Mc Serveri açmak istiyorum adminlik konusun'da tedirginim

ilkerz01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
KONUYU DOĞRU YEREMİ AÇDIM BİLMİYORUM İLK DEFA BU PLATFORMDA BULUYORUM.
Yazı hatalarım konusuda kusura bakamyın.

Evet konumuz server'de adminlik vermek. Global sunucumdan host ve ftp almayı planlıyorum mc serveri açmak istiyorum csgo'da sunucum var fakat o artık sarmıyor oyüzden /op vermek yerine yetkileri kategorilendirmek istiyorumç

VİP
Admin
Şef

bunu yapmam mümkünmü csgo'da vip/admin/üst admin/master admin/s.yardımcısı diye kategorileşdirdim fakat bunu mc'de yapmak istiyorum ama sadce 3 kategori olacak.

Server Bilgileri

Ram 1-16 arası istegime baglı yükseltebilirm
slot 1-100 arası arası istegime baglı yükseltebilirm
10 GB SSD
500 GB Trafik

Serverde olmasını istedigim modlar Mc Version mümkünse 1.10-1.12.2 arası

Build battle
Ok savaşları Mavi/Kırmızı takım savaşıyor
Sky Wars
Sky Block Kesin olacak
Hunger Games

pluginleri toplamadım craft bukkit'den toplayacam.Gereken pluginleri unutabilirm oyüzden yardımcı olmanızı istiyorum
yardım eden ve etmeye çalışn herekeze teşekür ederim.

ilkerz01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Örnek olarak sadece uçmak misal sky blok'da çok lazım olcak şeylerden biri ama sadece sky blocda çalışacak.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
genellikle mc sunucularında sıra ile builder moderator admin kurucu vardır admin ve üstünde op olur ve 1.10 kurmanı önermem çünkü mc oynayanların hâla en az %70-80 i 1.8 kullanıyor en azından ben öyle düşünüyorum tek sunucu için belki 10gb yeter ama 5 sunucu için lobi ve bungeecord da dahil 7 sunucu için 10gb yetmesi imkansız ve hub u webpanel olarak kurmanı önermiyorum ilk defa mc sunucusu açacaksın sanırım tek sunucu açarak başlamanı öneririm ve bu konular bi göz at belki işine yarar
Yeni Sunucu Açacaklar İçin Bilgilendirmeler !
Bir Sunucu Kuracaksınız Fakat Nerden Başlayacağınızı Bilmiyorsanız Girin İçeri !

SUFGANG

OYNA.SUFMEN.NET
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
selam, arkadaşında dediği gibi 1.8 daha doğru tercih olacaktır. skywars-hunger games buildbattle için belli sabit bir onlinenizin olması gerek yoksa 100 online bile olsanız bu sunuculara fazla giren olmayacaktır diye düşünüyorum. kalıcı oyunlar tercih edebilirsiniz. Survival,skyblock,Faction tarzı.
Discord adresim: YakupZalim#6947

ilkerz01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
selam, arkadaşında dediği gibi 1.8 daha doğru tercih olacaktır. skywars-hunger games buildbattle için belli sabit bir onlinenizin olması gerek yoksa 100 online bile olsanız bu sunuculara fazla giren olmayacaktır diye düşünüyorum. kalıcı oyunlar tercih edebilirsiniz. Survival,skyblock,Faction tarzı.
Discord adresim: YakupZalim#6947[/QUOTE
Reiz zaten beinm csgo'da serverim var dedim gibi dc dede 250 kişilik bi gurubumuz var amam işte adminlik mevzusunu ansıl haledecem sonuçda csgo degil güvenip millete op'da veremem oyüzden napacamı hangi plugini yükliyecemi bilmiyorum.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
csgo daki yetkililerinden mc oynayan bilen varsa onlara sor ?

ilkerz01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ben sna csgo daki yetkileri ile aynı olsun demiyorum sadece kategorileştirmeyi hangi plugin ile yapacam hani kurucuyaq /op yazıyoruzya onlara ne yazacam nasıl vercem yetkiyi!!!!

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
senin işin zor :D bunları bile bilmiyorsan sunucu kurmanı önermiyorum :D temel pluginler essentials,essentials chat,essentials groupmanager,essentials spawn,essentials protect groupmaları hazırladıkdan sonra /manuadd isim yetki şekilde yetki verebilirsin consol dan da op isim şekilde op verirsin consol da / işayretine gerk yoktur hazır bi plugin paketi kullan bu arada sıfırdan yapman senin için imkansız hadi başarılar

ilkerz01

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eywallah saol

Atasözü derki TÜRKE İMKANSIZ DE GEÇ OTUR İZLE

:D <3 saol plugin örenmek sıkıntı degil önemli olan dogru plugini bulmak'da

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
açacağın sunucun örnek skyblock diyelim güzel bi plugin paketi bul indir onun içindeki pluginlere göre hazırla :D .

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
önemli değil