Haber Minecraft Bedava Cape Almak İçin Hesap Taşıyın

Mojang hesabından Microsoft hesabına geçmekten memnun musunuz?

• Evet

Kullanılan: 14 58.3%
  • Hayır

Kullanılan: 10 41.7%

• Kullanılan toplam oy
    24

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
capes-custom-2.jpg

Minecraft Bedava Cape Almak İçin Hesap Taşıyın
Merhabalar,
Bugün size Minecraft nedir ve pelerin nasıl alınır, Mojang hesapları ne zaman Microsoft'ta geçecek gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

Minecraft Nedir?
Forumda Minecraft nedir sorusunu soracak birisi olduğunu düşünmüyorum ama yine de kısaca bahsetmemiz gerekebilir. 2011 yılında çıkan bu açık dünyalı oyun 2015-2016 yıllarına kadar popülerliği arttıkça artı. 2016 yılı itibari ile oyun yavaş yavaş popülerliğini yitirdi ama 2019 itibari ile bir anda yeniden popüler oldu. Oyun bloklardan oluşuyor oyunda yapamayacağınızı sınırı yok.

Minecraft (Cape) Pelerin Nedir?
Minecraft pelerinleri nedir? Minecraft pelerinleri bir skin gibi sizin arkanızda durur. Minecraft pelerinlerini Minecon’a giderseniz veya Mojang size bir sebepten ötürü bu pelerinleri verebilir. Şu Anda Minecraft’ın Java versiyonunda 21 adet farklı pelerin var ama bu pelerinlerin çoğu kişiye özel. Bir de Optifine pelerinleri var bu pelerini de Optifine’a bağış yapan herkes alabiliyor. Optifine pelerinlerini de istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

capesmodpage.jpg

Mojang Hesabı Kalkıyor!
Minecraft’ı satın almış arkadaşlar belki biliyordur. Eskiden Minecraft almak için Mojang hesabına ihtiyacımız vardı ama Minecraft’ın Microsoft alınmasıyla birlikte oyunda köklü değişikler oldu. Geçen sene itibariyle yeni Minecraft alanlar Microsoft hesabı ile alıyorlar.

Kısa bir süre önce Mojang hesaplarımızın Microsoft'a taşınacağına dair bir açıklama yapıldı ama kesin bir tarih verilmemiştir. Bu zorunlu taşıma ile birlikte taşıyan herkese bir pelerin verileceği de söylendi.

Birkaç gün önce ise olası taşınma tarihleri sızdı tarihler şu şekilde:

• Taşıma başlama tarihi: 12 Nisan 2021
  • Zorunlu taşıma başlama tarihi: 12 Mayıs 2022
  • Zorunlu taşıma bitiş tarihi: 5 Temmuz 2022

Bu Yeni Verilecek Pelerin Neye Benzeyecek? Kimler, Nasıl Alacak?
Yeni pelerinin bir görüntüsü maalesef elimizde yok. Ama bu yeni pelerini kimin alabileceği ve nasıl alabileceği hakkımızda bir fikrimiz var. Mojang hesabından Microsof’ta taşınan herkes bu yeni pelerini alabilecek ama şu anda Minecraft hesapları Microsoft’ta olan arkadaşlarımız bu pelerini alamayacak.

Düşünceler
Microsoft ekosisteminden kurtulmak için çok uğraştım ama dönüp dolaşıp bizi yine buldu. Açıkçası bu tasıma benim hiç hoşuma gitmedi. Sonuçta Mojang hesabı benim için daha kullanışlıydı ama Mojang hesabının sonu geldi. Maalesef kaçınılmaz bir son. Hesaplarımızı taşımak zorundayız. Bence bu da bir dönemin daha bittiğini gösteriyor.

İyi forumlar!
-Onuuk

PixieLilith

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bildiğim kadarıyla JAVA sürüm için bi katkı veya zarar yok, sadece microsoft hesabı olarak giriş yapacağız. ki bence microsoft bu oyunun başına gelen en güzel şey.

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bildiğim kadarıyla JAVA sürüm için bi katkı veya zarar yok, sadece microsoft hesabı olarak giriş yapacağız. ki bence microsoft bu oyunun başına gelen en güzel şey.
Tek farklılık giriş yaparken microsoft hesabı kullanacağız. Microsoft hesabı kullananlar için bir sorun olmasada, bazılarımız (bende dahil) bu geçişi yapmaya çok olumlu bakmıyor zaten hotmail/outlooktan kurtulmuştuk ama tekrar dönmemiz zorunlu olacak keşke microsoft mojang hesabında kalma opsiyonu verseydi.

PixieLilith

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tek farklılık giriş yaparken microsoft hesabı kullanacağız. Microsoft hesabı kullananlar için bir sorun olmasada, bazılarımız (bende dahil) bu geçişi yapmaya çok olumlu bakmıyor zaten hotmail/outlooktan kurtulmuştuk ama tekrar dönmemiz zorunlu olacak keşke microsoft mojang hesabında kalma opsiyonu verseydi.
microsoft bu hamlesiyle çalıntı hesap ticaretinin sonunu getiriyor bunuda değerlendirelim.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Eski köye yeni adet getiriyorlar demek isterdim ama artık "eski köy" bile kalmadı. Değişim her zaman iyidir diyemem ama kitleyi canlı tutmak için değişime gidilmesi gerekebilir, yalnız buradaki değişimin amacı biraz daha farklı. Evet, çalıntı hesaplar ciddi bir sıkıntı fakat bu hesaplar gerçek sahiplerine dönmediği takdirde yapılan güncelleme tek taraflı kalmış oluyor. Ayrıca hesabı çalınmamış fakat oyunu bırakmış bir kullanıcı yarın bir gün oyuna tekrar başlamak istediğinde, bu işten habersiz olduğu için hesabını kaybetmiş olacak; bana sorarsanız ne zaman olursa olsun Transaction ID sahibi olanlar hesabına erişebilmeli, umarım bunun için de bir düzenleme getirilmiş olur.

PixieLilith

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eski köye yeni adet getiriyorlar demek isterdim ama artık "eski köy" bile kalmadı. Değişim her zaman iyidir diyemem ama kitleyi canlı tutmak için değişime gidilmesi gerekebilir, yalnız buradaki değişimin amacı biraz daha farklı. Evet, çalıntı hesaplar ciddi bir sıkıntı fakat bu hesaplar gerçek sahiplerine dönmediği takdirde yapılan güncelleme tek taraflı kalmış oluyor. Ayrıca hesabı çalınmamış fakat oyunu bırakmış bir kullanıcı yarın bir gün oyuna tekrar başlamak istediğinde, bu işten habersiz olduğu için hesabını kaybetmiş olacak; bana sorarsanız ne zaman olursa olsun Transaction ID sahibi olanlar hesabına erişebilmeli, umarım bunun için de bir düzenleme getirilmiş olur.
kimse bu durumda hesabını kaybetmiyor, sadece taşımadığın sürece erişim yapamıyorsun her zaman taşıyabilirsin.
hesabını kaybeden kaybetti diye bu yenilik yapılmaz ise daha fazla insan kaybetmeye devam edecek geçmişi değiştiremezsin ama geleceğe yön verebilirsin. bence hiçbir şey değiştirmeyecek bi olay için fazla telaşlanılıyor.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
O konu net değil, hesabın kapatılacağından bahsediyor. Erişim kaybı yaşarsın ama ileride taşıyabilirsin anlamında bir ifade varsa da görmedim. Kaybeden kaybetti diye değil, kaybedeni de bir şekilde düşünüyor olması lazım. Hali hazırda, güvenlik sebep gösterilerek Mojang'dan Minecraft'a taşıma yaptırıldı, şimdi de aynı sebeple Minecraft'tan Microsoft'a taşınması isteniyor.

OperaOperetörü

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Gerçekten mi? Pelerine insanlar para veriyormu ? bizim türkeler arkalarında dursun diye vermez ? onun yerine Gaçak olarak cracklerler

QureşH

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başarılar , bende alacağım