Microsoft, Minecraft’ın Eğitimde Kullanılmasını İstiyor

mertylol

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun, açık dünya ve değiştirilebilir doğa gibi özellikleriyle birçok konuda fayda sağlıyor. Minecraft sayesinde bir ülkenin coğrafyasını daha eğlenceli bir şekilde anlayabilir hatta birtakım kodlama derslerinin üstesinden gelebilirsiniz. Bunu gören Microsoft, işi bir adım öteye taşıyarak Minecraft'ın eğitim alanında yaygınlaşmasını istemekte. Bu doğrultuda yeni bir portalı hizmete açan Microsoft, eğitimcilere Minecraft konusunda uzmanlaşma şansı tanıyor. Bunu yaparken tartışmaların yapılabileceği bir ortam da oluşturan firma, ders materyalleri gibi içeriklerde de eğitimcilerin yardımlaşmalarını sağlayacak. Konu hakkında yayınlanan tanıtım niteliğindeki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Tüm bunlar yaşanıyorken Minecraft'ın ülkemizdeyse yasaklanması konuşuluyor. Konu hakkında ayrıntılı bilgiye buradaki haberimiz üzerinden ulaşmanız mümkün.
Video:
(Alıntıdır)

Son düzenleme:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hani video yu göremiyorum :D

MeapBoy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Alıntı Gibi Geldi Çünkü Videoyu Eklemeyi Unutmuş :C

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir kere maynıkıraft da kan vardır öldürdükçe yıldız kazanıp 5 yıldızlı mafya babası oluyoz araba çalıp karımızı öldürüyoz şiddet içeriyor psikolojimi bozuyor oyun yasaklansın :yıkıl:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir kere maynıkıraft da kan vardır öldürdükçe yıldız kazanıp 5 yıldızlı mafya babası oluyoz araba çalıp karımızı öldürüyoz şiddet içeriyor psikolojimi bozuyor oyun yasaklansın :yıkıl:
Bunu diyen en son muhabirdi o kadar çabaladı yapamadı :D

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Daha serbest resim yapmamıza bile izin vermeyenler; Minecraft'ı da bir şekilde kılıfına uydurup daha okullara gelmeden kanunen yasak hale getirirler, hiç merak etmeyin (!) :(

TheBloodyMask

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pikelejime boziyor! Kan va bikere kan böle iletkenlikle lamba falan yakıyon kanı kullanarak o hada vahşie bi oyum bue şaka maka coğrafya dışında ne için kullanılacakki (türkiyeyi tabikide kopyalaayamaz hükümet ) aklıma başka bir şey gelmedi ?