Bilgilendirme Minecraft 1.8 Güncellemesi ve Sunuculardan Para Kazanmak (EULA)

Sherien

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Crackliler ayvayı yemedi sadece skin kullanmayacaklar. Yani bir youtubera artık şöyle sorular sorulmayacak :
-Abi ben seni şu sunucuda gördüm elmas istedim verdim sen miydin ?
"N" ve "M" bu iki harfi nasil karistiriyorsunuz? kim kime ne yapmis anlasilmiyor.. Ayrica özelde n yazsaydin keşke.. :)

yigit336

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çoğu Kimseler Serverı VIP Üzerinden Kolayca Para Kazanmak İçin Kuruyor.Bana Sorarsanız Bu Yeni Sistem Minecraft Server Sayısını Ciddi Anlamda Azaltcak Ve Girişimler Azalacak...

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
Şu haberden sonra bütün o boşuboşuna konu açanlar afallamıştır şimdi. Ben size dedim biraz araştırın diye, bakın bir anda crackliler açık olmuş! İşte cahilliğin zararları...

Canyo

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyi Güzelde Bu Devirde Kimse Kuruş Borç Vermezsen Hangi Adam Hayrına Bağış Yapacak Bunlara Bir Özellik Vermelilerki Bir Farklılık Bağış Yapsınlar Bu Devirde Sunucuyu Beğenip Bağış Yapacak İnsan Sayısı O Kadar Az ki
Demişsin Vip Satan Sunucu 1 Ay Satar 2 Ay Satar 3 Ayda Kapatır Sunucuyu Çoğu İnsan Premium Almayıp Aylarca Bir Sunucuda Vip Alıyor Bunu Düşünürsen Adam Gibi Bir Sunucunun Vip İle Yıllarca Ayakta Kalabileceğini Görüyoruz Ama Bu Birazda Kurucuya Bağlıdır
Senin gibi düşünen insanlar tabii bağış yapmazlar. Nerde en yüksek editli item, yok viphammadde özelliği direk vip al geç. Abartılmadan ve diğer oyunculardan dengeyi bozmayacak özellikli vipler oluşturulursa bir lafım olmaz. Zaten bu şekilde vip olupta alanlarda bir nevi bağış yapmış olurlar.
Sunucunun ayakta kalması için ufak tefek bağışlarda yeter. Bu işten fazla çıkar beklersen yürümez o iş. Eğer benim dediğim gibi bir sistem oluşursa 1-2 gün oynayıpta çıkan üyeler yerine daha kalıcı üyeler bulunabilir.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Vip satamayan lapisli sunucular kapanacak...
Artık babasından/annesinden 30 lira alıp sunucu açarak para kazanmaya çalışmazlar inş.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Senin gibi düşünen insanlar tabii bağış yapmazlar. Nerde en yüksek editli item, yok viphammadde özelliği direk vip al geç. Abartılmadan ve diğer oyunculardan dengeyi bozmayacak özellikli vipler oluşturulursa bir lafım olmaz. Zaten bu şekilde vip olupta alanlarda bir nevi bağış yapmış olurlar.
Sunucunun ayakta kalması için ufak tefek bağışlarda yeter. Bu işten fazla çıkar beklersen yürümez o iş. Eğer benim dediğim gibi bir sistem oluşursa 1-2 gün oynayıpta çıkan üyeler yerine daha kalıcı üyeler bulunabilir.
Ben Oyuncuların Düşüncesini Söyledim Sana Bende Karşıyım Ultra Süper Güçlü Viplere Viplerdeki P5 Lere Viplerdeki /vip... Gibi Özelliklere Benim Dediğim İnsanlar Bir Karşılık Olmadan Kimseye 5 Kuruş Vermez Ama Çoğu Normal Sunucuda Ultra Özellikler Değil P4 Set Verim5 Kazma Gibi İtemler Veriliyor Bu Viplere Admin Gibi Özellik Verenler Sadece Oyundan Para Kazanmayı Düşünen Adamlardır Ben Viplere Yeni Sistemde Server Fullken Giriş - Repair Fln Verilmeli Ki Adamlar Bir Özelliği Olupta Alsınlar Vipi Bizim Ülkemizde Yabancı Sunuculardaki Gibi Sadece Server İçin Hiç Beklentisi Olmadan Para Verecek İnsan Neredeyse Yok Ama Yabancı Sunucularda Başına Değişik Tag Yada Girişte Bağışcılar Gibi Bir Yazı İçin Bile Bağış Yapan Olacaktır

MajjoorTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
P20 set ve Kes20 kılıc görmüşlügüm var vipde. Sunucuyu çalmayacaklarını bilseler, paneli verirler.

aradabir007

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu güncelleme ile VIP satılmayacağını belirtmiyorlar, sadece VIP üyeliklerin (sizin anlayacağınız şekilde Factions sunuculardaki en yüksek VIP üyeliğe God-Mode gibi özellikler) verilemeyeceği anlamına geliyor.

@BeyondBirthday Evet 1.8 ile isim değiştirme gelecektir. account.mojang.com üzerinden giriş yaparak değiştirebileceksiniz.

Arkadaşlar yine çok merak ettiğiniz bir konu, genel olarak yabancı sunucuların çoğu EULA dolayısı ile sunucularını VIP olmayanlarında VIP özelliklerinden yararlanabilir hale getirdiğini görebiliyoruz.

EULA sunucuların sonu değil, VIP üyeler ve VIP olmayanlar üyeler için daha iyi bir ortam sunmaya çalışan bir sistemdir. EULA'ya bağlı olarak yerli-yabancı sunucuların kendilerini buna uygun olarak yapılandırması eski sunucularına göre çok daha iyi bir ortam yaratacaktır.

Eğer bahsi geçen sunuculara şu an bir göz atarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. :)

cbg2002

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu güncelleme ile VIP satılmayacağını belirtmiyorlar, sadece VIP üyeliklerin (sizin anlayacağınız şekilde Factions sunuculardaki en yüksek VIP üyeliğe God-Mode gibi özellikler) verilemeyeceği anlamına geliyor.

@BeyondBirthday Evet 1.8 ile isim değiştirme gelecektir. account.mojang.com üzerinden giriş yaparak değiştirebileceksiniz.

Arkadaşlar yine çok merak ettiğiniz bir konu, genel olarak yabancı sunucuların çoğu EULA dolayısı ile sunucularını VIP olmayanlarında VIP özelliklerinden yararlanabilir hale getirdiğini görebiliyoruz.

EULA sunucuların sonu değil, VIP üyeler ve VIP olmayanlar üyeler için daha iyi bir ortam sunmaya çalışan bir sistemdir. EULA'ya bağlı olarak yerli-yabancı sunucuların kendilerini buna uygun olarak yapılandırması eski sunucularına göre çok daha iyi bir ortam yaratacaktır.

Eğer bahsi geçen sunuculara şu an bir göz atarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. :)
Mesela ben avatar sunucusu açtım 2 tl ye elementini değiştirebiliyor, 1 tl ye başka elementleri kullanabiliyor.Yani kısacası para ile pluginin özelliklerinden satın alıyor mesela diğerleri 1 elementken birisi para verip avatar oluyor.

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
Bkz. Mineplex, adamların sunucuları süper ve ben onların gelirlerinde olağanüstü bir değişiklik olacağını da düşünmüyorum. Adamlar EULA değişmeden öncede oynama şeklini değiştirmeyen petler, lobide gezmelik binekler vs şeyler var. Gerçekten güzel şeyler bence. VIP'lik isteyen Premium odasına gidiyor artık orda diğer VIP'lerle VIP'e özel kitlerle beraber oynuyor. Free bölümlerinde ise yine VIP'ler oynayabiliyor fakat VIP'e özel kitlerle katılamıyorlar. Bridges oynarken millet Ultra'lı olan hangi gruba geçerse herkes oraya geçmeye çalışıyordu ve kazanıyorlardı, şimdi öyle ayrıcalık falan söz konusu değil, adalet sağlandı. ^^

Flarrow

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok mantıklı. Bu oyun Mojang para kazansın diye oluşturuldu. Oyunu oynayanlar değil. Mojang bu olayda çok haklı. Neden bir insan premium alsın ki olayı ortaya çıkıyor." Premium alıcağıma giderim çok oynadığım bir sunucuda VIP alırım sürekli orda oynarım" diyenler olucaktır elbet. Zaten oyun ilk açıldığında VIP, bağış diye bir şey mi vardı?

Skrillox

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi ben crack kullanıyorum Skin olacak mı bende ?

enescrafter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
efsunlu daymınd set ne yaw (bunuda silerler ... nere yorum yazsam siliyolar )

R

Reloven

Ziyaretçi
Kozmetik için insanlar VIP almaz ki, bağış yapmaz ki kimse. Mojang galiba sunucu mantığını kavrayamadı, mantık şu; küçük bir ücretle küçük bir sunucu açılır, VIP satılır, sunucunun kirası ödenir ve para arttıkça sunucu geliştirilir. EULA bu döngüyü şöyle bozdu. VIP satılmaz Kozmetik Eşyaları olan bir (Siz tamamlayın işte :D) satılır, yeterince para alınamaz ve sunucu hemen kapanır. Gerçekten EULA değişmez ise tüm SUNUCULAR KÜÇÜLMEYE/KAPANMAYA DOĞRU YOLA ÇIKAR! Kısaca Mojang sunucuları sadece Minecraft Realms üstünden yürütmek istiyor, o da MinePlex, HyPixel vb. sunucuların karışımı değil ki.
Alakası yok bence olay şu vip olanlarla vip olmayanlar aynı yerde oynamayacak bir hunger games sunucusnda nasıl bir vip baska kitlerde alıp bütün oyunlarda kazanıyorsa bu kez vipler arasında oynanacak yine eşitlik sağlanacak. Sunucu sahipleri yine paralarını kazanacak tabi bu durum yüzünden gelirde biraz düşüş görülebilir.