bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
minecon.png

Minecon Earth 2018
Merhaba değerli Gamer ailesi ve Minecraft severler! 8. kez düzenlenecek olan Minecon'un bu yıl gerçekleşecek olan etkinliği hakkında fikir yürüteceğiz ve nelerin olacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Minecon Hakkında
Minecon, Mojang tarafından her yıl düzenlenen Minecraft etkinliğidir. İlk Minecon etkinliği 2010 yılında Washington eyaletinde yapılmıştır. 18 Kasım 2011 yılında Las Vegas'ta yapıldı ve Minecraft 1.0 için kutlamalar yapıldı. 24-25 Kasım 2012 tarihlerinde, Disneyland Paris'te 3. etkinlik düzenlendi. 2-3 Kasım 2013 tarihleri arasında 2013 yılının etkinliği düzenlendi. Orlando, Florida'da yapıldı ve yeniliklere yer verildi. 2014 yılında yapılacak olan Minecon, bazı sebeplerden dolayı iptal edildi. Avrupa'da yapılması planlanıyordu. 4-5 Temmuz 2015 tarihleri arasında İngiltere'nin Londra kentinde Minecon 2015 etkinliği yapıldı. 24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Minecon 2016 etkinliği, Anaheim, Kaliforniya'da yapıldı. 8 Ağustos 2017 tarihinde ise Minecon 2017 etkinliği yapıldı ve çevrim içi bir yayına dönüştürüldü.
Aynı şekilde Minecon 2018'de çevrim içi bir şekilde, resmi olarak yayınlanacak.

Minecon 2018
Minecon Earth 2018, 29 Eylül'de canlı olarak yayınlanacak. Erin "Aureylian" Wayne, Martyn "InTheLittewood" Littlewood, Yasmin "Yammy" Ayesha, Chad "OMGchad" Johnson ve Anthony "Big B Statz" tarafından yönetilecek olan Minecon 2018 etkinliği, genel olarak topluluk odaklı olacağı biliniyor.

Pelerin Hakkında
Henüz Minecon pelerini hakkında bilgiler olmasa da, topluluk odaklı olduğu için üzerinde Mojang logosu olabileceği fikri topluluk tarafından ön plana atıldı. Aşağıdaki konumuzdan Minecon 2018 hakkında tahminler konusuna gidebilirsiniz.
forum.gamer.com.tr/konu/minecon-2018-hakkinda-tahminler.378062/

Kostüm Oyunu 2018
"İnanılmaz bir cosplay kostümü ve onu yapmak için bir fikrin mi var? Onu görmek isteriz! Başyapıtınızı hazırlamaya başlayın ve harika ödüller kazanma şansı için 3 Ağustos'tan önce gönderin! En iyi olanlar, canlı yayınlanacak olan ödül törenine katılmak için MINECON'a ücretsiz bir gezi yapacak!"

Minecraft karakterlerinin bir kostüme dönüştürüldüğü bu yarışmada, tasarımcı tamamen topluluk olacak. 16 yaş üstü olan yarışmacılar arasından seçilen belli kişiler, ödüller kazanacak ve Minecon'a ücretsiz bir şekilde katılım hakkı kazanacak. Aşağıdaki web sitesinden siz de bu etkinliğe katılabilirsiniz ve daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz.

Teşekkürler
Minecon 2018 hakkında, elimize daha fazla bilgi geçtikçe bu konuyu güncellemeye çalışacağız. Konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bu pelerinler bedava mı veriliyordu katılanlara?

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Nasıl katılacağız buraya? Daha önce hiç katılmadım. İnternet üzerinden filan mı?
Minecon maalesef sanal bir etkinlik değildir. Son yıllarda, genel olarak Avrupa'nın çeşitli yerlerinde düzenlenir.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Seneye de olacaksa seneye Almanya da olacağım yaz tatilinde orada gidebilirim belki.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Geçtiğimiz yıllarda, her defasında bir öncekinden daha ilginç bir Minecon etkinliği ile karşılaşıyorduk; dürüst olmak gerekirse Minecon Earth, eski etkinlikleri unutturur nitelikte oldu, bana sorarsanız Minecraft'a olan ilginin artmasına büyük bir katkı sağladı ve bir dönüm noktası oldu. Bu arada, "Bu sefer kesenin ağzını açtık, ekipten gönüllü bir arkadaşı Minecon'a yollayacağız." diyen bir admin bulabilirsek, kostüm partisinden ufak bir canlı yayın yapabiliriz. :(

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyük ihtimal bundan sonra ki Mineconlarda pelerin dağıtılmayacak. :(
2017 yılında, Minecon ismi Minecon Earth olarak değiştirildi ve süre 90 dakikaya düşürüldü. Bununla birlikte, artık Pelerin dağıtmıyorlar. Minecon Earth sistemini hiç beğenmedim. Tek ben değil, ayrı zaman'da birçok kişi bu Minecon Earth sistemine çok kızdı.

Microsoft her şeyi değiştiriyor, Minecraft 2.0 yolda...

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Büyük ihtimal bundan sonra ki Mineconlarda pelerin dağıtılmayacak. :(
2017 yılında, Minecon ismi Minecon Earth olarak değiştirildi ve süre 90 dakikaya düşürüldü. Bununla birlikte, artık Pelerin dağıtmıyorlar. Minecon Earth sistemini hiç beğenmedim. Tek ben değil, ayrı zaman'da birçok kişi bu Minecon Earth sistemine çok kızdı.

Microsoft her şeyi değiştiriyor, Minecraft 2.0 yolda...
Minecraft 2.0 sürümünün tamamen c++ ile olmasını istiyorum. Ve 2. sürümde %90 tüm grafikler değiştirilir. 1 sürüm yüne böyle güncellemeler alarak devam eder.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft 2.0 sürümünün tamamen c++ ile olmasını istiyorum. Ve 2. sürümde %90 tüm grafikler değiştirilir. 1 sürüm yüne böyle güncellemeler alarak devam eder.
Minecraft: Windows 10 Edition'dan C++ kodlarını alıp, Minecraft 2.0'a yerleştirirler bence ve bununla birlikte yeni gelecek olan özellikler şunlar olabilir (Bedrock sürümünden);

- Minecraft: Java Edition ismi tekrardan Minecraft olur.
- PC sürümü cross-play'e katılır.
- PC sürümüne orjinal Super Duper Graphics Pack gelir (Bedrock sürümüne bu yıl gelmesi bekleniyordu, sanırsam yıl sonuna doğru gelecek.)
- PC sürümüne Marketplace eklenir.
- PC sürümüne Realm davet linkleri eklenir.
- PC sürümüne Öne Çıkarılmış Sunucular (Featured Servers) eklenir.
- PC sürümüne Education Edition desteği eklenir. (Elementler!!!)
- PC sürümüne Davranış ve Global paketler eklenir. (Good!)
- PC sürümüne Modding API eklenir. (Yakın bir zaman içerisinde Bedrock sürümüne gelecek.)

Textureler zaten değiştirilecek ve Jeb'in söylediğine göre ileri ki güncellemelerde "Fancy & Super Graphic" ayarları eklenecekmiş.