Ana Sayfamız Yenilendi!
Ana sayfamızı sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,
ilgi duyduğunuz gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, özgür ve eğlenceli bir dünyaya adımınızı atabilirsiniz.

İlk Üyelerden Birisi Olun!

Minecraft Benzeri 15 Oyun

TheAnka_

It's our time to shine !
Stajyer
Mesajlar
76
En iyi cevaplar
0
Puanları
600

Minecraft Benzeri 15 Oyun

Arkadaşlar hepinize kocaman bir merhaba!
Bugün dev bir içerik ile karşınızdayız. Ne mi yapıyoruz?
Minecraft benzeri 15 oyunu sizler için derledik!
İyi okumalar!


1. BLOCKADE Classic151732


Minecraft'ın adeta savaş alanı temalı olan bu oyunda, sayısız silaha, çevreyi değiştirme kabiliyetine, düşmanlarınızı ortadan kaldırabileceğiniz türlü olanaklara sahipsiniz! Aynı zamanda kendinizi korumaya almak isterseniz, kendinize bir üs inşa edebilir ve tam kadro defans uygulayabilirsiniz! Sadece insana karşı insan mı? Tabii ki de hayır. Zombi sürüleri de var! Hem zombi sürüleri, hemde oyunculara karşı hayatta kalma temalı Battle Royale elementine de sahip olan bu oyun, Minecraft gibi birçok oyun elementini bir arada bulundurma özelliğini taşıyor. Ah, bir de bunun küçük kardeşi BLOCKADE 3D var, abisinden grafik, doku anlamında dersini daha iyi çalışmış, biraz daha arındırılmış, harika bir oyun! İki oyun için de şunu söylebilirim ki, iki oyun da adeta abi-kardeşmişçesine birbirlerini tamamlıyorlar!

2. Terraria


151733


Madem böyle bir içerik ile karşınızdayız, o zaman Terraria'ya söz hakkı vermesek ayıp olurdu. Minecraft'ın elementlerini çok iyi bir şekilde koruyarak aynı zamanda 2D yapıya sahip olan bu oyun, oyuncuların adeta 2. Minecraft olarak adlandırdıkları bir oyun. Minecraft'taki maden, yaratık çeşitliliğine adeta nispet yaparcasına daha zengin içeriklere sahip olan Terraria, 2D'nin grafikleriyle, ve aynı zamanda hem arkadaşlarla, hem de Co-Op olarak oynayabilme özelliği ile listede yer almayı rahatlıkla başardı!

3. Starbound


151734


Terraria'ya oldukça benzeyen Starbound, aynı elementlerle harmanlanmış olmasına rağmen Terraria'dan daha çok hikayeye ev sahipliği yapmaktadır, Terraria ise craft ve hayatta kalma elementi tema almıştır. İkisini dene, tarafını seç!

4. Creativerse


151735


Minecraft'a oldukça benzeyen Creativerse, aynı zamanda özgür harita elementine de sahip! Oyundaki hemen hemen her canlıyı evcilleştirebilmemizin yanı sıra tatlı grafik tasarımları, alışılagelmiş craft sisteminin aksine basit bir sisteme sahip olması, hikayenizdeki kahramanın dış görünüşünü değiştirebilme özelliğine sahip olmamız, ve pek çok gizeme kapı aralayan bu oyun, kesinlikle denemeye değer.

5. Minetest


151736


Bu görsel Minecraft'a ait diyebilirsiniz, ama bu görsel Minetest'e ait! Hem PC hem Android olarak sunulan Minetest, Minecraft'a oldukça benzemesine rağmen, daha basit, daha alternatif bir oyun. Herhangi bir hikayesi olmamakla birlikte, kübik tutkunlarına ek bir alternatif diyebiliriz.

6. Unturned


151737


Battle Royale, survival, roleplay, bu oyun pek çok elementin karışımı! Unturned, Minecraft'ı andıran yapısıyla beraber, Rust'ın adeta kardeşi diyebilirim. Rust'ın pek çok elementini bir arada bulunduran Unturned, aynı zamanda Minecraft'ın craft sisteminden bir parça ilham almış diyebiliriz! Oldukça tatmin edici grafiklere sahip olan Unturned, kesinlikle denenmeye değer.

7. Roblox


151738


Roblox, Minecraft'a oldukça benzeyen, eğlence dünyasına yepyeni bir kapı aralayan bir oyunlar topluluğu aslında. Roblox'ta istediğinizi yapabilirsiniz, parkurlardan tutun korku oyunlarına kadar, hayatta kalma, dilerseniz bir ışın kılıcıyla, ya da bir makineli tüfekle oyunculara karşı savaşabilme seçeneğini veriyor bize Roblox. Minecraft'ın alternatifini arayan ve sıkılmak istemeyen oyuncular için birebir çözüm.

8. Dragon Quest Builders


151739


2016'nın ilk ayın sonlarına doğru çıkış yapan Dragon Quest Builders, pek çok platformda kendisini oyunculara sunmuş vaziyette. Kübik bir dünya ile realistik tasarımlara sahip olan Dragon Quest Builders, uzun soluklu hikaye yapısıyla, enteresan müzikleriyle hikaye oyunlarını seven oyuncuların hoşuna gideceğinden kesinlikle eminiz.

9. Trove


151740


Trove, Trion Worlds tarafından 2015 senesinde pek çok platformda kendini göstermiş olan, RPG elementine sahip olan ve aynı zamanda Minecraft'ı andıran bir oyun. Trove, birçok MMORPG oyununda olduğu gibi sizlere birçok sınıf sunuyor, bu sayede oyunculara yeni bir soluk kazandırıyor. Alışılması zor olmasına rağmen basit sistemleriyle Trove sizi içine çekebilecek bir evreni barındırıyor.

10. Space Engineers


151741


Klasik bir uzay-tabanlı sandbox olan Space Engineers, engin evrende bizlere pek çok şey sunuyor. Soğuk, hiçliğin sembolü olan uzayda hayatta kalma, üretme ve keşfetme temasına sahip olan Space Engineers, sahip olduğu oyun motoru sayesinde hemen hemen her şey ile etkileşime girebilir, inşa edebilir, yok edebilirsin. Birçok eğitici modu olan Space Engineers, mantıksal açıdan şu an bulunduğumuz yıl için oldukça iyi düşünülmüş, her şey olabilecek en yüksek gerçeklikte tasarlanmış. Ve güzel olan ne biliyor musun? Tamı tamına 16 oyuncuya kadar çok oyunculu oynanabiliyor! Arkadaşlarınla savaşabilir, bir gezegende koloni kurabilir, gemini inşa edebilir, ve sayısız yaratıcı fikri gerçekleştirebilirsin. Gök bilimine merakı olanlar, bu oyun tam size göre!

11. No Man's Sky


151742


Eğer Minecraft üretim ve keşfetme fikrini ortaya çıkaran ilk oyunsa, şüphesiz No Man's Sky bu fikri genişleten yegane oyun. Sadece tek bir gezegeni keşfetmiyorsunuz, 18 milyondan fazla gezegen keşfediyorsunuz, alışılagelmiş hayatta kalma ve üretim mantığı bu oyunda da mevcut. Uzay gemileri, uzaylılar.. Oyun biraz ani ve sert başlıyor, bu yüzden bazı oyuncuların beklentilerini karşılayamıyor. Fakat uzun zaman önce oldukça şey yenilendi ve No Man's Sky küllerinden doğdu, keşfedilecek o kadar çok şey, yapılacak o kadar çok şey, keyfini süreceğimiz o kadar güzel anılar bizi bekliyor ki.. Bulunduğun gezegen sana sıkıcı mı geldi? Minecraft'ta olduğu gibi yeni dünya yaratmana gerek yok, atla uzay gemine ve evreni keşfet!

12. Don't Starve


151743


Don't Starve, bilim ve sihir dolu, vahşi bir hayatta kalma oyunu. Mükemmel bir hikayeye ev sahipliği yapan Don't Starve dünyasında hikaye şu, şeytan tarafından hapsolmuş ve gizemli bir vahşi dünyaya taşınan cesur bir beyefendi bilim adamı olan Wilson olarak oynuyoruz. Wilson kaçmayı ve eğer eve geri dönmeyi umuyorsa çevresini iyi kullanmayı öğrenmelidir.


Yaratıklar, tehlikeler ve sürprizlerle dolu garip ve keşfedilmemiş bir dünyaya hazır mısın? Hayatta kalma tarzınıza uyan eşyaları üretmek için kaynakları toplayın. Bu garip toprağın gizemlerini çözerken, hangi tarzda oynamak istersen, o tarzda oyna.

13. Terasology


151744


Hemen herkes ilk bakışta şunu diyecektir, bu sadece shader modlu bir Minecraft. Yanılıyorsunuz! Terasology, Mojang'ın gözbebeğinin tüm estetik unsurlarına sahip, ve ayrıca Terasology açık kaynaklı bir oyun, bu yüzden pek çok topluluk tarafından geliştirilebilir, tıpkı Minecraft gibi. Eğer bir oyunu geliştirmeyi seven ve aynı zamanda geliştirdiğiniz oyunda oynamayı, vakit geçirmeyi seven biriyseniz, Terasology sizin için çok iyi bir alternatif. Ve unutmadan, Terasology'nin oldukça özgün özellikleri var. Oyun sürekli geliştirilme aşamasında, bu yüzden kim bilir, ilerde nasıl bir oyun olacağını..

14. Castle Story


151745


Castle Story, Minecraft'ı andırmasının yanı sıra strateji oyunu olma özelliğini gururla taşıyor. Castle Story sürekli olarak düşmanlarınızı taktiksel olarak güçlendirme eğiliminde, bu yüzden kolay kolay her yapıyı inşa edemeyeceksiniz. Eğer strateji ağırlıklı ama aynı zamanda Minecraft'ı andıran bir oyun istiyorsanız, işte bu oyun tam size göre!

15. Rust


151746


Karşınızda, Rust! Her şey sizin elinizde, burası acımasız bir evren. Rust evreninde, arkanızı sağlama almanız gerekiyor. Çünkü oyundan çıkış yaptığınızda, sunucudaki karakteriniz uyuyor vaziyette olacak ve savunmasız olacaksınız. Sayısız üslerin paramparça olduğu, asla yıkılmaz denilen üslerin delik deşik olduğu, sayısız kanların döküldüğü, açlıkla canla başla mücadele edildiği Rust evreninde, hayatta kalmak çok önemli. Oyunun oldukça iyi bir craft sistemi var, aynı zamanda topluluk tarafından hazırlanan mod paketleri ile beraber, yepyeni soluklar sizi bekliyor.

Evet, büyük bir oyun önerisinin sonuna gelmiş bulunmaktayız! İlginizi çeken oyunları yorumlara yazabilir, tecrübe edindiğiniz oyunlar hakkında görüş bildirebilirsiniz!

Bir sonraki konuda görüşmek üzere, esen kalın!

 
Son düzenleme:

bayoreo

the lord of oreos
Özel Üye
Ekip Çalışanı
Mesajlar
284
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,360
benim bilgisayarımda cs:go da benziyor onu eklemeyi unutmuşsun
 
Üst