Metin2 Savaşçı Statü

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali

styleLogo-32d2048a3901e9fdf958b73f0f0feda45b2385bb.png

Metin2 savaşçı statüleri

Öncelikle herkese merhaba,

Metin2 oyununu hepimiz biliyoruzdur öncelerin en çok oynanan MMORPG oyunun ustasıydı tabii ki bu benim kişisel görüşüm bazıları "Silkroad veya Knight" diye bilir ama benim açımdan metin2'dir. Bu gün sizlere yine metin2'nin efsane karakteri olan (tabii ki yine benim kişisel görüşüm) "Savaşçı" karakterinin her 2 türü olan statü veriş tarzını belirteceğim.

15.png

Savaşçı bedensel statü dağılımı nasıl olmalı ?
Öncelikle bedensel güçleri genellikle hız ve güç üstünedir. karakter daha da hızlı olmak için kısa kılıçlar tercih eder böylelikle karakter bir nebzede olsa daha hızlı olur ve vs karşıdaki adamı yerden kaldırmaz bu yüzden hız vs de büyük bir avantaj olabilir.

Bedensel statü dağılımı:
İlk başlarda 2 VIT 1 STR olarak devam ediniz. VIT tamamen dolduğu zaman 2 VIT 1 DEX ile devam ediniz. VIT tamamen dolduğu zaman yolunuza sadece DEX ile devam ediniz.

Bedensel karakterlerde "STR" yani güç ciddi anlamda çok önemlidir "hava kılıcı" yeteneğiniz size güç verdiği için tabii ki sizin de "STR" niz tamamen dolduğu için size büyük anlamda avantaj sağlamış olacak.

Savaşçı Zihinsel Statü dağılımı nasıl olmalı ?

Öncelikle zihinsel güçleri korunma (defance) ve güç üstündedir. bu yüzden karakter daha fazla vurabilmek için çift el silahları kullanmaktadır. Güçleri korunmasını çok fazla arttırdığı için vs yaptığı zaman karşısındaki adamdan (karşısındaki kişi zihinsel olmadığı sürece) daha fazla dayanarak vs yi yenebilme şansı yüksektir.

Zihinsel statü dağılımı:
İlk başlarda zihinsel saldırıda zorluk çektiğinden dolayı 2 STR 1 VIT olarak gidin. STR tamamen dolduğu vakit 3 VIT 1 DEX şeklinde yolunuza devam edin

Zihinsel karakterlerde yine bedensel karakterlerde olduğu gibi "STR" çok önemlidir nedeni ise bedenselden çok farklıdır bu sefer gücünüzü yine arttıracaksınız fakat bu sefer gücünüze güç katmak için değil sadece gücünüzü arttırmak için çünkü bedensel gibi hava kılıcını yok sadece elinizde çift el bir silah var bu yüzden "STR" çok önemlidir ama üzülmeyin sizin de savunmanız onlara göre çok yüksek bu yüzden daha fazla dayana bilirsiniz.

Son düzenleme: