MCTÜRK Forumu Sloganı

drwow

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle selamün aleyküm.Türkiyenin en iyi minecraft forumunda olduğunun farkındayım ancak slogan beni rahatsız etti.

''Kendi dünyanızda oynamayı bırakın,onu yaratın !'' sloganı çok rahatsız edici gerçekten.Yaratmak Allah'a mahsus birşeydir.Dini ne katıyorsun birader diyeceksiniz biliyorum.Ancak dinimizi,milli ve ırki değerlerimizi korumak biz müslümanlar ve türklere yakışır bişeydir.Bunu gören bir Allah'ın kulu admine iletebilir mi çok rahatsız oluyorum gerçekten.

drwow

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hayır benim demek istediği yaratın kelimesi yerine oluşturun yazılabilir.İyi forumlar kardeşim

drwow

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
tmm beyler kusura bakmayın

konuyu kapatır mısınız

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu konu hatırlarsam ocak veya şubat ayında da açılmıştı gene aynı şeyi eleştirerek :D

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu konu hatırlarsam ocak veya şubat ayında da açılmıştı gene aynı şeyi eleştirerek :D
Bende hatırlıyorum aynı konuyu.
Baya bir tartışılmıştı üzerinde.
Tekrar aynı bir tartışma çıkmasını istemiyorum.

Monatrax

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende hatırlıyorum aynı konuyu.
Baya bir tartışılmıştı üzerinde.
Tekrar aynı bir tartışma çıkmasını istemiyorum.
O yüzden yeni bir slogan bulun :D Kendi dünyanınzla oynamayı bırakmayın ama Legolar ile oynayın çok yaratıcıyım değil mi :)

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
İkiside aynı anlama geliyor ama buna dini karıştırman saçma olmuş :(
İkiside aynı anlamamı geliyor ?! "Oluşturmak" varolan bir şeyi oluşmasını sağlamak ,meydana getirmek,teşekkül etmek gibi anlamlara geliyor."Yaratmak" olmayan şeyi var etmek ,düşünce ve hayal gücünden yararlanarak o zamana kadar görülmeyen yeni bir şey ortaya koymak, yapmak.Anlamlarına geliyor Türkçeyi düzgün kullanalım.Konuya gelirsek,farkındaysan resmi dini olan bir ülkede yaşamıyoruz ,laik bir ülkede yaşıyoruz yani Türk'ler sadece Müslüman değil,Deist,Ateist,Hristiyan'ı da var.yani burda bu tartışmanın ucu açık olduğu için pek fazla bir şey diyecemeyeceğim sadece Müslüman kesimin hoşuna gitmeyen ve ahlaki düşüncelerine zıt düşen bir kelime olduğu için kullanılmaması daha ön görülüyor.

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Forumda popi olmak isteyen +9 forum konusu.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İkiside aynı anlamamı geliyor ?! "Oluşturmak" varolan bir şeyi oluşmasını sağlamak ,meydana getirmek,teşekkül etmek gibi anlamlara geliyor."Yaratmak" olmayan şeyi var etmek ,düşünce ve hayal gücünden yararlanarak o zamana kadar görülmeyen yeni bir şey ortaya koymak, yapmak.Anlamlarına geliyor Türkçeyi düzgün kullanalım.Konuya gelirsek,farkındaysan resmi dini olan bir ülkede yaşamıyoruz ,laik bir ülkede yaşıyoruz yani Türk'ler sadece Müslüman değil,Deist,Ateist,Hristiyan'ı da var.yani burda bu tartışmanın ucu açık olduğu için pek fazla bir şey diyecemeyeceğim sadece Müslüman kesimin hoşuna gitmeyen ve ahlaki düşüncelerine zıt düşen bir kelime olduğu için kullanılmaması daha ön görülüyor.
Bence yaratmak kelimesi çok abartılan bir konu.Türkçe'de her şeyi kendi anlamıyla mı kullanıyoruz? Ya da bir kelimenin sadece bir anlamı mı var? Birçok kişi "yaratmak" kelimesini "yapmak,oluşturmak" anlamında kullanıyor.Bu konu hakkında tartışmak bence çok anlamsız.

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence yaratmak kelimesi çok abartılan bir konu.Türkçe'de her şeyi kendi anlamıyla mı kullanıyoruz? Ya da bir kelimenin sadece bir anlamı mı var? Birçok kişi "yaratmak" kelimesini "yapmak,oluşturmak" anlamında kullanıyor.Bu konu hakkında tartışmak bence çok anlamsız.
İşte ,kitap veya roman okumadığınızda burdan belli oluyor.halk arasında aynı rafta ama çok farklı terimler.