Metin2 Pvp Server Kurma

EnesA

marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir
Emekli
Mesajlar
227
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
222
Puanları
1,810
oyun-forumu (1).png


metin21501849984.pngMETİN2 PVP SERVER KURMA

Merhaba sevgili Metin2 severler. Oyun oynayan kullanıcıların çoğu bir kere olsa bile server açma düşüncesine girmiştir. Her oyun için farklı önemli noktaları bulunan server açmanın bu konumuzda Metin2 oyunu için anlatacağım.

Daha önceden hiç server kurmadıysanız sizlere birkaç tavsiyede bulunacağım. Öncelikle bu iş için bir miktar para ayırmanız gereklidir. Kendi bilgisayarınız ile sunucu kurmak istiyorsanız iyi bir internet ve iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra oyuncuların 7/24 oyuna girmek isteyeceğinden dolayı sunucunuzun her dakika açık kalması da önemli bir unsur. Serveriniz kapalı kalması oyuncu kaybetmenize yol açacaktır. Bu gibi sıkıntıları yaşamamak için en iyisi bir hosting firmasından sunucu kiralamak olabilir. Sunucu kiraladınız ve oyunu kurmak istiyorsunuz peki oyun türü ne olacak? Oyuncuların zor gelişeceği emek sunucuları kurabilirsiniz. Daha kolay gelişme sağlamasını isterseniz farklı bir files seçmeniz gerekebilir. .

FİLES NEDİR?

Files dosya olarak dilimize geçiyor. Aynı şekilde sunucu dosyaları olarak nitelendirebiliriz. Minecraft plugin paketlerini Metin2 files a benzetebiliriz. Sunucunuzun türüne göre seçeceğiniz bu dosyalarda dikkat etmeniz gereken bir açık olup olmadığı. Dosyaları yapan kişiler ücretsiz paylaşarak oyun içinde açıklardan faydalanabilir. Bu açıklar da oyununuzun kalitesini düşürür. Files dosyasının kontrolü de yapılması gerekebilir. Oyun içinde ışınlanma, harita gibi yerleri kontrol etmelisiniz. Oyun içi kurallar kurmak server yöneticilerini daha az meşgul edecek ve serverimiz daha disiplinli bir hale gelecek. Oyunda açılabilecek hilelere bir önlem almanız gerekir aksi takdirde oyuncular serverinizde durmayacaktır. Bunun için hosting şirketleri gerekli programlar sunuyor. Kendiniz de internetten araştırarak hile koruma eklentilerinizi sunucunuza dahil edebilirsiniz.

İnternetten gerekli dosyaları indirdiniz ve kiraladığınız sunucuların içine dosyaları attığınıza göre sırada oyuncu toplamak var. Oyuncu toplamak için forumumuzun Metin2 PVP Serverler bölümüne serverinizin tanıtımını yapabilirsiniz yine aynı şekilde forumumuza reklam verebilirsiniz.

Sunucu açmak tecrübe ve sabır gerektirir. Serveriniz için yeterince uğtaştıysanız emeğinizin karşılığı alırsınız. Server açmak isteyenlere yardımcı olduysak ne mutlu bize.​
 

Üst