MB Warband Modları

Ragnar the Brave

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

3720-1-1341176388.jpg

MB Warband Modları
Herkese merhaba. Bu konuda sizlere Mount and Blade Warband'den ve modlarından bahsedeceğim. Açtığım diğer konularda olduğu gibi oyun hakkında bilgisi olmayan arkadaşları da düşünerek onları Mount and Blade Warband Multiplayer adlı konuma yönlendirmek isterim. Hadi başlayalım. Mount and Blade Warband içerisinde çeşitli modlar barındıran bir oyun olmakla beraber modlarının ilerleyişini devam ettirmektedir, yani geliştiriciler yeni modlar çıkarmaya devam ediyorlar. Modlar oyunda ikiye ayrılıyor; tek oyunculu ve çok oyunculu modlar. Tek oyunculu modlar işleyiş olarak temel mod olan Native'den pek fark göstermiyor ancak hikaye ve hikayedeki dokular tamamen geliştiricinin hayal gücüne bağlı olarak değiştirilmiş oluyor. Çok oyunculu modlarda ise hikaye ve olay önem kaybediyor, onun yerini çatışmalar ve yetenek alıyor. Şimdi sizlere bu iki tür moddan örnekler vereceğim.

Tek Oyunculu Modlar

Picture_3.0_-_17.jpg
A Clash of Kings
Günümüzün ünlü kitap ve televizyon serisi olan Taht Oyunlarının Mount and Blade Warband'e uyarlanmış hali. İçerisinde seriye uygun zırhlar, kılıçlar ve daha nice eklentiyi barındırıyor.

mb_warband 2013-03-29 21-06-42-51 - Kopya.png
Osmanlı Modu / Ottoman Scenario
Geldik hepimizin milliyetçi duygularının kabarmasına sebep olan o moda, Osmanlı Modu. Mount and Blade Warband'in ülkemizde yayılmasını sağlayan modlardan biridir. İçerisinde tarihimizi, orduda barındırılan yabancı tarihi birimleri, zamanında diplomatik ilişkilerimiz olan olmayan birçok ülkeyi bulundurmaktadır, bir başka deyişle çeşit çeşit ayrıntı işlenmiştir.

Çok Oyunculu Modlar

fi2.jpg
Full Invasion 2
Bu mod oyunun mekaniğine ve işleyişine farklılık getirmiş bir mod değildir ancak oyuna yeni birimler, silahlar, zırhlar, binekler, karakterler eklemiştir. Öyle bir moddur ki bir sunucuda Orta Dünya'da cüceler ile omuz omuza savaşıyorsunuz, öbür sunucudaysa Roma'lı askerler ile kılıç savuruyorsunuz, dediğim gibi oyunda değişen birçok texture dosyası var yani silah, zırh skalası oldukça geniş.

2015-08-25_00008.jpg
Persistent World
Geldik Mount and Blade Warband üzerinde en fazla aktif oyuncuyu görmüş moda, Persistent World. Bu mod 200 kişilik sunucularda yaklaşık 7 kale üzerinden oyuncuların Role Play yapmasına yardımcı oluyor. Yapılabilecek şeyler sınırsız, isterseniz A krallığına oduncu olun ordan çıkıp B krallığına okçu olun, tamamen size kalmış. Bizlere yarattığı bu özgürlüğün yanı sıra oyunda craft da bulunmaktadır. Ben kendim bile steam üzerindeki oyun süremin yarısından çoğunu bu modda geçirdim, favorimdir öneririm.

Bir arkadaşımla Pikeman rolü yaparken.

48700_screenshots_2014-11-16_00021.jpg

Bütün bu modları ve daha fazlasını internet üzerinde bulabilirsiniz, ayrıca oyunun yapımcısı olan Tale Worlds'ün destek amaçlı açtığı forumda da modların linkleri bulunmakta. Bu konuda benim için önemli yeri olan ve beğendiğim modlardan bahsettim eğer herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Şimdilik benden bu kadar. Sağlıcakla kalın :)

Son düzenleme:

NathaNomel

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
A Clash of Kings Modunu oynamayan varsa kesinlikle oynasın Ottoman asla önermem rezalet boş bir mod

ss333

。◕‿◕。
En iyi cevaplar
0
Cihat ve Haçlılar der geçerim.

Gondar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
En iyileri koymamışsın