Minecraft 1.9 Çıktı! Peki Yenilikler Neler?

ByVandetta

BENİM İÇİN FORUM BİTTİ
En iyi cevaplar
0

Hazırlayan:ByVandetta
Zaman geçmiyor ki minecraft bir güncelleme daha alıp oyunu daha da geliştirmesin.Şüphesiz minecraft sürekli güncellemealmakta ve her güncellemede oyuna birçok şey eklenip

1- Yeni Bloklar:
1.9 sürümünde zaten birçok seçenek olan bloklara daha kimsenin ismini bilmediği siyah bir blok ve birçok yeni blok ekleniyor.

2- Çift El:
Evet büyük bir ihtimal bütün minecraft oyuncularını heyecanlandıracak bir haberdir.Oyunda sadece sağ elimizi kullanıyorken artık bunun yanına bir de sol elimiz ekleniyor ve oyuna çift elli olarak devam ediyoruz.

3- Yeni Mağaralar ve Moblar:
Yeni sürümde gelecek olan diğer yeniliklerden biri ise oyuna eklenecek yeni moblar.Varolan moblarımızın yani bizim haricimizde adada yaşamakta olan diğer canlılara yenilerinin eklenmesi planlanmakta.Ayrıca mağaralardada değişimler olacak ve yeni mağaralar eklenecek.Ayrıca twitter hesabında yapılan paylaşımda mağarada ejderha da olacağı söylenmişti.

4- Yeni Oklar:
Biliyorsunuz oyuna tek çeşit ok tipi vardı.Artık oyuna yeni 4 tane daha ok tipi eklenecek ve her birinin farklı özellikleri olacak.Ayrıca bu okları koyabileceğiniz bir de çanta eklenecek.

5- Kalkanlar:
Oyunda bloke etmeyi kılıçla sağ tıklayarak yapabiliyorduk.Çift elin gelmesiyle beraber gelen bu yenilik ile diğer elimizle de kalkanı tutarak bu şekilde savunmalarımızı daha rahat bir şekilde yapabileceğiz.

6-Bulutlar:
Yeni gelecek güncellemeden bulutlar da nasibini alacak gibi gözüküyor.Geliştiricilerinin planları arasında oyuna yeni bulut sistemi eklemek de yer almakta.

7- Komut Blokları:
Güncellemenin bu getireceğinin minecraft icatcılarını sevindireceği kesin.Komut bloklarına yeni komutlar eklemek de planlamalar arasında yer alıyor.

8- Ölüm Mesajları:
Oyundaki yer alan ölüm mesajlarına yeniden el atılacak ve artık nasıl öldüğünüz de gösterilecek.

9- Görüntü:
Sistemi düşük olanları her ne kadar üzse de minecraft 1.9 sürümünde grafiklerde de iyileştirmeler yapılacak.Tabi bu sistemi düşük olanları ilgilendirmiyor onlar zaten mecbur düşük ayarlarda oynamaya mahkum kalacaklar.

10- Kılıçlar:
Artık kılıçlardan bloklama özelliği kaldırılacak.Oyuna kalkan eklenmesi de bunu doğruluyor gibi.

11- İskeletler:
İskeletler de yeni gelecek oklardan faydalanacak ve bu okları onlar da kullanabilecekler.Ayrıca yay kullanma animasyonu da eklenecek.

12- Zombiler:
Bu sizi pek sevindirmeyebilir,zombiler artık daha da güçleniyor.

13- Sürüm İsmi:
Yeni gelen 1.9 güncellemesinin ismi "Savaş Sürümü" olacak.Gelecek yeniliklerde bunu zaten belli ediyor.

14- Envanter
Envanterde de eklemeler olacak.Standart olarak yer alan bot,zırh,pantalon ve kaskın yanı sıra kalkan,ok bölmesi ve ok çantası da yer alacak.

Evet gördüğünüz gibi minecraft 1.9 sürümünde birçok yenilik gelecek.Bunların hepsi oyuna yeni bir zevk katacak bunu kendi açımdan rahatça söyleyebilirim.Özellikle yeni oklar yeni moblar ve çift el beni özellikle heyecanlandıranlar arasında.Peki sizi en çok hangileri heyecanlandırıyor ?

Colonel

Antik Oyuncu
En iyi cevaplar
0
Sanırım 1.9 sürümü çıkmadan önce yazdınız böyle dememin sebebi gelecek olacak gibi tabirler kullanmanız onun dışında başarılı bir konu

ByVandetta

BENİM İÇİN FORUM BİTTİ
En iyi cevaplar
0
Sanırım 1.9 sürümü çıkmadan önce yazdınız böyle dememin sebebi gelecek olacak gibi tabirler kullanmanız onun dışında başarılı bir konu
Yorumunuz İçin Teşekkürler. Konuyu Daha Önce Açacaktım Fakat Forumda 2 Ay Gibi Bir Süredir Yoktum. Dün Aktif Olmaya Başladım :) Bu Yüzden Bügün Açtım.