Microsoft'ın Mojang'ı Satın Aldığı Onaylandı!

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
((Bunun söylentisi çıkmıştı, şimdi onaylandı. Onu paylaşmak istedim.))
"Evet. Mojang Microsoft Tarafından Satın Alınıyor."​

Microsoft'un Mojang'ı satın aldığının gerçek olduğu 15 Eylül'de Mojang.com'da "Owen" tarafından yayınlandı. Ayrıca birkaç sık sorulan sorularında cevaplarını yazdılar, olabildiğince çevirmeye çalıştım:

Neden Minecraft'ı sattınız?
Minecraft basit bir oyundan devasa, önemli bir projeye dönüştü. Notch'un amacı hiçbir şekilde oyunu bu safhaya getirmek değildi, yine de Minecraft'ın bu kadar geliştiğini görmek bizim için çok gurur vericiydi.

Bildiğiniz üzere, Notch Minecraft'ın yaratıcısı, ve Mojang'ın büyük bir kısmının sahibi. Yine de o bu denli bir proje ve şirketin sorumluluğu altında kalmak istemedi. Son birkaç yıldır, o başka küçük şeyler üzerinde çalışmak istedi fakat Minecraft'ın sahipliğinden gelen baskı onun için kaldırılamayacak kadar fazlaydı. O son çare olarak Mojang'ı satmayı uygun gördü. Emin olun ki o hâla havalı şeyler yapmaya devam edecek!

Minecraft'ı iyi bir şekilde gelişimi için gerekli teknoloji ve duruma sahip olan sadece birkaç alıcı vardır. Microsoft ile 2012'den beri yakın olarak çalıştık, ve onların bu projenin üzerine verdikleri ilgi ve önemden şaşırdık doğrusu. Ve biz eminiz ki, projemiz Microsoft'un elinde harika bir şekilde ilerleyecek.

Minecraft, dünya'nın her tarafındaki belirli bir kitle için gerçekten garip bir yer ve hise sahip, ayrıca bu konumunu herbir Mojangsta(Mojang Çalışanının) içindede koruyor.. Biz -ayrıca siz olmak üzere.- bunun Minecraft için son derece yararlı olduğunu düşünüyoruz.

Minecraft'ın öbür versiyonları ne olacak? Artık üretilmeyecek mi?
Minecraft'ın PC/Mac, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Vita, iOS, ve Android versionlarının üretilmemesinde bir anlam yok. Ve elbette, Microsoft başka şirketler için karar veyahut gelecekte olacak tahminler üretemez, katiyen alamaz.

Biz ciddi anlamda öbür platformlardaki versiyonlarla gurur duyuyoruz.

Oyun değişecek mi? Hâla birkaç yıl içerisinde yaptığımız video,modlar,yapılar ve diğer havalı işleri yapabilecek miyiz?
Minecraft başından beri olduğu gibi evrime(gelişimi kast ediyor.) devam edecek. Minecraft'ın Microsoft'un elinde nasıl bir geleceği olacağını hâla bilmiyoruz, fakat eminiz ki sizin ve Minecraft için harika şeyler olacak! Ayrıca, insanların havalı şeyler yapmasını engellemek kimsenin hedeflerinde yoktur.

Mojang kadrosuna ne olacak? Ne yapacaksınız?
Hangilerimizin Minecraft veya başka projeler üzerinde çalışacağına karar vermek, söylemek için çok erken, tahminlerimizin bir çoğu üzerinde (eğer hepsi değilse) Mojangsta'lar Mojang adı altında çalışmaya devam edecek.

Mojang'ın Kurucuları: Notch, Carl, ve Jakob ayrılıyor. Onların ne planladığını veyahut neler yapacaklarını henüz hiçbirimiz bilmiyoruz. Minecraft ile alakalı olacağını sanmıyorum fakat yine de çok iyi olacağından eminim.

Mojang'ın Scroll gibi öbür projelerine ne olacak?
Daha bilmiyoruz. Bir gelişme olduğu zaman sizinle paylaşacağız.

Eskisi gibi gelişimleri bildirip, insanlar ile kişisel seviyede iletişime geçicekmisiniz?
Elbette! Bu değişmeyecek.

Mojang'ı kaç paraya sattınız peki?
Microsoft Mojang'ı tamı tamına 2,5 milyar gibi bir fiyat karşılığında satın aldı.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Kaynak: mojang.com
Çevirenler: Felloward.

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Haber 24 gün önce çıktı, ama bu daha çok Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) gibi bir şey. Yine de paylaşmak istedim, bulamadım forumda.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Günaydın. For not spam *-*

asi_turk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Basitçe Minecraft 1.7.2 ve 1.8 sürümlerinde yaşıycak...