Marmara'daki depremler hakkında

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Selam , güzel hazırlanmış bir konu olmuş öncelikle onu söyleyeyim.
Açıkçası benim depremlerle alakalı pek bir bilgim yok. Fakat şu abimizi keşfettiğim günden beri ara ara bakarım . Bir ara baya test etmiştim ve gerçekten güzel tahminler yapıyor. Kendisi bir cihaz yapmış ve bu cihazla depremlerin merkezini , derinliğini , şiddetini hesaplayabildiğini söylüyor. Sitesi :
http://www.veysikurtdeprem.com/
Kendisi çok yakın bir zamanda olan Nepal'deki depremi de bilmiştir.
22 Nisan'da girdiği bildirimdeki kesit
"
4)Orta Amerika ve Uzak Doğu sinyal karşılığı:önce ve değerinde olursa:7.3 büyüklüğünde olur.8.3 büyüklüğünde bir deprem oluşturma özelliği olan bir sinyaldir.
İlk belirtiler 6 saat sonra 15 saat içinde çıkar 60 saat sonunda tamamlanır.

"

Deprem 25 Nisanda olmuştu sanırsam . Tam 60 saatin bitimine denk geldiğini söylüyor kendisi.
Şimdi diyeceksiniz tam merkezini belirleyememiş evet haklısınız. Fakat cihaz İstanbul da kurulu . Bu yüzden tam net bir bildirim verememiş kendisi.
Sitesini incelerseniz daha çok bilgi elde edebilirsiniz.Bakan yardımcısı cihazı incelemiş " Evet cidden hesaplayabiliyorsunuz fakat cihaz çok ilkel " demiş. Fakat sanırsam şu an destek alıyor ilerde işini daha profesyonel bir boyuta taşıyabilir.

--

Benim şahsi kanaatim kesinlikle desteklenmesi gereken bir adam kendisi. Belki de ilerde her ile konacak olan bu cihazlar sayesinde yıkıcı depremler önceden bilinebilecek ve halk önlemini erkenden alabilecek. İncelemenizi öneririm. İyi forumlar ^^

---------------------------------------
Konu hakkında konuşursak bence de 2050 den önce bir deprem olacağını sanmıyorum.O değil de yine troller doldurmuş konuyu ya bi' öte kardeşim ya
Siteyi inceledim ama adamın yazdıklarından pek bir şey anlayamadım, çok karışık yazıyor.

Prefer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık bunu paylaştığın için, bazı yerlerde paylaşabilirim alıntıdır diye olur mu ?

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Siteyi inceledim ama adamın yazdıklarından pek bir şey anlayamadım, çok karışık yazıyor.
Biraz takip etmek gerek başta cidden anlaşılmıyor :D
Şimdi cihaza sinyaller bazen erken gelebiliyor . Adam da bu gecikmeyi hesaplayarak veriyor yani bildirimde şöyle bir yazı görürseniz

Önümüzdeki 6 saat sonra 24 ve 94 saatlık deprem raporudur.

Bu demektir ki 6 saat sonra , 24 saat içinde ve 94 saat içinde oluşacak olan depremin raporudur.
Kısaca 30 saat ve 100 saat sonraki diyebiliriz

--
Bir de bazen belli bir noktadaki deprem diğer bir depremi etkleyebilir . Onu da şu olursa şu olur şeklinde söylüyor zaten.
Aslında adamın cihazı bütün illerde olsa böyle bir sıkıntı çıkmaz ve kesin yer söyleyebilir. Fakat İstanbul merkezli tek bir cihaz olduğu için Marmara bölgesi dışındaki yerlere , merkez olarak çok net konuşamıyor. Yine de %90 merkezi ve şiddeti tutturuyor.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Eline sağlık bunu paylaştığın için, bazı yerlerde paylaşabilirim alıntıdır diye olur mu ?
Tabii ki paylaşabilirsin, eğer paylaşacağın yer forum gibi bir platformsa bu konunun linkini kaynak olarak atarsan iyi olur. Paylaştığın yeri de atarsan sevinirim.