Minecraft 1.7.2 Mod Yükleme (Mo'Creatures-TooManyİtems-Shaders)

Mert_Kurt

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu modu çoğu kişi kullanıyor ve oyuna gerçekten olmasını istediğiniz hayvanların çoğu sadece bu mod'da mevcut.Birden çok hayvan modu indireceğinize bu tek mod ile oyuna 30un üstünde hayvan ve 10un üstünde zararlı mob geliyor.Üstelik bunlar düz bir map açtığınızda spawnlanarak mapı mahvetmiyorlar.Hayvanları denemek için normal map yerine düz mapda denemenizde fayda var.Sizin oluşturduğunuz düz dünyalarda spawnlanamıyorlar buda bir +sı benim görüşümce.
Mo' Creatures Modunu İndirmek İçin Aşağıdaki Resime Tıkla
Mod kesinlikle full'dür.Boyutu 38mb'dir.

Kurulum
Sizlere vermiş olduğum linkten modu indirdikten sonra şu 4 dosyanın çıkarttığınız rar' dosyasında bulunduğuna dikkat edin.
----------------------------------------------------------
-CustomMobSpawner 3.2.0-DEV-R1.zip (Mo'Creatures modunun çalışması için gereken bir eklenti)
-DrZharks MoCreatures Mod v6.2.0-DEV-R2.zip
-forge-1.7.2-10.12.0.1025-installer.jar
-TooManyItems2014_01_13_1.7.2_Forge.jar (isteğe bağlı toomanyitems modu 1.7.2 sürümü ile uyumludur)
Bu 4 dosya yerli yerindeyse yapacağımız işlemler çok basit.
Gerekli işlemler:
-forge-1.7.2-10.12.0.1025-installer.jar i çalıştırın ve Install Cliente tik atın ve OK a basın forgeyi kurmaya başlayacaktır.Ardından kurulum bittikden sonra başlata %appdata% yazarak .minecraft klasöründe mods dosyasının olup olmadığına bakın.Eğer varsa ForgeKurulumunuz başarı ile gerçekleşmiştir.Ardından mods klasörüne
-CustomMobSpawner 3.2.0-DEV-R1.zip (Mo'Creatures modunun çalışması için gereken bir eklenti)
-DrZharks MoCreatures Mod v6.2.0-DEV-R2.zip
-TooManyItems2014_01_13_1.7.2_Forge.jar (Toomanyİtemsi kurmak isterseniz bu dosyayıda atın.)
Bu üç dosyayı kopyalayın ve minecraftı açın.Eğer TooManyİtemside istiyorsanız onuda modsun içine atın.Teamextreme kullanıyorsanuz 1.7.2 Forge şeklinde versionslarınızın arasında kurulmuştur.Artık tek yapmanız 1.7.2 Forgeyi seçip oyuna Mo' Creatures ve Toomany İtems moduya oynamak.Bulunmasını istemediğiniz modu mods klasöründen silerek kaldırabilirsiniz.

Resimler:
Evet yukarıdaki anlatımı uyguladım şimdi sürümlerim arasına yerleşen Minecraft Forgeyi seçererek Play'a basarak oyuna giriyorum.

Ve yüklü modlarıma bakıyorum hepsi yüklenmiş.

Ardından bir düzmap'a girerek modlara bakıyorum.

Ve modlarımın yüklendiğini görüyorum ancak her şey bitmedi bi kaçtane hayvan spawnlayarak hata varmı diye bakıyorum.

Ve tüm mobların sorunsuz spawnlandığını görüyorum.

Ayrıca Shaders Modunu yükleyerekte oyunu daha güzel birşekilde oynayabilirsiniz.

Shader Modunuda kurmak isteyen arkadaşlar
>> ShaderMod 1.7.2 yi indir.Anlatımı çok basit bir şekilde dosya içinde mevcuttur.Konu çok uzadığı için orada anlattım.
Dosyalar kesinlikle temizdir.Buyurun virüstotal Linkleri:
Mo'Creaturesin virüstotal sonuçları:

Shader Mod 1.7.2 virüstotal sonuçları:

Unutmayın sizlere verdiğim forge 1.7.2 sürümünün forgesidir.Sadece 1.7.2 ile uyumlu modları çalıştırabilirsiniz.

Görsel daha detaylı anlatım;
Üstdeki konudan bir şey anlamadıysan bu anlatım sana göre!
Vermiş olduğum linklerden Mo' Creatures 1.7.2 ve isteğe bağlı Shader Mod 1.7.2 yi indirin.Masaüstüne taşıyın.
Bu dosyaları seçin ve klasörlerine çıkartın.

Resim1:

Ardından bu şekilde iki klasör oluşacaktır.Buradan Mo Creaturesi açın.
Resim2:

forge yazan jar dosyasını açın.

Resim3:

Böyle bir ekran gelecektir.Buradan Install client'e tik atınız.Ve OK butonuna basınız.

Resim4:

Bu şekilde kuracaktır.
Hareketli resimde gördüğünüz gibi.
Resim5:

Resim5:Ardından başlata %appdata% yazarak gelen dizinden .minecraft seçin.

Resim6:Ardından böyle bir dizin açılır.Buradan .minecraftı seç ve oradan mods klasörünü aç.

Resim7:Ardından size verdiğim Mo'Creatures deki modları kopyalayınız.Forgeyide kopyalamanıza gerek yok.O bir mod değildir çünkü.

Resim8:Ardından mods'a yapıştırın.Ben shader modunuda istiyorum onuda modsa atıyorum.

Resim9:Shaderi atarken sadece shadermod core yi atın.Diğer dosyayı atmayın.

Resim10:Bu işlemleri yaptıkdan sonra oyunu açıyoruz.
Burada sürümlerimiz arasına yerleşen forgeyi seçiyoruz.Ben 2kere yükledim yanlışlıkla ondan 2tane var sizde birtane olacaktır.Playa basıyorum ve oyun açılıyor.

Resim11:Ve modlarıma bakıyorum hepsi yüklenmiş.

Resim12:Buraya kadar işlemler bitti.Mo'Creatures ve Toomany İtems modu yüklendi.Sadece shader modunu isteyenler shaderpacks yüklemesi kaldı.Bunun için size vermiş olduğum shader mod 1.7.2 klasöründeki zip li dosyayı %appdata% .minecraftda bulunan shaderspacks in içine atmalısınız.

Resim13:Attıysanız oyunda ayarları açarak shaders bölümünde packın kurulduğunu göreceksiniz.Shaderpackı etkinleştirmek için tek yapmanız gereken ayarladaki shaders bölümüne girmek ve yüklemek istediğiniz packın üstüne 2kere tıklamak olacaktır.Oyunu normal haliyle oynayabilmeniz için.Shaderspackı kapatmak isterseniz aynı şekilde shaders bölümündeki seçeneklerden noneye 2 kere tıklamanız yeterli olacaktır.

Resim14:Ve modun kurulmuş hali asağıdaki şekildedir.%appdata% da yer alan yere başka modlarda yükleyerek oyunu daha keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz.Yüklediğiniz modun 1.7.2 sürümünde olmasına dikkat ediniz.Aksi takdirde oyun bozulabilir.

Herkese iyi oyunlar :D

Son düzenleme:

Mert_Kurt

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
eklemiştim o konumu admin sildi.Şimdi eklerim[DOUBLEPOST=1408359080,1408352496][/DOUBLEPOST]Merak eden arkadaşlar varsa.Gifleri yüklediğim program ulead gif animator programıdır.

Güncel!