Minecraft # //brush Kullanım Rehberi

Jonvey33

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar,

Bilenleri aydınlatmak, bilmeyenleri bilgilendirmek için size World Edit komutlarından bazısını gösterecem.​

//BRUSH ,

NEDİR ?

World Edit' in oluşturmanızı, yapılandırmanızı, düzenlemenizi sağlayan bir komutudur. Bazı araçlar ile yapılır. Elinizdeki araçları etkinleştirdiğinizde artık size bağlı olur. Farklı öğeler ile farklı araçlar ile de yapabilirsiniz.​

NE İŞE YARAR ( NELER YAPILIR ) ?

Block' ları değiştirebilir, terrain yapabilir, heykeller yapabilir ve en çok dağ ve yol yapımında kullanılır.​

KOMUTLARI VE KULLANIMI NASILDIR ?

Aşağıda sizi örneklendirecek komutlar;

1- /brush sphere [block], [boyut] (1-6)

Herhangi bir mesafeden küre oluşturur. İçi boş oluşturmak için '' /br sphere -h '' komutunu kullanabilirsiniz.

2- /brush sphere [block], [boyut] (1-6)

Herhangi bir mesafeden silindir oluşturur. İçi boş oluşturmak için '' /br sphere -h '' komutunu kullanabilirsiniz.

3- /brush clipboard [-a]

Belirlediğiniz yapıyı veya blokları kopyaladıktan sonra, yapıştırmak istediğiniz yere elinizdeki araçla yapıştırabilirsiniz.

4- /brush cyl [block] , [boyut] , [yükseklik]

Herhangi bir mesafeden içi dolu çember oluşturur.

5- /brush hcyl [block] , [boyut] , [yükseklik]

Herhangi bir mesafeden içi boş çember oluşturur.

6- /brush smooth [n] , [boyut] (2,3,4)

Yaptığınız herhangi bir terrainin düzenlenmesi için kullanılır. Dağ veya arazi yapımı için işinize çok yarıyacak. [n] ise doğal araziyi kısıtlar.

Bonus ayarlar ! ;
1- //mask
Herhangi bir mesafeden belirlediğiniz alandaki blokları istediğiniz bloğa çevirir. Yol yapımında iş görür.
2- //size
Mevcut brush boyutunu değiştirir (max 6).

Bir yanlışım veya bir sorunuz olursa yorum yapmanız yeterlidir.
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

XLious

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Merhaba sunucumda denedim kaç defa ama küre oluşmuyor neden acaba şu komutları denedim /brush sphere sand 4 ve //brush apply sphere set sand 5 i de denedim yine olmadı ne yapmam lazım