Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
130270

130271

Minecraft AntiTab Plugini

Merhaba değerli Forum Gamer kullanıcıları, bu gün AntiTab isimli Eklentiyi tanıtacağım hemen başlayalım.

Eklenti Hakkında

Evet arkadaşlar AntiTab adlı eklenti sizin sunucunuz'da mevcut olan komut açıklarını vesaire engellemektedir, cidden büyük sunucuların başına bela olan bu durum birçok sunucu sahibini sinirlendirmektedir, / [TAB] yaparak bütün komutları görürler ve sizin hangi plugin'leri kullandığınızı az çok tahmin edebilirler. Bence en önemli hata ise şudur ; /? [TAB] eğer AntiTab eklentisi olmayan bir sunucuya giriş yaparsanız ve /? [TAB] komutunu kullanırsanız tüm plugin'leri /pl yazmış gibi görme şansına sahip olursunuz muhtemel bu açığı bildirdiğinizde sunucu sahibi tarafından yasaklanıp ardından arkanızdan baya küfürler edilecektir.
Eklentinin yazarı olan Coderlicious bu eklentiyi AntiCommandTab adlı eklenti'den esinlenerek yaptığını SpigotMC'de zaten belirtmiştir. Neyse eklenti hakkında baya bir konuştuğumuza göre artık eklentinin sunucu içerisinde Tab basmasını engellediği komutlara geçebiliriz.

Engellediği Komutlar

- / [TAB] : / koyup tab basmanızı engelliyor.
- /ver [TAB] : /ver komutunda tab basmanızı engelliyor.
- /version [TAB] : /version komutunda tab basmanızı engelliyor.
- /pl ve /plugins : /pl yahut /plugins komutunu engellemekle kalmıyor tab basmayı'da engelliyor.
- /about : /about komutunu engellemekle kalmıyor tab basmayı'da engelliyor.
- /version ve /ver : /version ve /ver komutlarını kullanmayı engelliyor.
- /? : /? adlı komutu engellemekle kalmıyor üstüne üstlük tab basmayı engelleyerek eklentilerin gözükmesini engelliyor.
- /me : /me komutunu devre dışı bırakıyor.
- /kill : /kill komutunu devre dışı bırakıyor.

Eklentinin Yetkileri

Sunucuda sadece oyuncular tab basmasın ben basmalıyım tab basmak bana gerekli diyorsanız eklentinin yapımcısı ve proje sahibi olan Coderlicious eklentiyi kullananlar için 2 tane yetki eklemiş hadi şimdi biraz onlara bakalım ;

- antitab.bypass ; Bu yetkiye sahip olan yetki grubu ya da kullanıcı sunucu içerisinde tab basabilir.
- antitab.reload : Bu yetkiye sahip olan yetki grubu ya da kullanıcı eklentiyi yenileyebilme yetkisine sahip olur.

Eklenti Yükleme Adresi

Direkt Yükle:
spigotmc.org/resources/antitab-spigot-1-8-7.779/download?version=31641

SpigotMC Sayfası:
spigotmc.org/resources/antitab-spigot-1-8-7.779/

Evet değerli Forum Gamer kullanıcıları oyun içi ekran görüntüsü koyma gereği duymadım çünkü basit bir eklenti ki oyun içerisinde sadece tab'ı engellediği için ekran görüntüsü konulacak bir yer yoktu, neyse umarım anlatabilmişimdir indirme linkini vesaire verdim her sürümü destekliyor 1.7.10'da bizzat denedim umarım işinizi görür.

İyi Forumlar :şapka:

GökdenizKurman

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yazım hatalarını en kısa zamanda düzeltmen dileğiyle. Başarılar dilerim.

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
Bilmeyen arkadaşlarımız için bilgilendirici bir konu olmuş.