Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61

rsz_mcwp.jpg

Minecraft Conconcraft Plugin Paketi 2019

Hepinize selamlar sevgili Minecraft oyuncuları! Bu konumda oynamasının çok eğlenceli olan bir plugin paketini tanıtacağım.

Conconcraft Nedir?
Conconcraft, oyunu daha eğlenceli hale getirmeyi amaç edinmiş bir oynanış türünün ismidir. Conconcraft en başta Youtube yayıncıları tarafından ortaya çıkarıldı. Bu fikir geliştirilmesi üzerine tahmin edebileceğiniz üzere bu oyun şekli oyuncular tarafından oldukça ilgi gördü. Bu oyun modu aslında daha temel durumda diyebiliriz. Yani sizler bu oyunu sunucunuza eklemek istediğinizde benim verdiğim şekilde eklemeyi pek doğru bulmayacaksınız. Oyun modunun oynanabilitesini arttırmak adına bu paketin daha fazla düzenlemeye ihtiyacı var. Bu yüzden de sunucu sahiplerinin yöneticilik yeteneklerini konuşturması gerekiyor. Benim verdiğim paket çekirdek durumunda. Unutmadan belirtmem gerekir ki "NewItems" plugininin de olması yöneticinin yaratıcılığına etki edecek olduğu için olmalı. Fakat benim verdiğim pakette bulunmuyor. Eğer plugini eklemek isterseniz aşağıda bulunan spoilerin içindeki linkten plugine ulaşabilirsiniz.

spigotmc.org/resources/newitems-create-items-with-custom-textures-models-without-mods.22783/

Bu plugin sayesinde sunucunuza kendi eşyalarınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayede oyunuzu dahada zevkli bir hale getirebilirsiniz. Oyuna belediye, arsalar sistemi gibi şeyleri eklemenizi tavsiye ederim. Oyun içerisinde ticaret, hediye kutuları gibi olaylar gerçekten oyuna ayrı bir hava katıyor. Ticaret ve hediye kutularını yapabileceğiniz pluginler de paketin içerisinde bulunuyor. Eğer pluginleri ayarlarken bir sorun yaşarsanız forumumuza konu açmaktan lütfen çekinmeyin. Size yardım edebilecek yüzlerce üye bulunuyor.

Oyun içerisinden bir fotoğraf sunmak istiyorum. Fotoğraf içerisinde oyun başlangıcında her oyuncuya verilen standart evler görülüyor. Bu evlere ek oyunculara arsalarda verilmekte. Bu arsalara her oyuncu kendi marketini kuruyor. Diğer oyuncular ihtiyacı olanı diğer oyunculardan alıyor. Bu şekilde bir ekonomik döngü oluşuyor. Ekonomik döngünün sona ermemesi için oyuna ekleyeceğiniz eşyalar altın değerinde. Daha fazla uzatmadan fotoğrafa geçelim.

maxresdefault.jpg

Fotoğrafta görülen Conconcraft'ı ortaya çıkaran yayıncıların kullandığı haritada bulunan evler. Sizler istediğiniz şekilde haritanızı yapabilirsiniz. Eğer talep çok olur ise bu evlerin olduğu haritayı da yayımlayabiliriz. Ben şahsen herkese ev verilme taraftarı değilim. Kasabanın kurulacağı bölgeye sokak usulü sistem getirilip ev yapacaklara arsa verilmesi daha uygun. Örnek olarak gösterdiğim bu oyun şeklini geliştirip kullanabilirsiniz.

Aklıma gelmişken sizlere fikir vermek için birer örnek daha sunayım. Bu oyun şekli için

Bu kadar açıklamadan baydığınızı düşünerek plugin paketi hakkında teknik bilgiler vereyim. Pluginler Spigot/Craftbukkit 1.10 baz alınarak hazırlanmıştır. Eğer sunucunuzu daha üst sürümlerde kurmayı planlıyorsanız aynı pluginlerin üst sürümlere uygun olan versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim plugin paketinde yer alan tüm pluginlere.

1548081132830.png

Paketi içerisinde bulunan pluginler bu şekilde. Bu pluginler conconcraft oyun şeklinin temel pluginleri. Sizler bu oyun şekline uygun mod paketleri hazırlayabilirsiniz. Doğru mod konfigürasyonu ile oyunun daha eğlenceli olacağından şüphesiz eminim.

Pluginler arasında bulunan CratesPlus ve CrazyCrates pluginleri sayesinde kendinize özel sandıklar oluşturabileceksiniz. Aslında sadece özel sandık demek yetersiz kalır diyebilirim.

Şimdi gelelim plugin paketinin indirme bağlantısına. Aşağıda ki spoiler içerisinde bulunan link içerisinden plugin paketini indirebileceksiniz. Tüm yazım boyunca söylediğim şeyi burada da söylemek istiyorum. Bu plugin paketi temel pluginleri konu edinmiştir. Oyunu geliştirmek tamamen siz, sunucu sahiplerine kalmıştır.

mediafire.com/file/77pnpedhtb4el7c/ConconCraft+Plugin+Paketi.rar

Şimdi plugin paketini verdik vermesine de içerisinde virüs olup olmayacağı ihtimalini hiç düşünmediğinizi tahmin edebiliyorum. Virüs olup olmadığını öğrenmek için de aşağıdaki spoiler içerisinde bulunan bağlantıdan tarama sonuçlarını görebilirsiniz.

virustotal.com/#/file/cf83291345268888dcedfe4e3cfff87f69e6ccb4d82a97736c7e6e9c807fef2d/detection

Buradan sonra pekte anlatacak bir şey kalmadığını düşünüyorum. Eğer hala aklınızda kalan en küçük soru var ise yorumlardan sorabilirsiniz.

Esen kalın!