Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Klavyeli Bilgisayar Dağıtmayı Düşünüyor

mertylol

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bakan İsmet Yılmaz, öğrenciler kodlamayı uygulayarak öğrenebilsin diye tablet yerine klavyeli bilgisayar dağıtmayı düşünüyor. Bu konuda sizlerin fikir ve görüşlerinizi alalım, konu tartışmaya açıktır. (Abartılmayacak şekilde)

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
biz mezun olunca mı gelmiş akılarına :/
bu arada daha fatih projesini uygulayamayan bir bakanlığa fazla bu işlerbence

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1-2 tane verirler. Sonra ki yıl vermezler. PÖF

SM-G532F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Fikir güzel ama şahsen uygulanısı sacma. Sen her öğrenciye bunu dağıtabilir misin? Sürekliliğini zaten uygulayamazsın onu bırak bir dönemdeki öğrencilere bile dağıtamazsın. Zamanında çok goygoyu döndü tablet dağıtılacak diye.

Ama bakan olsam, bütçe açığını kapamak için tüm kitap ve defterleri tüm öğretim boyu yasaklar öğrencilerin kendi paralarıyla 2+1 dizüstü almalarını zorunlu kılardım. Yıl boyu Kitap masrafından Devlet, yine yıl boyu Defter ve benzeri giderlerden aile kurtulurdu. Zaten her evde olan bilgisayarı okul için almış olurlardı. Tamamiyle win - win durumu. Çanta tasımak zorunda kalmayan çocuklar da hem yıl boyu çanta masrafından kurtulur hemde sırtlarına yük binmezdi. Bilgisayarın kitap karşısındaki teknolojik üstünlüğünü de sayarsak win win win win win durumu oluyor.

Kusura bakmayın biraz hesaplayan adamlar kafasındayım da. ):

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fikir güzel ama şahsen uygulanısı sacma. Sen her öğrenciye bunu dağıtabilir misin? Sürekliliğini zaten uygulayamazsın onu bırak bir dönemdeki öğrencilere bile dağıtamazsın. Zamanında çok goygoyu döndü tablet dağıtılacak diye.

Ama bakan olsam, bütçe açığını kapamak için tüm kitap ve defterleri tüm öğretim boyu yasaklar öğrencilerin kendi paralarıyla 2+1 dizüstü almalarını zorunlu kılardım. Yıl boyu Kitap masrafından Devlet, yine yıl boyu Defter ve benzeri giderlerden aile kurtulurdu. Zaten her evde olan bilgisayarı okul için almış olurlardı. Tamamiyle win - win durumu. Çanta tasımak zorunda kalmayan çocuklar da hem yıl boyu çanta masrafından kurtulur hemde sırtlarına yük binmezdi. Bilgisayarın kitap karşısındaki teknolojik üstünlüğünü de sayarsak win win win win win durumu oluyor.

Dizüstü ile olacak iş değil o :/ öğrenciler asla derse odaklanmaz.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
verirlerse anca chromebook verirler basarlar kilidi scratch'e anca girersiniz. fazla umutlanmayın.

hani belki Türk yapımı diye Pardus falan versiner basarız dirty cow'u çekeriz rootu kurarız istediğimizi de nerede o hayat.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
onceden notebook verirlerdi sonra tablet oldu simdide klavyeli tablet oldu .-.

MrPolat

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bildiğim kadarıyla 2in1 lardan vericekler. Zaten Kocaeli belediye böyle bir şey yapmıştı. Kuzenimdeki devletin verdiği 2in1 'lara PES 13 indirip rahatça oynamıştık. İnşallah Fatih projesi kapsamında bizede dağıtırlar :lol:

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Varoşların yüzünde bir tebessüm.

onceden notebook verirlerdi sonra tablet oldu simdide klavyeli tablet oldu .-.
Klavyeli bilgisayar eheheheh :kaş:

Bildiğim kadarıyla 2in1 lardan vericekler. Zaten Kocaeli belediye böyle bir şey yapmıştı. Kuzenimdeki devletin verdiği 2in1 'lara PES 13 indirip rahatça oynamıştık. İnşallah Fatih projesi kapsamında bizede dağıtırlar :lol:
"Nah dağıtırlar" Lafı buraya çok yakışırdı.
NOT : Nah küfür yada hakaret değildir. Mesela birine "Bu kokuda sen zor uyursun" demek istersin ama bunu bastıra bastıra söylemek istersin işte "NAH!" burada devreye giriyor "Sen var ya bu kokuda NAH uyursun.

Boşuna çabalıyorum ki neyse uyarımı alayım. :(

Son düzenleme:

mertylol

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0

Bu durumda köy okulları var, durumları iyi olmayan çocuklarımızın aileleri var. Güzel yöntem ama olmaz.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu durumda köy okulları var, durumları iyi olmayan çocuklarımızın aileleri var. Güzel yöntem ama olmaz.
Kapitalist sistem bir süzgeçtir. Neyse illaki bununda çözümü üstünde bulunur üstünde durulur ise.

Son düzenleme:

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Dizüstü ile olacak iş değil o :/ öğrenciler asla derse odaklanmaz.
Keşke olsa da böyle bir sistem, gerekli kısıtlamalar ile bu tarz ufak problemlerin çok rahat önüne geçilebilirdi.

Benim şahsi fikrim gibi veya buna benzer kararlar çıkarsa bakanlıktan zaten aileler bunu almak zorunda kalacaktır. Okul bir yana bir çocuğun mutlaka bir internet erişimli cihaza sahip olması lazım zaten. Böyle bir durumda ailelerin fakir edebiyatı yapması çok abes, "çocuk" dediğimiz canlı iki bireyin tamamen kendi rızalarıyla yapılan bir şey ve günümüz dünya koşullarını bilen bireylerin getireceği çocuğada uygun koşulları sağlamak zorunda.

GravityTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu çalışmada büyük bir ihtimalle belirli liselere yapılıcaktır. [Anadolu Lisesi,Fen Lisesi vs.]. Çünkü Önceki Tablet Uygulamasında Tabletler Anadolu Lisselerinde Dağıtılmıştı. (Kendi Şehrime Göre) :D