Minecraft Doku Paketi Nasıl Yapılır (Detaylı Anlatım)

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, sizlere sırası ile itemleri, kopya çekerek item yapmayı, blokları, kopya ile blok yapmayı, camları (saydam ve yarı saydam olmak üzere iki çeşit) daha sonra buğdayların büyüme aşaması, çiçekler, kapı, ray, merdiven vb. tablolar ve daha başka şeylerin dokularını değiştirmeyi gösterdim. Çoğu şeyi anlattığım için video uzun oldu 1 saati geçti üzgünüm.

Videodaki kod:

{
"pack": {
"pack_format": 1,
"description": ""
}
}

BÖLÜM 1

Bölüm 2

Bölüm 3

Bölüm 4
Kullandığım program: http://www.gimp.org/

Bu arada Google'a Texture yazarak dokuları aratabilirsiniz. Örneğin "grass texture" yazarsanız çimen dokuları çıkar "stone texture" yazarsanız taş dokuları çıkar.

Bu işlerle uğraştıkça zamanla GIMP kullanmaya alışırsınız, daha fazla şeyler öğrenirsiniz program hakkında. Ve de zamanla daha iyi şeyler yapabilirsiniz. Uğraştıkça kurcaladıkça öğrenirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Yukarıdaki rehberi şu an parçalara bölüyorum arkadaşlar. 15-20dk arası her bölüm olucak 4-5 bölüm çıkıcak. Bugün veya yarın yüklerim.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hangi textruepack dersine baksam GIMP kullanıulıyor neden acaba? Ben şu an bir texture pack yapıyorum (Hem FPS arttırıcı hem de bazı blok/item'lar HD) ama GIMP kullanmıyorum çok da rahat oluyo.

Bay ZZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yardımcı oldu, teşekkürler. Bu arada oruçlulara tavsiyem 0.10:36'dan 0:14:08'e kadar izlememeniz. O kısım da yararlı fakat, canınız çekebilir :D

S

Switcher

Ziyaretçi
Blokları yapmak çok basit internetten yaz "wall texture" veya "duvar texture" yazın ordan seçin indirdin png olarak değiştirin. Sonra mc de koyacağınız bloğun ismini ona yazın ve rescourcepacka atın oldu bitti tamamdır .().

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Blokları yapmak çok basit internetten yaz "wall texture" veya "duvar texture" yazın ordan seçin indirdin png olarak değiştirin. Sonra mc de koyacağınız bloğun ismini ona yazın ve rescourcepacka atın oldu bitti tamamdır .().
onu videoda gösterdim fakat bazen güzelleri kare olmayabiliyo dikdörtgen falan oluyo onları ayarlamak lazım. Çoğunun kaliteside yüksek oluyo 512x512 gibi. Bütün blokları bu kadar kaliteli yaparsan herkesin bilgisayarı kaldırmaz.[DOUBLEPOST=1435173466,1435173419][/DOUBLEPOST]
Hangi textruepack dersine baksam GIMP kullanıulıyor neden acaba? Ben şu an bir texture pack yapıyorum (Hem FPS arttırıcı hem de bazı blok/item'lar HD) ama GIMP kullanmıyorum çok da rahat oluyo.
Ben gimpi sadece bunu yapmak için kullanmıyorum. Gimp binevi Photoshop'un bi alt ve kolay versiyonu başka yerlerde çok işime yarıyor.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
onu videoda gösterdim fakat bazen güzelleri kare olmayabiliyo dikdörtgen falan oluyo onları ayarlamak lazım. Çoğunun kaliteside yüksek oluyo 512x512 gibi. Bütün blokları bu kadar kaliteli yaparsan herkesin bilgisayarı kaldırmaz.[DOUBLEPOST=1435173466,1435173419][/DOUBLEPOST]
Ben gimpi sadece bunu yapmak için kullanmıyorum. Gimp binevi Photoshop'un bi alt ve kolay versiyonu başka yerlerde çok işime yarıyor.
Ben photoshopla yapıyorum çok daha kolay geliyo onun için sordum. 2000% veya 1000% zoom yapıp kalemin boyutunu 1px yaptın mı tamamdır :D

GT-P5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoHaxJustGusul

using Miracy.Life;
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraftın başındaki "Mojang" Screeni nasıl değiştiriliyor?