Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
gamer.png

1f6199ce1e15252fc432ea242f9bd598-Header.jpeg

Minecraft 1.13: Pre-Release 2/3

Balıklar! Yunuslar! Kaplumbağalar! Ve daha aklıma gelmedik tonlarca yenilik! Artık bu özellikleri kullanmak istiyorum ama bunun için tam sürümü bekliyorum, nerede bu 1.13? Yoksa çıktı mı? Yoksa ertelendi mi? Yoksa iptal mi edildi? Bilmiyorum, bir bakmaya gideyim.

Her geçen gün 1.13'e daha da yaklaşıyoruz! Ama tam sürüm hala yayınlanmadı. Bazı kişiler tam sürümünün ne zaman yayınlanacağını soruyorlar ama maalesef bu konu hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Ancak, artık 1.13'ün snapshotları bittiği için ve pre-release sürümleri başladığına göre, 1.13 çok yakında kapımızda olacak demektir.

Geçen hafta, geliştiriciler 1.13 için pre-release 2 sürümünü birkaç değişiklilik ve birçok hata çözümü ile birlikte yayınlamışlardı. Bu hafta ise, pre-release 3 sürümünü 50+ hata çözümü ile birlikte yayınladılar. 1.13 sürümünün geçikmesinin sebebi, ortaya çıkan tonlarca hatanın olması ve geliştiricilerin bu hataları çözebilmesi için zamana ihtiyaçları olmasıdır.

1.13-Pre2 ile Gelen Değişiklikler

• Başlık ekranı daha optimize edildi.
  • İlk pre-release sürümünden önce ki kabuk bloğu geri döndü.
  • Çeşitli performans optimizasyonları yapıldı.
  • Artık 1 paketlenmiş buz oluşturmak için 9 adet buzu bir araya getirebilirsiniz.
  • Bir sürü hata düzeltildi.
1.13-Pre3 ile Gelen Değişiklikler

• Cok sayıda hata düzeltildi!
  • Bazı optimizasyonlar yapıldı!

1.13-Pre3 Sunucusunu İndir
launcher.mojang.com/mc/game/1.13-pre3/server/5406f31cb5274ae48938851de697b32976ecb499/server.jar

Pre-release Sürümünü Kurma
Her snapshot veya pre-release konumuzda bahsettiğimiz gibi; Pre-release sürümünü kurmak için, öncelikle Minecraft Launcher'ınızı açın. Ardından "Başlatma Seçenekleri" sekmesini bulun ve test sürümlerini etkinleştirin.

Tabii snapshotlar veya pre-release sürümleri dünyanızı bozabilir, bunu her snapshot veya pre-release konumuzda uyarıyoruz; lütfen dünyalarınızı yedek alınız! Aksi taktirde dünyanız bozulursa bunun geri dönüşü olmayabilir.

1.13'de LWJGL sürümünün 3'e güncellenmesi sebebiyle birçok Launcherda 1.13 sürümü açılmamaktadır/çalışmamaktadır. Detaylı bilgi için:
forum.gamer.com.tr/konu/392962/

Bir sonra ki pre-release tanıtım konusunda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Son düzenleme:

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence camları kırmak için bir alet eklenmeli. Sadece ipeksi dokunuş 1 olan bir aletle kırınca alabiliyoruz :S

UcanPatates26

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1.12 çıkınca da baya oynamıştım ama bir yerden sonra illaki sıkıyor. :)
Pvp sistemi çok kötü o nasıl bir pvp sistemi bir ara Cubecraft 1.9 a geçmişti pvp berbat olmuştu.1.9 dan sonrası sarmıyor aga 1.8 ve 1.7.2 aşk <3

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pvp sistemi çok kötü o nasıl bir pvp sistemi bir ara Cubecraft 1.9 a geçmişti pvp berbat olmuştu.1.9 dan sonrası sarmıyor aga 1.8 ve 1.7.2 aşk <3
CubeCraft hala 1.9. Ayrıca Mojang çok yakında pvp'i tekrar değiştirecek.