Crash Minecraft Bot/Grief/Crash/Exploit saldırılarına son!

Yardımcı olabildim mi?

• Ahh dostum, daha dün mü başladın bu işe?

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bu kadar rezalet bir şey hiç görmedim.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

aBozdaG

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8-1.16
Merhaba değerli forum üyeleri. Başka bir yerdede bu konuyu açtım fakat daha fazla kişiye ulaşırsa bu tür sinir bozucu olaylar daha az hale gelir diye düşündüm. Şimdi gelelim bu konuyu açma sebebime. Biliyorsunuz son zamanlarda sunucu saldırıları önemli seviyede arttı. Kimisinin saldırmak için sebebi vardı, karşı taraf ona bir şey yaptığı için saldırdı. Kimiside paylaşıp ünlü olmak için saldırdı. Bunun pek önemi yok. Ben buna elimden geldiğince son verilmesini istediğim için sizlere yardımcı olmak istedim. Umarım ufakta olsa korunmanıza yardımcı olmuşumdur. Benim açtığım konudaki şeyler sunucunuzu ücretsiz olmasına rağmen maximum seviyede korur fakat %100 garanti vermiyorum bilginiz olsun. Neyse konumuza geçelim

----------------------------------------

İlk olarak bot saldırıları ile başlayayım. Bu konu hakkında pek ayrıntı vermek istemiyorum çünkü hepiniz biliyorsunuz. Ayrıca şu botu skriptle engellemeye çalışanlarda bu konuyu iyice okusun. Aşağıda vereceğim pluginlerden istediklerinizi indirerek saldırıları en aza indirebilirsiniz.

Bot koruma pluginleri;

2LS Antibot (BungeeCord, Spigot) - (Ücretsiz)
AntiJoinBot (Ücretsiz)
AntiBotDeluxe (BungeeCord, Spigot) - (Ücretli)

Bu pluginlerden 2LS Antibot olanı ücretsiz olmasına rağmen ayarı yapılırsa sağlam bir saldırı olmadığı sürece ping artışına bile sebep yaşanmadan tüm saldırıları sonlandırır ayrıca arkada çay kahve içer :D

İkinci bilgi bölümümüz Grief saldırıları hakkında. Grief denilen şey sadece çakmalobi veya lobi (authme olan sunucu) sunucusundan geçmeden direk oyuna aktarılarak yapılmaz. Oyun içerisinde kendi hesabıyla giriş yapıp UUID-Spoof methodu ile yetersiz korumaya sahipseniz sizin hesabınıza geçebilir. Ayrıca plugin paketinizi internetten ücretsiz/ücretli almanız fark etmez GroupManager, ops.json vb. kısımlardaki her şeyi sıfırlayın. Yapımcı kendisine yetki verdikten sonra paketi kullanıma sunmuş olabilir. Ayrıca skriptleri baştan sona kurcalayın, bunu söylememin sebebi kıyıya kenara herhangi bir komutla * oyuncusuna op verme gibi bir şey eklenmiş olabilir. Neyse plugin listesini şu şekilde;

Grief / UUID-Spoof koruma pluginleri;

(IPWhitelist pluginini kurarken ek olarak IPWhitelistFix plugini kurun!)

Grief için:

AuthMeBungee (Ücretsiz)
BungeeGuard (Ücretsiz)
IPWhitelist (Ücretsiz)
IPWhitelistBukkit (Ücretsiz)
IPWhitelistFix (Ücretsiz)
LoginSecurity (Ücretsiz)
mGuard (Ücretsiz)
OnlyProxyJoin (Ücretsiz)
PreventPortBypass (Ücretsiz)
SecuredNetwork (Ücretsiz)

UUID-Spoof için:

UUIDSpoof-Fix (Ücretsiz)
(Üstteki plugin artık kolayca bypass yiyebiliyor kullanmanızı pek önermem.)
UUIDGuardian (Ücretsiz)
AntiUserSteal (Ücretsiz)

Şimdi son olarak crash ve exploit bölümündeyiz. Yüzlerce gruba ayrılabilir eklenti açıkları, kitap bugu, verimliliği yüksek olan kazmalar ile yapılan buglar vb. saymakla bitmez. Önerebileceğim ücretli ve ücretsiz birçok plugin var ve çoğu işini gayet güzel yapıyor.

Crash/Exploit koruma pluginleri;

AntiCrash (Ücretsiz)
BookExploitFix (Ücretsiz)
CoviAkiProtector (Bilgim yok.)
CustomPayloadFixer (Ücretsiz)
ExploitFixer (Ücretsiz)
ExploitGuard (Ücretsiz)
PacketBookFixer (Ücretsiz)
RedstoneClockPreventer (Ücretsiz)
RigoxBlocker (Bilgim yok.)
SpigotGuard (Ücretli)
UnioAntiCrash (Ücretsiz)
ViaVersion (Ücretsiz)
WorldEditCrashFix (Ücretsiz)

BungeeCord için Crash/Exploit koruma pluginleri/forkları;

Aegis (Ücretli)
BotFilter (Ücretsiz)
SecureCord (Ücretsiz)
FlameCord (Ücretsiz)
WaterFall (Ücretsiz)

AntiBungeePluginSteal (Ücretsiz)
CustomPayloadFixer (Ücretsiz)
ExploitFixer (Ücretsiz)
ViaVersion (Ücretsiz)

(ViaVersion ayarı iyi yapılırsa küçük çaplı saldırıların önüne rahatça geçer!)

Sevgili forum üyeleri, size hatırladığım şeylerin hepsini sunmaya çalıştım. Aklıma her yeni şey geldiğinde eklemeyi unutmam umarım :)
Değerli vaktinizi buraya ayırdığınız için teşekkür ederim, eksiklerimi bildirmeyi unutmayın. Ayrıca eleştiriye açığım.
İyi forumlar!​

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Güzele benziyor hele uşak,emegine sağluk.

Black0PS

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Yeni başlayanlar için oldukça yararlı konu başarılar.