Microsoft, Minecraft’ın Eğitim İcin Kullanılmasını İstiyor

xUmutAuthors

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Geçtiğimiz yıl bünyesine Minecraft'ı katan Microsoft, işleri bir adım daha öteye taşıyarak oyunun eğitim alanında kullanılmasını hedefliyor... Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Minecraft, genç ve yetişkin kullanıcılar dışında ayrıca öğrenciler tarafından da kullanılabilmekte.

Oyun, açık dünya ve değiştirilebilir doğa gibi özellikleriyle birçok konuda fayda sağlıyor. Minecraft sayesinde bir ülkenin coğrafyasını daha eğlenceli bir şekilde anlayabilir hatta birtakım kodlama derslerinin üstesinden gelebilirsiniz. Bunu gören Microsoft, işi bir adım öteye taşıyarak Minecraft'ın eğitim alanında yaygınlaşmasını istemekte. Bu doğrultuda yeni bir portalı hizmete açan Microsoft, eğitimcilere Minecraft konusunda uzmanlaşma şansı tanıyor. Bunu yaparken tartışmaların yapılabileceği bir ortam da oluşturan firma, ders materyalleri gibi içeriklerde de eğitimcilerin yardımlaşmalarını sağlayacak.

İyi Forumlar !
Alıntıdır !
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/microsoft-minecraft-8217-in-teknoloji-2081593/

Son düzenleme:

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ah be :) ne güzel fakat ülkemizde bu olayın tam tersi olduğu için beni çok üzmekte.

Son düzenleme:

AltugKaan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Başarılı konu + Başarılı içerik yöneticisi adamsın

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Minecraft education projesi 2 senedir yürürlülükte. Küçük yaştakilere anasınıfında, büyüklerde ise algı yetenekleri gelişmemiş zihinsel sorunları olan bireylere verilmektedir.

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Üstteki arkadaşların dediği gibi, zaten biz ne yenilik varsa o yeniliğe girmeyelim... Tam tersin yapıp o yeniliği yasaklayalım...

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Üstteki arkadaşların dediği gibi, zaten biz ne yenilik varsa o yeniliğe girmeyelim... Tam tersin yapıp o yeniliği yasaklayalım...
Bu minecraft oyunu diğer ülkelerde 100 lerce kez şikayet edilmiş. Fakat büyütülmemiş ve kapanmış. Beyni kıt bir gazeteci bunu bakanın gözüne sokarak 10 larca kamera önünde cevap vermeye zorlamış. Ve bu oyun hala yasaklanmamış. Oldu iddaa bitti iddaa yasaklandıysa gel söyle...

Forumİmamı

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
türkeyede hocalar kapayın la oyunu diye bağırır