en son. Sonra kitlenin düşmesiyle oynamayı kesmiştim. Ama şu aralar bakınca bir nostalj hissi ile oynamaya geri döndüm ama Survival falan gibi şeyler için değil. Advanture Map yapmak istiyorum. Komut bilgim çok yüksek denebilir. Neyse, hikaye konseptim şu:

Her zamanki gibi normal bir barış ile başlıyor hikayemiz. Ardından bir takım olaylardan sonra, {açıklasam çok uzun sürer, konu minecraft hikayelerine taşınır :D bir oda dolusu tabela kısaca} Dünya 4'e bölünüyor ve bir taraf seçerek başlıyorsunuz. Taraflar şöyle kısaltılabilir:

-Cehennem {nether} da taşayan bir grup insan. Amaçları Dünya'yı tamamen ele geçirip hakimiyeti almak.
-Gökyüzü şehrinde yaşayan bir grup insan. Amaçları Dünya'da barışı sağlamak.
-Boş ve tehlikeli Dünya'da yaşayan bir grup direnişçi insan. Amaçları, hayatta kalmak.
-Ve Barbar bir grup insan. Amaçları, sömürerek yaşamak, Alt Dünya'daki yaşamı yok etmek.

Bir taraf seçiyorsunuz ve o tarafla birlikte ilerliyorsunuz. Free-world yok ne yazıkki. Çünkü eğer olsaydı içinden çıkamayacağım bir işe girişmiş olurdum tek kişi olarak.

Neyse, konseptim hakkında ne düşünüyorsunuz onu merak ediyorum :)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Anladığım kadarıyla hikaye bazlı bir harita olacak :). Harita da illa tabela kullanmana gerek yok bence. Tellraw veya kitap kullanabilirsin, renk kodu vs. de ekleyebilirsin ayrıyeten. Konsept güzel bence :)

Legoas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Heyecanlandırdın :D Güzel olabilir.

Atabeyi

¤ DP Grafik ¤
En iyi cevaplar
0
Güzel düşünmüşsün. Fakat hikayeyi kitap ile hazırlayabilirsin arkadaşımızın da söylediği gibi.

despero54

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Anladığım kadarıyla hikaye bazlı bir harita olacak :). Harita da illa tabela kullanmana gerek yok bence. Tellraw veya kitap kullanabilirsin, renk kodu vs. de ekleyebilirsin ayrıyeten. Konsept güzel bence :)
Haklısın, ancak bu mapin hikayesine zaten 4 ay falan önce başlayıp sonra yarım bırakmıştım. O yüzden öyle kaldı ne yazıkki ^^ Bir duvar tabela var.

Ama görevler için tellraw kullanıyorum :)

Konsepti beğenmene sevindim! ^^

Heyecanlandırdın :D Güzel olabilir.
Umarım olur ^^ Beğenmene sevindim :)

MeapBoy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer gerçekleştirilebilir ise,kısaltılıp sunucular için minigame bile yapılabilir.Güzel Düşünmüşsün.Mesela 4 Taraf NPC leri kontrol ediyor,her oyuncunun 2 npc si var.Netherdekiler npclerini yollayıp para yer ve güç alabiliyor gköyüzündekiler para ile tarafların ateşkes yapmasını sağlıyor gibi güzel şeyler yapılabilir.Kısacası İyi .s .s(Ay dli şy sni .s)

despero54

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eğer gerçekleştirilebilir ise,kısaltılıp sunucular için minigame bile yapılabilir.Güzel Düşünmüşsün.Mesela 4 Taraf NPC leri kontrol ediyor,her oyuncunun 2 npc si var.Netherdekiler npclerini yollayıp para yer ve güç alabiliyor gköyüzündekiler para ile tarafların ateşkes yapmasını sağlıyor gibi güzel şeyler yapılabilir.Kısacası İyi .s .s(Ay dli şy sni .s)
:D Teşekkürler yorumun için :)
Keşke olsa ^^ Walls gibi bir mini game güzel olurdu.
Mapi bitirmek için çok çok uğraşmam gerekiyor. Şimdilik sınıfları tasarlıyorum.
-Okçu, Savaşçı, Suikastçi bitti.
-Vampir,Keşiş kaldı :D
Sonra tarafların yerlerini falan yapacağım ohoo çok iş var ^^ Zamanla, bu işe tek girmem delilik :D ama yapacağım ^^

Cennet'in İnşaasından Birkaç Kare:
MCEDIT kullansam da kare halinde yaptıktan sonra normal olarak kırarak oval halini vermek çok zordu -_- Sanırım asıl görüntüyü mape saklayacağım ^^

Cennet'in Gölgesi:
http://i.hizliresim.com/1Nz5aA.png

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonra tarafların yerlerini falan yapacağım ohoo çok iş var ^^ Zamanla, bu işe tek girmem delilik :D ama yapacağım ^^

MCEDIT kullansam da kare halinde yaptıktan sonra normal olarak kırarak oval halini vermek çok zordu -_- Sanırım asıl görüntüyü mape saklayacağım ^^

Cennet'in Gölgesi:
World edit modunu indirebilirsin yardımı olur.

MeapBoy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Cennet'in Gölgesi:
Build veya Kodlama bilgim olsaydı yardım ederdim hiç çekinmeden.Ama ben sadece yaratıcılıkta ve oynamakta iyi olduğumdan pek yardım edemiyorum :p

Edit:Eğer Ortanın Biraz Altında Build Yardımcı Olursa Yardım edebilirim ama genellikle akşam 6 tan sonra giriyorum :p