Metin2 Mega Taş Eventi Nedir

Alharu

İlerlemenin sırrı başlamaktır.
Mesajlar
145
En iyi cevaplar
20
Beğeniler
169
Puanları
560
Ruh hali
149087


Metin2 Mega Taş Eventi Nedir

Metin2'nin vazgeçilmez eventlerinden biri olan Mega Taş eventi nedir, ne gibi özelliği vardır? Bunları inceleyeceğiz.
Her oyunda olduğu gibi Metin2'de de her ay bir event takvimi hazırlanıyor ve buna göre eventler yapılıyor. Bu konuda ise oyuncuların oldukça sevdiği Mega Taş eventi hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Mega Taş eventi hakkında bilgi vermeden önce Metin2'deki metin taşlarından bahsetmek istiyorum.

Hepiniz metin taşlarını bilirsiniz farklı bölgelerde rastgele şekillerde ortaya çıkarlar. Metin taşını keserken içinden kestiğiniz metnin seviyesine göre canavarlar çıkar. Eğer ekipmanlarınız yeteri kadar güçlü değilse bu canavarlarla baş etmek oldukça zordur. Metin taşını kırınca ise içinden metin taşının seviyesine göre farklı eşyalar düşer.

Bu eşyalarla oyuncular oyun içinde ekipman güçlendirmesi, yetenekleri güçlendirmek için beceri kitapları vs. gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılar ya da elde ettiği eşyalarla oyun içinde ticaret yaparak para kazanır. Şimdi gelelim Mega Taş eventine, Mega Taş eventi nedir?


MEGA TAŞ EVENTİ
Mega Taş eventi yukarıda bahsettiğim oyun içinde bulunan metin taşlarının iç içe yaklaşık 10 tane bulunmasıdır. Yani normalde eventsiz bir zamanda 1 metin taşı kesiyorsunuz. Mega Taş eventinde ise tek seferde 10x kadar aynı metin taşından kesmiş oluyorsunuz.

Böylece 1 metin taşından elde edeceğiniz eşyaları tek seferde 10x kadar elde etmiş oluyorsunuz ve bu durum size gelişmeniz için oldukça katkı sağlıyor. Eventin zor tarafı ise tek 1 metin taşı keserken çıkan slot sayısının 10x kadar fazla olması. Eğer tek 1 metin taşını keserken zorlanıyorsanız 10x kadarında daha da zorlanabilirsiniz.

Eğer ki ekipmanlarınız yeteri kadar güçlüyse doya doya eventin tadını çıkarabilirsiniz. Bu eventi kaçırmayın derim. Metin2 Türkiye forumdan event takvimini inceleyerek o ayki eventlere ulaşabilirsiniz ve böylece kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz. Aşağıda spoyler içindeki linkten bu ayın event takvimine ulaşabilirsiniz.

Metin2 2020 Mart ayı event takvimi:
board.tr.metin2.gameforge.com/index.php?thread/612051-mart-ay%C4%B1-normal-sunucular-etkinlik-takvimi/

İyi forumlar!
 


Son düzenleme:

Üst