• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam

Minecraft Bloklar - Tarım Arazisi

KimkiO

Taş Madencisi
Mesajlar
99
Beğeniler
231
Puanları
730
Minecraft
Mia
#1
xx.png

Canlandıran toprağın gizemini çöz!

Normal bir toprak nefis yiyecekler için bir üreticiye dönüştürülebilir: Buğday, karpuz, balkabağı, havuç ve patates. Öncelikle iki tahta ve bir çubuk ile basit bir çapa yapmalısın.

31f2779f5c04fdf7c35d64577451ec64-crafting_hoe.png


Sonra onu toprağı işlemek için kullan. - Bu sayede toprağı verimli bir tarım arazisine dönüştürmüş olacaksın! Bazı ürünler dikilmesine rağmen tarım arazilerine su temin etmek gerekir. Su topluluğu kendisini çevreleyen tarım arazisinin su ihtiyacını karşılayacaktır. İşçiliğin işe yarayıp yaramadığını arazinin yüzeyine bakarak anlayabilirsin. Çünkü başarılı bir şekilde çapaladıysan arazi yüzeyi koyu bir renge dönüşecektir.

yy.png


Şimdi bu araziye her türlü tohumu ekebilirsin! Yabani otlara vurarak genellikle onlardan buğday tohumu düşürebilirsin.

zz.png


Diğer ipuçları: Bitkiler ışığı sever, bu yüzden karanlık zamanlarda onlara yardımcı olmak için birkaç meşale koyduğundan emin ol. Tarım alanlarınıza saygı göster! Tarım arazilerinde yukarı ve aşağı zıplarsan sadece tohum ekimine elverişsiz bir toprağa dönüşecektir. Hayvanlar da bu alanları yağmalayabilir, bu yüzden arazini koruduğundan emin ol.

Çiftçilik yolunda başarılar!

minecraft.net/en-us/article/block-week-farmland

Ayraç.png 
Son düzenleme:

FullForceHD

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
567
Beğeniler
570
Puanları
1,570
Steam
fasteng1
Minecraft
EnesYzak
#2
Utanmasa ingilizce yazacaktı... Biraz ağır, farkındayım fakat "alıntı" bir şey ile yola çıkarsan; engelleri aşman zor olacaktır. Özgün işler yapmaya çalış. Çeviride başarılısın(kendim çevirdiysen). Bir yere çevirmen olarak işe girebilirsin.
 

KimkiO

Taş Madencisi
Mesajlar
99
Beğeniler
231
Puanları
730
Minecraft
Mia
#3
Utanmasa ingilizce yazacaktı... Biraz ağır, farkındayım fakat "alıntı" bir şey ile yola çıkarsan; engelleri aşman zor olacaktır. Özgün işler yapmaya çalış. Çeviride başarılısın(kendim çevirdiysen). Bir yere çevirmen olarak işe girebilirsin.
Dünya'da yazılan her metin bana göre bir yerlerden alıntıdır. Özgünlük dediğiniz şey ise esinlenmek veya yorumlamaktır. Hiç olmadı değiştirip kullanmak kadar basittir.

Bir oyunla alakalı bir şeyi kendi fikirlerime göre yorumlayamam, bunu en iyi yapımcıları yorumlayıp, anlatabilir. Ben de onları kaynak göstererek direkt olarak yorumlarını size aktarırım. Bu bir çeviri dahi olsa insanların bazı şeyler öğrenmesine katkı sağlayabilir, İngilizce bilmeyen üyelerin yazılanları anlamasını sağlayabilir, Minecraft.net üzerinden böyle şeyler paylaşıldığını öğrenmesini sağlayabilir.

Özet olarak size göre özgün olmayan bir şey olabilir fakat İngilizce bilmeyen bir kişi bile herhangi bir konumu okusa, Minecraft.net üzerinden bu tür yazıların paylaşıldığını bilmeyen bir kişi bile öğrenmiş olsa veya konumu okuyan bir kişiye bile bilgi aktarımı yapabilirsem bu benim için başarıdır. Bakış açınızı değiştirip şu şekilde de düşünebilirsiniz: forumda böyle bir çeviri serisi yok. Bu özgünlük değildir de nedir?
 

KimkiO

Taş Madencisi
Mesajlar
99
Beğeniler
231
Puanları
730
Minecraft
Mia
#5
Konu tarım arazisi ile ilgili. Her Minecraft oynayan bunu güzelce anlatabilir, çevirmesin gerek yok olağan metinleri.
Sadece bu konuyla alakalı değil söylediklerim, birçoğunu yazarken şu ana kadar bilmediğim, şahit olmadığım şeyler öğrendim. Ayrıca sadece Minecraft ile alakalı bilgi içermiyor konular, bunun yanında gerçek yaşamla ilişkilendiriliyor, ufak hikayelerle zenginleştiriliyor.

Mesela miselyum konumda kendileri arasında bir ağ olduğunu öğrendim veya ruh kumu konumda yüzeyinin yön bulmakta yardımcı olabildiğini öğrendim. Ne kadar bilirsek bilelim yapımcılarından daha iyi bilemeyiz öyle değil mi? Bu seriye başlamamdaki amaç öğrenirken aynı zamanda başkalarının da öğrenmesini sağlamaktı, gelen yorumlara göre de başarıyla hedeflediğim doğrultuda ilerliyorum.