Minecraft 1.12.2 Texture Pack

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1533235833754.png

Minecraft 1.12.2 Texture Pack

Selamlar sevgili Forum Gamer okuyucuları, bu yazımızda popüler Minecraft 1.12.2 Texture Pack(Kaynak Paketleri)ni derledik. Buyurun konumuza geçelim.

8 Bit Tamamen Performans Odaklı Kaynak Paketi

1533233289803.png

Yapımcı: MrStealYourDongers

Bu kaynak paketi Minecraft'ı daha basit ve anlaması kolay yapıyor ve daha doğal olan blok tasarımları dünyayı biraz karmaşık yapıyor.
Bu yapımcının amacı Vanilla Minecraft'ı daha iyi bir deneyim sunmasını sağlamak için pürüzsüz ve basit dokular oluşturmak. Bu kaynak paketinde oynarken Minecraft'tan çok uzak değil fakat daha farklı bir oyun hissiyatı yaşanıyor. Suyun mavisi, dağların yeşilliği ve mağaralar daha pürüzsüz ve basit dokular. Bu kaynak paketi oyunun daha parlak ve canlı gözükmesini sağlar.

Pakette bulunan eksiklik: End dünyasındaki birçok blok, camlar ve yünlerin dokularında eksiklikler bulunmakta.

İndirme Bağlantısı;

Yumuşatılmış Basit Kaynak Paketi

1533233999887.png

Yapımcı: tylertyza_

Bu kaynak paketi oyununuzun dokularını yumuşatarak göze daha hoş görünmesini sağlar. 1.10 sürümden en üst sürüme kadar çalışır.
Kendi bilgisayarınızın donanım durumuna göre çözünürlük seçip oyununuzu kasmadan oynayabilirsiniz. 512x, 256x, 128x, 64x, 32x ve 16x çözünürlükler bulunmakta.
Eğer bilgisayarınız iyi ise; 512x, 256x tavsiyemdir.
Eğer bilgisayarınız orta seviyede ise; 256x deneyin eğer bir problem olursa 128x ve 64x'i bir problem olmadan oynayabilirsiniz.
Eğer bilgisayarınız gerçekten kötü ise; 32x ve 16x'de oynamayı deneyin eğer 16x de bile problem yaşıyorsanız başka bir kaynak paketi indirmeyi deneyin.

İndirme Bağlantısı;
İndirme bağlantısından indirmek için ilerlediğinizde yapımcının sitesine yönlendirileceksiniz. Yapımcının sitesine yönlendirildiğinizde sitenin bir kısmında kaynak paketinin her biyomdan görüntülerini bulacaksınız end ve nether da dahil.

Varsayılan Kaynak Paketinin Çirkin Olan Blokları Değiştirilmiş ve FPS Kazancı Sağlanmış Kaynak Paketi

1533234718786.png

Yapımcı: Bastion1540

Bu kaynak paketi varsayılan Minecraft kaynak paketinin onarılmış hali denilebilir. Çirkin gözüken blokların dokuları değiştirilmiş ve göze daha hoş gelecek şekilde düzenlenmiştir. Kaynak paketinin çözünürlüğü 16x'dir.

Değiştirilen Şeyler:
Fener, kitaplık, müzik kutusu, fırın, çalışma masası, büyü masası dokuları.
Altın blokunun dokusu demir blok gibi değiştirildi. Elmas blokun dokusu zümrüt blok gibi değiştirildi.
Lapis bloğunun dokusu kızıltaş bloğunun dokusu gibi değiştirildi.
Elmas madeninin dokusu zümrüt madeni gibi değiştirildi. Kızıltaş madeninin dokusu lapis madeninin dokusu gibi değiştirildi.
Taş basamağın dokusu gerçek taş dokusu gibi değiştirildi.

İndirme Bağlantısı;

Kaynak Paketi Nasıl Kurulur?

Öncelikle Windows tuşuna basın. Arama kısmına %appdata% yazdıktan sonra çıkan klasöre girin. Çıkan klasörün içinde .minecraft klasörüne girin. .minecraft klasörünün içinde bulunan resourcepacks klasörüne indirdiğiniz kaynak paketi dosyasını atın. Oyunu açtığınızda menüden kaynak paketine girip oradan kaynak paketinizi seçin.

Evet arkadaşlar bu konumuzda Minecraft 1.12.2 Texture Packs (Kaynak Paketleri)ni derleyip sizinle paylaşmaya çalıştım. Umarım işinize yaramış ve herhangi birini kullanmışsınızdır. Aslında 1.13 varsayılan kaynak paketini ben beğeniyorum fakat yinede suları ve gökyüzünü güzelleştiren kaynak paketleri kullanıyorum. Bu yüzden kaynak paketinin oyun hissiyatı ve grafikleri konusunda büyük bir etken olduğunu düşünüyorum. Kaynak paketi kullanmayan arkadaşlar eğer oyunun grafikleri ile güzel bir oyun zevki alıyorlarsa kaynak paketi kullanmalarına gerek olmadığını düşünüyorum. Oyunu gözünüze nasıl güzel geliyorsa o şekilde oynama taraftarıyım. Eğer varsayılan kaynak paketinde oyununuzu beğeniyorsanız ek bir kaynak paketi indirmeye uğraşmanıza gerek yok. Fakat eğer varsayılan kaynak paketinden çok sıkıldıysanız ek bir kaynak paketi indirip oyun grafiklerinizi değiştirebilirsiniz.

İyi Forumlar...