Slower1903

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese tekrardan merhaba forum.minecraftturk.com üyeleri
İlk olarak şunu söylemeliyim ki konu yeri doğrumu bilmiyorum minecraft güncellemeleri ve haberler bölümüne açacaktım ama açılmıyordu. O yüzden burayı seçtim.
Bugün sizlere pek fazla kişinin bilmediği Minecraft 1.9 yeniliklerinden bazılarını söyleyeceğim.Bazılarını atlamış olabilirim hepsi aklımda değil çünkü.​
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1-)İlk yeniliğimiz iskeletlerin animasyonlarıyla alakalı. Artık iskeletler yaylarını bizim eşya tutuşumuz gibi tutacaklar ve bizi gördükleri anda bize doğrultacaklar.
2-)Anladığım kadarıyla artık yakınımızda olan bazı sesler neyin sesi olduğunu altta hot barın üzerinde yazacak.Örneğin 4 5 blok ileride bir müzik kutusunun içinde disk var o diskin ismini altta yazacak C418-Mall mesela.
3-)(Bu yeniliği anlatmak biraz uzun sürecek çünkü ayrıntıları var.)Çift el eklendi artık oyuna ki bu güzel bir yenilik. Eller artık Main hand ve off-hand olarak isimlendiriliyor. Main hand mesela şu an bizim kullandığımız sağ el. Ve bu main handı ayarlardan sağ veya sol olarak ayarlayabiliyoruz.Sadece main handdaki kılıçla saldırı veya bir şeyi kırabiliyoruz. Yani şerit madencilik yaparken kazma sol elimizde meşale de sağ elimizde meşaleyle bir şey kıramayız bir şeye vuramayız.Peki 2. elimize eşyayı nasıl koyacağız derseniz 2. elimize koyacağımız eşyayı hot barda üzerine gelip f ye basıyoruz. Ok atarken artık okları oraya koymak lazım bir de anladığım kadarıyla. Çift el ile aklımda kalanlar bunlar.
4-)Yeni oklar ! Artık oyunda başka oklarda var 4 çeşit. Spectral arrow var oku attığımız oyuncu görünmez olsa bile uzaktan 10 15 saniye gözükür. Poison arrow var anlamışsınızdır ama yine de diyeyim attığımız kişi zehirleniyor. İnvisibility arrow var oku attığımız kişi görünmez oluyor. 4. sünü hatırlayamadım dediğim gibi hepsini hatırlayamıyorum ama bulunca düzeltmeye çalışacağım.Peki bu okların hepsi bizim envanterimizde var hangi oku atacağını nasıl seçeceğiz ? Buda üstte gelen yenilikle çözülüyor. Çift el sayesinde okları elimizde tutup başka bir elimizde de yay olunca bu sorun ortadan kalkıyor. Çoğu zaman atacağımız oku elimize alıyoruz ve f ye basıyoruz bu kadar basit.
5-)Kalkanlar ! Kalkanların gelmesiyle birlikte kılıç ile savunma ve block it kalktı. Çift el olduğundan bir elimizde kalkan bir elimizde kılıç ile dolaşabiliriz. Ve kalkanlara aynı bannerlar gibi desende verebiliyoruz!Ve galiba kalkanlara ait seste gelecekmiş!
6-)Yeni end bitkisi Chorus plant. Tahminimce end taşına ekilebiliyordur sadece. Fakat bu diğer bitkilerden farklı olarak blok blok uzayarak gidiyor ve baltayla hızlı kırılıyor.Üzerlerinde ise Chorus flower denilen bir yiyecek çıkıyor.
7-)Bir sonraki durak End City! Evet enddeki başka bir yenilikte bu yeni bir dungeon gibi.Yukarı doğru uzayıp gidiyor dallar gibi yanlarında odalar var.
8-)Yeni bir purple block.Bu blok end city sayesinde geldi.Bu blok ile aynı taş gibi purple stone brick yapılıyor aynı şekilde merdiven basamak kırık gibi çeşitleri var.i
9-)Yeni mob Shulkerlar(Bana göre en kötü mob artık bu -_-). Bu moblarda yine end city saolsun onun sayesinde geldi casus gibi bir şeyler.Yeni end bloğunun içine saklanırlar ve sizi gördüklerinde içlerinden ufak küp gibi arkasından duman saçan (:D) bir şey size doğru gelir ve size değdikleri an sizi yukarı yükseltmeye başlarlar ki hareket dahi edemezsiniz.Ama bu mobun diğer moblardan ayıran özelliği galiba bir entity olmaması direk block mob deniyor bunlara. Entity moblar 4 bloğun tam ortasında durabiliyorlarsa bu Shulkerlar durmaz.Bir bloğun hizasında ilerler.Mesela casus tam altınızda altınızdan çıkıp o olduğu bloğun yukarılarına doğru ilerler tabii sizi yakaladıysa. Eğer ki hedefi siz iseniz örneğin olduğu yerden 2 3 blok yukarı çıkar 4 blok falan sola döner 2 3 blok yine yukarı çıkar böle takip eder yani 1.5 2.5 gibi blok yukarı veya yanlara gitmez.(Anlatabildim mi bilmiyorum.)
10-) Başka bir block ise End taşları da artık brick olabiliyor. Ondan da sadece merdiven ve basamak yapılabiliyor.
11-)Yeni blok türü Grass Path. Bu blok aynı zaman da yol bloğu gibi bir şey ve creative de iken alınmıyor aynı tarla arazisi gibi bir yapımı var.Bunun yapımı ise bir kürek ile çimene sağ tıklar isek oluyor.
12-)Bildiğiniz gibi ender dragon endde bulunan kulelerin üzerindeki end kristalleri sayesinde canını doldurabiliyor bizde onları yayla kolayca hepsini patlatabiliyorduk. Fakat malesef ki artık öle kolay değil. Diyelim ki 12 tane kristal var. Biz bunlardan 8 ini patlattık diyelim. Diğerleri ise demir parmaklıklarla etrafları sarılı halde sizin gelip yanına patlatmanızı bekliyor.
Şimdilik aklımda olanlar ve anlayabildiklerim bu kadar. Bir de bir arkadaşımız konu açmış ilk snapshot 29 Temmuz da çıkacak diye umarım çıkar sabırla bekliyoruz :)Not: Yazılarda yanlışım olabilir sölerseniz düzenlerim :)
İyi Forumlar :)

MinecraftModları

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel olmuş ama ben bu konudan en az 5 tane ve 1 tane de resimli açtım :D
Güzel yine de. Benden daha fazla uğraşmışsın yazı konusunda. Beğendim.

TheExplorer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler.
- Gerçekten Güzel Yenilikler Yapılacakmış.
- En Çok Çift El Özelliğini Bekliyordum(Animasyonlarda Vardı :))

XapeEvely

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
sürümler ileri gittikçe stevede gidiyor bu yüzden steve sadece eskilerde kalacak fakat hala bizim kalbimizde