Minecraft Blue Screen Sorunu

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Daha önceden bir konu açmıştım. Belki bilenler bilir. En sonunda FORMAT attırmak zorunda kaldım. Şu anda işletim sistemim Windows 7 Ultimate. Bilgisayar tam 1 hafta önce geldi fakat dün gece tıkır tıkır çalışırken bugün nedense dona kasa açıldı. Bir sorun olacağından şüpheliyim. Ayrıca daha demin 3-4 kere Minecraft 'ı açmayı denedim. Daha düne kadar sağlam açılan oyun bu gün açılınca Blue Screen hatası verdi. Sürekli denedim, değişen bir şey yok. Sürekli aynı hatayı veriyor. Internet 'ten araştırdım, ya ben körüm ya da böyle bir konu yok. Yarım saattir arıyorum. Internet 'te konu başlıkları var bu sorunla ilgili fakat onlarda oyun oynarken birden kapanıyormuş. Benim daha simgeye tıklayıp Minecraft yazısı geldikten sonra daha Launcher açılır açılmaz Blue Scren hatası veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum, iyi günler, iyi forumlar. :)

Düzenleme: Ekran kartı modeli falan da lazım olur. Unutmuşum. Hemen ekliyorum.
Nvidia GeForce GT 520M Cuda 1GB
İntel HD Graphics 3000
Bu arada lütfen ekran kartımı güncelleyeceğimi falan söylemeyin, daha yeni FORMAT işleminden çıktı bu bilgisayar. Zaten önceki konumdan da bilenler bilir. Yeni sürüm ekran kartı maalesef ki Minecraft 'ı çalıştırmıyor...

Tekrardan iyi günler, iyi forumlar! :)

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Personinblack muteliymiş.
Hocam 2 tane ekran kartı bağlı,işlemcinin GPU'su ve nvidia gpu.
Bir sorun yaratabilir diye düşünüyorum,İntel GPU'sunu devre dışı bırakır mısın?

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Personinblack muteliymiş.
Hocam 2 tane ekran kartı bağlı,işlemcinin GPU'su ve nvidia gpu.
Bir sorun yaratabilir diye düşünüyorum,İntel GPU'sunu devre dışı bırakır mısın?

Merhaba, dediklerinizi önceki konumda da söylemiştiniz sanırım fakat bunu denediğimde PC birden çöktü ve açılması 10 saat falan sürüyordu. Bir PC en geç 10 dakikada başlarken öğlen açıp gece zor açılması sence normal miydi? Ayrıca lanet olası RAM yüzünden Skype, Spotify,Steam ve özellikle Google Chrome açıkken Minecraft başlamıyor. İlla Chrome 'u kapatıp açmam gerek fakat kapatıp açınca da dediğim hata şansıma bağlı olarak %10 şansla beni buluyor. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler, iyi forumlar. :)

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba, dediklerinizi önceki konumda da söylemiştiniz sanırım fakat bunu denediğimde PC birden çöktü ve açılması 10 saat falan sürüyordu. Bir PC en geç 10 dakikada başlarken öğlen açıp gece zor açılması sence normal miydi? Ayrıca lanet olası RAM yüzünden Skype, Spotify,Steam ve özellikle Google Chrome açıkken Minecraft başlamıyor. İlla Chrome 'u kapatıp açmam gerek fakat kapatıp açınca da dediğim hata şansıma bağlı olarak %10 şansla beni buluyor. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler, iyi forumlar. :)
Ben burdan sonrasında pek bir şey diyemem.
Bilgisayar ile alakalı diğer forumlardan destek almanı öneriririm.