Metin2 Ocak Ayı Etkinlikleri 2018

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0

maxresdefault.jpg

Metin2 Ocak Ayı Etkinlikleri 2018

Selamlar, bu konumda sizlere Metin2'deki ocak ayı etkinliklerinden bahsedeceğim. İyi okumalar!

Metin2, çok oyunculu bir MMORPG yani rol yapma oyunudur. 2004 yılında piyasaya sürülmüştür, oyun hakkında ilk açıklamalar 2002 yılında duyurulmuştur. Oyun çıktığında, en başlarda beğenilmemişti fakat 2008 ve 2010 yılların vazgeçilmezi olmuştu. Oynadığı kişiyi kendine bağlayan ve bağımlısı olacağınız oyunun 2014 ve 2015 yılları arasında kaynak kodları sızdırılmış; PvP, Emek sunucuları adında sunucu kategorileri çıkmıştır. Kaynak kodlarının bir Metin2 çalışanı tarafından sızdırıldığı iddiası ortaya atılsa da bu iddianın gerçeklik payı tartışılır. İddiaya göre; Metin2 çalışanlarının, oyunun diğer bir personel tarafından sızdırıldığını söylemesi, bu çalışanın görevinden istifa etmesine sebep oldu. Oyun şu anda sadece Microsoft Windows platformunda çalışmaktadır. Geliştiricisi Webzen'dir, yayımcıları ise Gameforge, Gameforge 4D ve GmbH firmalarıdır. Oyun 2006 yılında Gameforge 4D ve GmbH firmaları tarafından satın alınmıştır. 17 dilde hizmet veren oyun, yıllar yılı yüreğimize yer edindi. Metin2'nin Knight Online adlı oyundan alıntı olduğu söylense de bu iddialar tam olarak doğru değil. Bu arada son verilere göre Metin2'nin Knight Online'dan daha fazla oynanan bir oyun olduğunu hatırlatalım. Metin 2 yetkilileri bu konu hakkında şöyle açıklama yaptı; "Oyunumuz Knight Online'a benziyor fakat fiziksel, grafiksel ve birçok açıdan o oyundan daha iyi. Oyun camiasına en iyi özellikleri sunmak için her yıl düzenli şekilde güncellemeler yapmaktayız." Metin2'nin ana teması doğuda olan gerçeklik dışı savaşları yansıtıyor. Oyunun kültürü biraz Pers kültürüne benziyor, oyunun en kıymetli silahlarından birisi 2005 ve 2009 yılları arasında Dolunay Kılıcı olarak görülmekteydi, şu an ne durumda bilemiyorum. Şimdi, asıl konumuza geçelim. Diğer oyunlarda da olduğu gibi Metin2'de de birçok etkinlik veya event yapılmakta. Bu konumda bu etkinlikleri sizlere tablo şeklinde ayrıntılı olarak sunacağım fakat sadece 2018 Ocak Ayı etkinliklerini sunacağım. İyi okumalar diyorum fakat bir hatırlatmam olacak, lütfen konuyu dikkatli okuyun ve eventleri kaçırmayın! Olabildiğince sizi sıkmamaya çalıştım, bu konuda tarihini vereceğim etkinliklerin gerçekleşmesine az bir zaman kaldı. Siz de oyunu indirip oynayabilirsiniz, program ücretsiz olarak indirilebilir, altta vereceğim spoileda indirme linkini bulabilirsiniz. Sizleri fazla sıkmadan Metin2 Ocak Ayı Etkinlikleri'nden (2018) bahsedelim ve tabloyu sizlere sunalım.
Metin2 İndir:
tr.metin2.gameforge.com/main/download

Metin2 Ocak Ayı Etkinlikleri

Şimdi etkinlikleri tablo halinde veriyorum üstte de dediğim gibi bu etkinliklerin gerçekleşmesine çok az bir vakit kaldı. Hemen oyunu üstte verdiğim spoilerdan indirebilirsiniz. Her oyunda olduğu gibi etkinliklerde güzel ödüller verilmekte. Zaten etkinlikler bir oyunun kalbidir. Oyuncuların oyunu sevmesine yarayan oyunsal aktivitelerin en önemli yanı, oyuncuların bu etkinliklerde tanışıp sohbet etmesini sağlanmasıdır. Şimdi tabloyu sizlere sunayım, tablodan sonra birkaç şeyden daha bahsedip konudan çıkış yapacağım. İyi okumalar dilerim!

Tablodaki kolonlar sırasıyla aşağıdakileri ifade eder:

Ocak ayının günleri - 1. Event - 2. Event - 3. Event
Screenshot_11.png

OX Etkinliğinden bahsetmek gerekirse; kullanıcılar OX yazan bir karenin içerisinde toplanırlar ve sorulan soruların doğruluğunu bilmeye çalışırlar. Ren geyiği sertifikası, küre parşömeni, istiridye gibi etkinlikler de eğlenceli etkinliklerimizdendir.

unnamed.jpg

ayraç1.png

Konumu okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar!

Hüseyin09123

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ellerine sağlık hayatımda hiç Metin2 oynamadan senin konunu okuyorum :p