Minecraft Balıklar

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mcturk.png

73947b37e5670767af9e2408b7f4a4a5-snapshot_header.png

Minecraft Balıklar
Minecraft SnapShot 18W08B

Sandalyenizde oturmuş, "Minecraft'ın 1.0 sürümü 2011'de çıktı; 2018 yılındayız ama halen balıklar Minecraft'a gelmedi!" diyor olabilirsiniz. Neden gelmiyor bu balıklar? En çok istediğim şey Minecraft'a balıkların gelmesi! Ama durun bir dakika, yanlış mı duydum? Minecraft'a balıklar mı geliyor? Yoksa gelecek mi? Yoksa geldi mi? Hemen bakmaya gidiyorum!

Hatırlayacağınız üzere geçen hafta 18w07a snapshotunda okyanus yenilikleri başlamıştı; bu hafta ise yenilikler tam gaz devam ediyor! Bu haftaki Minecraft snapshotı ile -bizleri sevindirebilecek güzel bir yenilik- oyuna eklendi.
Ve bu tabii ki de... BALIKLAR! Evet, yanlış duymadınız! Birkaç senenin ardından sonunda balıklar Minecraft'a geldi. "Balıklar zaten vardı. :huh:" dediniz galiba, ben bu konuda yemek olan balıklardan değil gerçekten suda yüzen balıklardan bahsedeceğim. Bu arada bana sorarsanız boş ve hareketsiz bir su parçasından çıkan balıklar pek de eğlenceli sayılamazlar.
Tabii bir tek balık eklenmedi, farklı çeşitte balıklar eklendi! Şu an 3 adet balık türü bulunmakta: Morina, Somon ve Kirpi Balığı! İleriki snapshotlarda daha fazla balık türünün eklenmesi bekleniyor.

18w08a ile Gelen Değişiklikler
  • Çok oyunculu oyuna katılırken oyununuz çökmeyecek!
  • Derin okyanuslar, tam tamına 10 farklı biyoma bölündü!
  • Su altına mağaralar ve ravinler eklendi.
  • /locate komutuna, kullanılabilir bir bağlantı eklendi.
18w08b ile Gelen Değişiklikler
  • Gerçek balık eklendi!
  • Çok oyunculu oyuna katılırken oyun çökmeyecek! (18w08a ile bunu çözdüklerini açıklamışlardı. :huh:)
  • Doğal su görünürlüğü değiştirildi.
  • Su altında nefes alma iksiri ve solunum büyüsü için su görünüm bölümü kaldırıldı.
  • Artık sıcak ve ılık okyanusların kum zeminleri var.
  • Kurutulmuş yosunu, bir depo bloğuna tekrar tekrar çevirebilmeniz için ilgili tarif eklendi.
  • Derin ılık okyanus biyomları kaldırıldı, ılık okyanuslar artık sadece sığ olabilir.
  • Yeni balık öğesi simgeleri eklendi!
Okyanus biyomları
  • Okyanuslar artık 5 sıcaklığa ayrılıyor; donmuş, soğuk, normal, ılık, hafif sıcak.
  • Her okyanus (sıcak hariç), daha önce olduğu gibi farklı derinlik değerine sahip.
  • Bir hata yapılmadıysa dünya oluşturucusu aynı kalacak, eski chunklar sadece normal okyanuslara sahip olacak.
Su altı mağaraları & ravinler
  • Okyanusun altındaki mağaralar 50% daha nemli.
  • Ravinler tüm okyanuslarda görülecek.
  • Bazı vadilerdeki lav kaynakları artık denize akmayacak.
Yüzen Balıklar
  • Şu anda 3 çeşit balık var; morina, somon ve kirpi balığı.
  • Morina ılımlı okyanuslarda doğar. (Soğuk, normal ve ılık.)
  • Somon donmuş/soğuk okyanuslarda ve nehirlerde doğacak.
  • Kirpi balığı sıcak/ılık okyanuslarda doğacak.
  • Balıkların yaşaması için suya ihtiyaçları var!
  • Morina ve Somon çok sosyaldir ve gruplar halinde yüzmeyi tercih ederler.
  • Bir su kovası ile balık yakalayabilirsiniz, ancak onlara karşı nazik olun!
  • Balıklar henüz tamamlanmadı, yakında daha fazla değişiklilik olacak!
Su Görüntüsü
  • Solunum ve suda nefes almak artık suyun görünürlüğünü doğrudan değiştiremeyecek.
  • Suyun altında kaldıkça, etrafı daha uzun bir süreliğine biraz daha iyi görebileceksiniz.
  • Sudan çıkarsanız, su görüşünü çabucak kaybedeceksiniz.

Minecraft 1.13 SnapShot 18w08b sunucusunu indir
s3.amazonaws.com/Minecraft.Download/versions/18w08b/minecraft_server.18w08b.jar

Unutmayalım ki balıklar ve yenilikler su altı güncellemesi için henüz tamamlanmadı. Beklenilen 4-5 adet yenilik daha var! Bunlardan birisi de yunuslar! Çok yakında Minecraft'a dahil olacaklar.

Bir sonraki snapshot tanıtım konusunda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Son düzenleme:

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mojang yenilik getirse ne olacak eski kafa hala 1.7/1.8 sunucu açmaya devam eder bunlar.
Nedense benim bu 1.13 sürümüne ümidim var, bu sürüm çıktıktan sonra bayağı bir sunucu sürüm yükselteceğini düşünüyorum.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nedense benim bu 1.13 sürümüne ümidim var, bu sürüm çıktıktan sonra bayağı bir sunucu sürüm yükselteceğini düşünüyorum.
1.9 PvP si nedeniyle killaurayı istedikleri biçimde açamayacakları için gene 1.13 sürümünü tercih etmeyeceklerini düşünüyorum.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
pvpsistemi de değişecek dediler de muhtemelen combo sistemiolacak 1.8 e dönülmez

01zoro06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yunuslar geliyosa fok balığı neden gelmesin :ıslık:

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biri bug mu dedi?
Su ve lav birbirine değiyor ama obsidyen veya taş oluşmuyor.