MCPE için En İyi Sunucu Yazılımı

şapşik35

Marangoz
En iyi cevaplar
0
PocketMine'ın buglarından bıkmadın mı? Artık Java ile yazılmış süper bir sunucu yazılımı var!
Gerçekten performanslı ve kaliteli eklentilere sahip, hatasız bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Üstelik kendi forum sayfasından istediğin eklentiyi indirebilirsin! Problem yaşadığında sana yardımcı olacak bir sürü insan var.

Kurulum
İlk olarak buradan kendi sürümüne uygun Jar dosyasını indirmelisin. Dosya indikten sonra yeni bir klasör oluşturmalısın. Bu klasörün içerisine Jar dosyasını yükle.
NOT: Jar dosyasının adı nukkit-1-0-snapshot gibi karışık bir isime sahipse bu isimi nukkit yapmayı unutma!

Sonrasında yeni bir metin belgesi oluşturalım ve içerisine bunu yazalım:
Kod:
Java -Xmx1G -jar nukkit.jar
Metin belgesini Farklı Kaydet ile .bat formatında kaydedelim. Bu .bat dosyası serveri açmak için kullanılacak.
Koddaki 1G servera verilecek ram miktarıdır. Bunu 2G, 3G, 8G veya 2048M olarak düzenleyebilirsin. 1GB'dan fazla ram kullanmak için Java'nız 64-bit desteklemesi gerekmektedir.
Bat dosyasından serveri başlatalım...

Başlattığımızda bizi böyle bir konsol ekranı karşılayacak ve bizden dil seçmemizi isteyecek. Ne yazık ki şu anda Türkçe dili mevcut olmadığı için eng yazıp enter diyelim.
Artık server dünyayı ve diğer dosyaları kuruyor... Done yazısını gördükten sonra server hazırlanmış olacak.

Kurulum bu şekildeydi, isteyen kullanıcılara özelden Linux ve macOS için kurulumda yardımcı olabilirim ve eklentiler konusunda da yardımcı olabilirim.

OyunGG

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Java olsada birçok hatası ve sorunu olan bir yazılım olduğunu hatırlatayım. Tembel PM ye göre işlem hızı yüksektir fakat hata ve buglara karşı iyi bir java bilgisi gerekmekte.
Ayrıca geliştirilmesi durduruldu diye biliyorum.

şapşik35

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Java olsada birçok hatası ve sorunu olan bir yazılım olduğunu hatırlatayım. Tembel PM ye göre işlem hızı yüksektir fakat hata ve buglara karşı iyi bir java bilgisi gerekmekte.
Ayrıca geliştirilmesi durduruldu diye biliyorum.
En son güncelleme 2 gün önce yapılmış. Ve sürekli fix geliyor. PocketMine öldü diye biliyorum. Sizin sunucularda ne var?

OyunGG

Marangoz
En iyi cevaplar
0
PM ölmedi gönüllü geliştiriciler sayesinde. Bizde sunucularımızda PM kullanıyoruz girip bakabilirsiniz. Kendimde kullanmak için test ediyorum ve bug, hata vs. var yoksa neden yazayım, ayrıca github issues sayfasındanda birçok bug ve hata olduğunu anlayabilirsiniz. Gerçekten hızlı bir yazılım fakat son zamanlarda çok fazla üzerine olmuyorlar.